• <

Ubezpieczyciele: rosyjskie i ukraińskie wody to akweny wysokiego ryzyka

jm

19.02.2022 20:43
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Ubezpieczyciele: rosyjskie i ukraińskie wody to akweny wysokiego ryzyka

Partnerzy portalu

Ubezpieczyciele: rosyjskie i ukraińskie wody to akweny wysokiego ryzyka - GospodarkaMorska.pl

Brytyjscy ubezpieczyciele morscy uznali wody terytorialne Rosji i Ukrainy wokół Morza Czarnego i Azowskiego jako obszary wysokiego ryzyka. Jest to spowodowane utrzymującą się groźbą konfliktu militarnego w regionie.

Londyński rynek ubezpieczeń żeglugowych zareagował na groźbę konfliktu zbrojnego między Rosją i Ukrainą. Wody wokół Morza Czarnego i Azowskiego zostały dodane do listy akwenów wysokiego ryzyka, co wpłynie na składki ubezpieczeniowe dla armatorów. Tym samym brytyjscy ubezpieczyciele dają do zrozumienia armatorom i operatorom, żeby w miarę możliwości rozważyli swoje trasy.

Informację o zmianie statusu rzeczonych akwenów podano po spotkaniu Joint War Committee, w skład którego wchodzą członkowie konsorcjum z Lloyd's Market Association i przedstawiciele londyńskich towarzystw ubezpieczeniowych. Komitet co kwartał na cyklicznych spotkaniach omawia obszary, które są zagrożone konfliktem militarnym, ale także strajkami, piractwem, terroryzmem i innymi niebezpieczeństwami dla statków handlowych. Tym razem, w związku z sytuacją na granicy rosyjsko-ukraińskiej, komitet został zwołany miesiąc wcześniej.

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.