• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego - Zabawa miejska online

22.12.2020 14:33 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego - Zabawa miejska online
Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego - Zabawa miejska online  - GospodarkaMorska.pl
fot. gdynia.pl

W grudniu studenci WSAiB razem z mieszkańcami Gdyni świętują rocznicę urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego. Organizatorzy jak zwykle zaplanowali wiele atrakcyjnych zagadek, podchwytliwych pytań i zadań na spostrzegawczość. Różnica polega jedynie na tym, że tym razem gra miejska odbędzie się w wersji online. „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego" potrwa od 28 do 30 grudnia.

- Gra miejska poświęcona patronowi uczelni WSAiB w Gdyni to już tradycja obchodów rocznicy urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego. W ten ciekawy sposób - razem z uczelnią - budujemy i umacniamy naszą lokalną społeczność, a jednocześnie świetnie się przy tym bawimy. Tym razem z powodu pandemii będzie trochę inaczej, nie spotkamy się na mieście, tylko online, ale i tak będzie bardzo miło - mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

 Zabawa online

- Zapewniamy, że - chociaż zdalnie - będzie równie rozrywkowo, jak w poprzednich edycjach gier miejskich. Zadania nie tylko przybliżą uczestnikom postać wicepremiera Kwiatkowskiego, ale pokażą wiele ciekawostek naszego miasta. Zapraszamy więc graczy do przygotowania sobie kubków z ciepłą kawą lub herbatą, naładowania baterii w urządzeniach mobilnych i zajęcia wygodnej pozycji przed ekranem. Po rozwiązaniu zadań można pochwalić się wynikiem znajomym i - przekazując link do gry - zaprosić, by sprawdzili swoją wiedzę o Gdyni i Eugeniuszu Kwiatkowskim - informuje Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB Gdynia i współorganizator gry.

Zostań detektywem i poznaj historię

- „Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego” to wydarzenie z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Zabierzemy uczestników w wirtualną podróż w czasie od XIX wieku, aż do momentu, w którym ziściła się wizja wicepremiera Eugeniusza Kwiatkowskiego o nowoczesnym porcie i mieście z morza i marzeń. Nie zabraknie podchwytliwych pytań i zagadek na spostrzegawczość. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą o patronie uczelni, ale i współczesnej Gdyni - mówi Michał Miegoń, przewodnik miejski i autor zadań do gry.

Gra miejska odbędzie się wyłącznie w wersji online i będzie dostępna na urządzeniach cyfrowych: komputerze, tablecie lub smartfonie.

„Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego" potrwa od 28 do 30 grudnia. Udział w zabawie jest bezpłatny i nie ma ograniczeń wiekowych. Można zagrać indywidualnie lub całą rodziną.

Patronatem honorowym grę objęli: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska.

Współorganizatorem gry jest przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Inne Szlaki).
 
Więcej informacji i zapisy na stronie: www.grakwiatkowskiego.pl, natomiast regulamin znajduje się tutaj.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 36575,00 $ tona 1,63% 23 wrz
 Cynk 3043,00 $ tona 0,83% 23 wrz
 Aluminium 2936,00 $ tona 1,73% 23 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.