• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

PRS na 8. Międzynarodowym Kongresie Morskim

PRS

14.09.2021 10:38 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska PRS na 8. Międzynarodowym Kongresie Morskim

Partnerzy portalu

PRS na 8. Międzynarodowym Kongresie Morskim - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W dniach 14 i 15 września odbędzie się 8. edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Od lat wydarzenie jest ważną częścią debaty dotyczącej żeglugi morskiej i śródlądowej, przemysłu stoczniowego oraz rybołówstwa. Z uwagi na międzynarodowy charakter, kongres skupia ekspertów pochodzących z wielu państw i posiadających wiedzę oraz doświadczenie z różnych obszarów szeroko rozumianej gospodarki morskiej.

W trakcie dwudniowego wydarzenia zaplanowane są dyskusje dotyczące badań i innowacji w branży morskiej, rozwoju portów i żeglugi, bezpieczeństwa, prawa i finansów oraz zostaną poruszone bardzo ważne zagadnienia związane z ekologią. Nie zabranie rozmów o przemyśle offshore, w tym idei budowy morskich farm wiatrowych wzdłuż polskiego wybrzeża oraz działań w gospodarce morskiej na rzecz klimatu.

W wydarzeniu Polski Rejestr Statków będzie reprezentowany przez grupę doświadczonych specjalistów, którzy również zabiorą głos w poszczególnych panelach dyskusyjnych.

Pierwszego dnia kongresu, członek zarządu PRS, Dariusz Rudziński weźmie udział w III Debacie plenarnej: Zielony ład – gospodarka morska na rzecz klimatu. Zagadnienia ekologiczne są nieodłącznym elementem rozmów o przyszłości szeroko rozumianej branży morskiej - w tym, w zakresie transportu, recyklingu statków oraz ingerencji w środowisko poprzez regulację obszarów wodnych pod inwestycje.

Organizatorzy wydarzenia dostrzegają istotę tych zagadnień włączając w program liczne dyskusje. Drugiego dnia Kongresu dr inż. Krzysztof Kołwzan – Kierownik Ośrodka ds. IMO przy PRS przedstawi prezentację dotyczącą "Drogi do zrównoważonej przyszłości w żegludze". Także w środę w dyskusji na temat zasilania statków przyjaznego środowisku głos zabierze Wojciech Kozyro - Szef Służby Technicznej, Z-ca Dyrektora Pionu Okrętowego PRS. Nie mniej ważnym tematem są innowacje i bezpieczeństwo w branży. Grono reprezentantów PRS w tym obszarze wzmacnia Leszek Pokora – Główny Inspektor PRS, Kierownik Inspektoratu Maszynowo-Wyposażeniowego. Wygłosi prezentację nt. Cyberbezpieczeństwa i szybkiego reagowania w gospodarce morskiej, a ta odbędzie się w Bloku II – Digitalizacja i Innowacje.

Pierwszy dzień Kongresu i jego inauguracja odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, a drugiego dnia wydarzenia uczestnicy będą debatować w murach Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie organizatora

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.