• <

MŚ 2018 - rybak sprzedał ośmiornicę, która typowała bezbłędnie wyniki Japonii

ew

03.07.2018 07:09 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie MŚ 2018 - rybak sprzedał ośmiornicę, która typowała bezbłędnie wyniki Japonii

Partnerzy portalu

MŚ 2018 - rybak sprzedał ośmiornicę, która typowała bezbłędnie wyniki Japonii - GospodarkaMorska.pl

Japońska ośmiornica Rabiot, która bezbłędnie typowała wyniki grupowych meczów reprezentacji kraju "Kwitnącej Wiśni" na piłkarskich mistrzostwach świata wybierając odpowiedni pojemnik z jedzeniem, nie będzie dalej "wróżyć". Została wystawiona na sprzedaż przez miejscowego rybaka.

Piłkarze Japonii bez jej "wsparcia" przegrali z Belgią 2:3 w 1/8 finału.

"Biznes jest ważniejszy niż typowanie wyników i utrzymywanie ośmiornicy" - powiedział 51-letni Kimjo Abe, który schwytał głowonoga u wybrzeży Hokkaido.

Rabiot trafił wszystkie wyniki meczów Japończyków w grupie H: wygraną z Kolumbią (2:1), remis z Senegalem (2:2) i porażkę z Polską (0:1).

To nie pierwsza ośmiornica, która sprawdziła się w tej roli. Osiem lat temu, podczas mistrzostw świata w RPA, medialną karierę robił głowonóg Paul z ZOO w Oberhausen. Wytypował bezbłędnie zwycięzców wszystkich siedmiu spotkań reprezentacji Niemiec oraz triumfatora finałowego meczu pomiędzy Hiszpanią i Holandią.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.