• <
escort_980x120_gif_2020

NFOŚiGW wyróżniony nagrodą Razem dla środowiska

Strona główna Rybołówstwo, ekologia NFOŚiGW wyróżniony nagrodą Razem dla środowiska
NFOŚiGW wyróżniony nagrodą Razem dla środowiska - GospodarkaMorska.pl
21.09.2016 Źródło: własne

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał okazjonalną nagrodę „Razem dla środowiska” od Centrum UNEP/GRID-Warszawa. To wyróżnienie za wieloletnią i owocną współpracę na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce. Gala wręczenia nagród odbyła się 15 września br. w Warszawie przy okazji międzynarodowej konferencji „Nauka, Biznes i Środowisko – Razem na rzecz środowiska”.

Ponad 150 liderów polskiego biznesu, nauki, instytucji publicznych, a także organizacji międzynarodowych i pozarządowych zadeklarowało 15 września br. w Warszawie wzmożoną współpracę na rzecz osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ – ogólnoświatowego planu ochrony środowiska, eliminacji ubóstwa, rozwoju społecznego i gospodarczego.

Okazją do połączenia sił, jednoznacznego opowiedzenia się po stronie środowiska i zaakcentowania jego potrzeb była międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa – ośrodka realizującego w Polsce misję UNEP (Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska), obchodzącego właśnie jubileusz 25-lecia działalności.

Konferencja, pod honorowym patronatem NFOŚiGW, zgromadziła ok. 250 uczestników, w tym kilkudziesięciu gości z zagranicy. Tematem przewodnim spotkania był najnowszy raport o stanie środowiska regionu paneuropejskiego, wydany przez UNEP w ramach serii GEO (Global Environment Outlook). Raport GEO-6 miał swoją premierę w czerwcu 2016 r., podczas konferencji ministrów środowiska w Batumi.


Podczas wieczornej, jubileuszowej gali wręczono nagrody „Razem dla środowiska”. Wyróżniono nimi wieloletnich partnerów Centrum UNEP/GRID-Warszawa, z którymi organizacja od lat współpracuje na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce. Nagrodę w imieniu Narodowego Funduszu odebrał Jacek Spyrka, Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspierał finansowo działania Centrum UNEP/GRID-Warszawa w zakresie przetwarzania informacji już w pierwszych latach funkcjonowania organizacji. Współpraca z NFOŚiGW to również realizacja przez 18 lat jednego z flagowych projektów – Programu GLOBE. Przedsięwzięcie umożliwia poznawanie globalnych zagadnień środowiskowych. Jego misją jest podnoszenie umiejętności badawczych młodzieży w zakresie fizyki, chemii, biologii, geografii i matematyki, promocja naukowego podejścia do badania zjawisk przyrodniczych, kształtowanie świadomości ekologicznej.

W ciągu 25 lat Centrum UNEP/GRID-Warszawa ze wsparciem NFOŚiGW przeprowadziło wiele przedsięwzięć skierowanych do szkół, nauczycieli, ogółu społeczeństwa, przedstawicieli samorządów i biznesu, w tym m.in. projekty: „Geokonsultacje+”, „Akademia Ekojazdy”, „Na tropie elektrośmieci”, „Ekoprezent” (trzy edycje kampanii: Zrób prezent sobie i środowisku, poruszającej temat zmian klimatycznych, ecodrivingu, odpadów opakowaniowych czy termomodernizacji budynków jednorodzinnych) oraz aktualnie realizowany projekt „Green Go!”.

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,87 $ baryłka  3,47% 14:56
 Cyna 17958,00 $ tona 0,44% 3 sie
 Cynk 2286,00 $ tona -0,57% 3 sie
 Aluminium 1679,00 $ tona -0,36% 3 sie
 Pallad 2196,35 $ uncja  0,73% 14:52
 Platyna 980,00 $ uncja  1,98% 14:56
 Srebro 26,78 $ uncja  2,02% 14:56
 Złoto 2033,40 $ uncja  0,43% 14:56

Dziękujemy za wysłane grafiki.