• <
smartre_2023

Hiszpański rząd zajmie należący do Rosjan 85-metrowy superjacht Lürssen Meridian A

zk

05.11.2022 14:58
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Hiszpański rząd zajmie należący do Rosjan 85-metrowy superjacht Lürssen Meridian A

Partnerzy portalu

Hiszpański rząd zajmie należący do Rosjan 85-metrowy superjacht Lürssen Meridian A - GospodarkaMorska.pl
Fot. Lürssen Meridian A/vesselfinder.com

85,1-metrowy superjacht Lürssen Meridian A (ex. Valerie) był jednym z pierwszych jachtów należących do Rosjan, które zostały skonfiskowane po przemówieniu Joe Bidena 2 marca 2022 roku.

Meridian A został zatrzymany mniej niż dwa tygodnie po przemówieniu i od tego czasu jest unieruchomiony w MB92 Barcelona.

Według nowych ustaleń opublikowanych przez Bloomsberg jego właściciel przestał uiszczać opłaty za utrzymanie już od czerwca. MB92 rzekomo złożyło skargę, którą teraz zajmuje się hiszpański rząd. W raporcie czytamy, że w środę sędzia z Barcelony wydał nakaz zajęcia superjachtu.

Meridian A był zaplanowany do konserwacji w MB92 Barcelona, ale po zatrzymaniu uznano, że prowadzenie prac lub zasilanie silników w celu poruszenia jednostki jest przestępstwem. Co ciekawe, zmiana nazwy z Valerie na Meridian A nastąpiła po zatrzymaniu jachtu.

Jak podaje Bloomberg, hiszpański rząd zatrzymał także dwa inne superjachty: 135-metrowy Crescent firmy Lürssen oraz 47,73-metrowy Lady Anastasia firmy Sensation Yachts, który został sabotowany w lutym przez głównego inżyniera. Jednak, jak wynika z raportu, właściciele obu tych jednostek, w przeciwieństwie do Meridian A, wywiązują się z płatności.Źródło: superyachttimes.com

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.