• <

PRCiP rewolucjonizuje odbudowę brzegów morskich

gm

22.11.2023 09:04

Partnerzy portalu

Fot. LinkedIn / Agnieszka Królikowska

Polskie wybrzeże, zmagające się z cofaniem pod naporem fal morskich, doświadcza corocznego rozmywania brzegu i uszkodzeń budowli morskich. Działając na zlecenie Urzędu Morskiego w Szczecinie, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych z Gdańska wraz z partnerami z Niemiec i Danii, przeprowadzili zadanie "Sztuczne zasilanie brzegu morskiego w Mielnie (km: 298,17 – 300,50)" w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Realizacja prac czerpalno-refulacyjnych o objętości 175 000 m3 umożliwiła sztuczną odbudowę wału wydmowego, plaży i podbrzeża, przyczyniając się do atrakcyjności miejscowości i rozwoju ruchu turystycznego. Efektem prac było poszerzenie plaży co najmniej dwukrotnie, co stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju wybrzeża.

Firma PRCiP, specjalizująca się w pracach czerpalno-refulacyjnych koncentruje swoją działalność na ochronie środowiska przed szkodliwymi wpływami sił natury. Przykładem jest ich udział w odbudowie brzegów morskich na polskim wybrzeżu Bałtyku, zwłaszcza na Półwyspie Helskim. Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy również w budowie nowych plaż, co przyczynia się do rozwoju turystyki i poprawy jakości życia lokalnych społeczności.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.