• <
BOTA_2023

Ustka stawia na rozwiązania OZE

rk

23.02.2023 14:06 Źródło: Urząd Miasta Ustka

Partnerzy portalu

Ustka stawia na rozwiązania OZE - GospodarkaMorska.pl
Urząd Miasta Ustka

Radni miasta leżącego u ujścia Słupi wychodzącej do Morza Bałtyckiego podjęli uchwałę o przystąpieniu Ustki do Słupskiego Klastra Bioenergetycznego.

W trakcie dzisiejszych obrad, na wniosek przewodniczącej Leny Iwan – Kuci, radni podjęli jednogłośnie stanowisko popierające pismo Burmistrza Miasta Ustka do Urzędu Morskiego w Gdyni. Władze miasta po raz kolejny zwróciły się w nim z wnioskiem o uzasadnienie wyboru największego wariantu rozbudowy portu oraz poprosiły o organizację konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie.

Słupski Klaster Bioenergetyczny to porozumienie działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą energii elektrycznej, ciepła oraz paliw. Klaster jest platformą współpracy koordynującą oraz inicjującą projekty z zakresu między innymi OZE i Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Ich realizacja przyczyni się do powołania społeczności energetycznej tworzącej wspólny rynek usług energetycznych i wykorzystującej lokalne źródła energii odnawialnej. Współpraca będzie dla przedstawicieli Ustki możliwością zdobywania wiedzy i korzystania z doświadczeń partnerów, a także realizacji celów poprawiających bezpieczeństwo energetyczne miasta.

Kolejna sesja jest planowana na 29 marca tego roku.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.