• <

Emilewicz: polityka klimatyczna jest kształtowana dla człowieka, a nie przeciwko niemu

ew

24.06.2020 10:47 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Emilewicz: polityka klimatyczna jest kształtowana dla człowieka, a nie przeciwko niemu

Partnerzy portalu

Emilewicz: polityka klimatyczna jest kształtowana dla człowieka, a nie przeciwko niemu - GospodarkaMorska.pl

Polityka klimatyczna jest kształtowana dla ludzi, a nie przeciwko nim, o czym trzeba pamiętać, dyskutując o przemianie gospodarki po pandemii koronawirusa - mówiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w środę podczas konferencji klimatyczej Togetair.

"Polityka klimatyczna i akceptacja dla obniżenia emisji CO2 będzie większa, jeżeli nadamy jej odpowiedni charakter i nie zapomnimy, że świat jest antropocentryczny i postawimy człowieka w centrum. Dla człowieka, a nie przeciwko człowiekowi jest kształtowana dzisiejsza polityka klimatyczna, także polityka klimatyczna Unii Europejskiej" - powiedziała.

Dodała, że znajdujemy się w szczególnym momencie, gdyż pandemia koronawirusa obnażyła słabość europejskiej gospodarki ujawniającą się m.in. uzależnieniem od podstawowych materiałów i surowców spoza UE. Wskazywała, iż "politycy ze zdumieniem odkryli", że mogą być trudności z maseczkami, czy najprostszymi środkami przeciwzapalnymi czy przecigorączkowymi, gdyż produkowane są one poza Europą, w państwach dotkniętych pandemią.

"Jesteśmy w ognisku dyskusji o globalnych zmianach gospodarki, globalnych zmianach społecznych. Wiemy, że doświadczenie pandemii zmieni nas na wiele lat" - podkreśliła.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.