• <
escort_980x120_gif_2020

Rzeczniczka wojewody łódzkiego: analizy nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie Neru

gm

17.08.2022 10:45 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Rzeczniczka wojewody łódzkiego: analizy nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie Neru

Partnerzy portalu

Rzeczniczka wojewody łódzkiego: analizy nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie Neru - GospodarkaMorska.pl
Rzeka Ner, fot. Andrzej Kosiński / Wikipedia

Analizy próbek zarówno wody, jak i ryb nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie rzeki Ner - powiedziała w środę PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. W sobotę z Neru, na granicy powiatów łęczyckiego i poddębickiego, wyłowiono ponad 200 kg śniętych ryb.

Śnięte ryby znaleziono w rzece Ner na terenie woj. łódzkiego pod koniec ub. tygodnia. W sobotę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w tej sprawie.

Martwe ryby znaleziono na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego. Miejsce zabezpieczała policja, straż pożarna i ochotnicy z miejscowych kół wędkarskich. Zebrano ponad 200 kg śniętych ryb.

Mieszkańcom ze strefy, gdzie na Nerze zauważono martwe ryby, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS ze specjalnym alertem.

"Analizy próbek zarówno wody, jak i ryb nie wskazują na chemiczne zanieczyszczenie rzeki Ner" - powiedziała PAP w środę przed południem rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. "W związku z tym zachodzi duże prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tak zwanej przyduchy" - zaznaczyła, dodając, że w tej sprawie Łódzki Urząd Wojewódzki opublikuje w środę oficjalny komunikat.

Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie. Jest prawym dopływem Warty.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.