• <

Przyznano kontrakt na budowę włoskiego portu Ravenna

PMK

27.11.2020 14:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Przyznano kontrakt na budowę włoskiego portu Ravenna

Partnerzy portalu

Przyznano kontrakt na budowę włoskiego portu Ravenna - GospodarkaMorska.pl
DEME

Przełomowy kontrakt na budowę włoskiego Ravenna Port Hub został przyznany konsorcjum składającemu się z podspółki DEME -  Dredging International and Italian i włoskiej firmy Consorzio Stabile Grandi Lavori.

Przyznanie kontraktu to wynik przetargu, który został ogłoszony rok temu. Projekt warty 197,8 mln euro jest finansowany przez Italian Inter-ministerial Committee for Economic Planning (CIPE), the 

Europejski Bank Inwestycyjny (EIB), Unię Europejską i Port System Authority. 

W ramach projektu ma powstać infrastruktura portowa potrzebna do obsługi statków o nośności do 75 tys. dwt i kontenerowców o ładowności do 8 tys. TEU.  Oczekuje się, że to z kolei będzie miało znaczące skutki społeczno-gospodarcze w regionie.

Prace pogłębiarskie mają się rozpocząć w pierwszym kwartale 2021 roku. Pierwsza część projektu zakłada wydobycie 5 mln m3 osadu w kanałach zewnętrznych i wewnętrznych, pogłębienie portu do -12,5 m, przebudowę istniejących doków na długości 6,5 km w celu dostosowania ich do nowych głębokości oraz budowę 1000-metrowego nabrzeża dla Półwyspu Trattaroli, które obsługuje nowy obszar portu.

Port Ravenna to jedyny taki obiekt we włoskim regionie Emilia-Romagna i składa się ze stoczni, terminali masowych, kontenerowych i innych. 

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.