Stany Zjednoczone zawiesiły na miesiąc 25-procentowe cła na import z Meksyku - poinformował w poniedziałek na Truth Social prezydent USA Donald Trump, który w sobotę zapowiedział wprowadzenie ceł na towary z Meksyku, Kanady i Chin.
Informację o zawieszeniu ceł podała także prezydent Meksyku Claudia Sheinbaum, która w poniedziałek rozmawiała telefonicznie z Trumpem.
"Cła zostają zawieszone na miesiąc od teraz – napisała Sheinbaum na platformie X. Trump z kolei podkreślił, że rozmowa obojga przywódców "była bardzo serdeczna" i dodał, że podczas miesięcznego zawieszenia ceł odbędą się negocjacje, mające na celu osiągnięcie "porozumienia" z Meksykiem.
Sheinbaum zapowiedziała również wysłanie dodatkowych 10 000 agentów Gwardii Narodowej na północną granicę "w celu walki z przemytem narkotyków z Meksyku do Stany Zjednoczone, zwłaszcza fentanylu".
zm/ kar/
Fot. Depositphotos
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Projekt ustawy z myślą o marynarzach. Umowy o pracę będą mogły być zawierane elektronicznie?
Geopolityka a sprawa polska. Piotr Zychowicz o globalnych wyzwaniach na KONGRES POLSKIE PORTY 2030+
„Wiódł ślepy kulawego” – rozmowa z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem w sprawie podatkowych problemów polskich marynarzy
Czarter na czas – zawarcie umowy z zastrzeżeniem („subject to”)
Wyjątkowe badania w Porcie Rotterdam. Jak obsługiwać komercyjne statki z napędem jądrowym?
Fundacja Przyjazny Kraj: Polska na krawędzi strukturalnej nierównowagi fiskalnej [Raport 2026]