• <
smartre_2023

Spór o płace zaostrza się - pracownicy Petrofac North Sea będą strajkować

zk

05.11.2022 16:55
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Spór o płace zaostrza się - pracownicy Petrofac North Sea będą strajkować

Partnerzy portalu

Spór o płace zaostrza się - pracownicy Petrofac North Sea będą strajkować - GospodarkaMorska.pl
Fot. petrofac.com

Prawie 150 brytyjskich pracowników zatrudnionych przez firmę Petrofac świadczącą usługi w sektorze energetycznym opowiedziało się za podjęciem akcji strajkowej w związku z zaostrzającym się sporem o płace.

Akcja protestacyjna rozpocznie się 16 listopada ciągłym zakazem pracy w nadgodzinach i 48-godzinnym przestojem. Związek zawodowy Unite oznajmił, że wszelkie działania będą miały duży wpływ na utrzymanie i funkcjonowanie platform Repsola na Morzu Północnym oraz terminalu naftowego Flotta w Szkocji.

Strajk obejmuje pracowników pól naftowych i gazowych Arbroath, Auk, Claymore, Clyde, Fulmar, Montrose, Piper, Saltire i Tartan oraz Bleo Holm FPSO.

Posunięcie to jest następstwem odrzucenia przez członków Unite oferty płacowej w wysokości 3 proc. przy szerszej miarze inflacji wynoszącej 12,3 proc..

Związek domaga się również przywrócenia 10 proc. dodatku za równy czas pracy, dodatkowego 3 proc. wzrostu płac, aby pokryć "lata wzrostu poniżej inflacji", płatności za morskie badania lekarskie, jak również zwiększenia płatności za przejechane kilometry i płatności za dyżury.

- Członkowie Unite pracujący w Petrofac na aktywach Repsol są wściekli na sposób, w jaki traktuje ich firma - powiedział sekretarz generalny Unite, Sharon Graham.

- Unite stanie z pracownikami Petrofac w ich żądaniach dotyczących poprawy płac i świadczeń - dodał sekretarz.

Kolejny 48-godzinny postój odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.Źródło: splash247.com

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.