• <
BOTA_2023

Zmiana na stanowisku dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku

Hubert Bierndgarski

28.02.2016 18:32 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Zmiana na stanowisku dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku

Partnerzy portalu

Zmiana na stanowisku dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku - GospodarkaMorska.pl

Tomasz Bobin nie jest już dyrektorem Urzędu Morskiego w Słupsku. 25 lutego został odwołany przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ministerstwo nie podaje przyczyny odwołania.

W imieniu ministra dymisję wręczył Krzysztof Kozłowski, podsekretarz stanu w ministerstwie. Jednocześnie podziękował ustępującemu dyrektorowi za dotychczasową działalność. Bobin kierował słupskim urzędem od lipca 2010 roku. Tego samego dnia powołano nowego dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku. Został nim 63 letni Włodzimierz Kotuniak, kapitan żeglugi wielkiej ze Świnoujścia. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie, a jako zawodowy marynarz pracuje od 20 lat. Jak pisze na swojej stronie, przepłynął ponad sto tysięcy mil morskich. Jest żonaty i ma dwie córki. Nowy dyrektor jest od 2007 roku związany z Prawem i Sprawiedliwością. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował do sejmu z listy tej partii.

Warto dodać, że wcześniej, w połowie lutego ze stanowiska dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni odwołano dr inż. kpt. ż.w. Andrzeja Królikowskiego. Na jego miejsce powołano inż. kpt. ż.w. Tadeusza Hatalskiego

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.