• <
urząd_morski_gdynia_2021

Ministerstwo przemysłu Chin: Dobry klimat dla współpracy małych i średnich przedsiębiorstw

pc

19.10.2017 09:14 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Ministerstwo przemysłu Chin: Dobry klimat dla współpracy małych i średnich przedsiębiorstw
Ministerstwo przemysłu Chin: Dobry klimat dla współpracy małych i średnich przedsiębiorstw - GospodarkaMorska.pl

Budowa Nowego Jedwabnego Szlaku, pokojowa współpraca naukowo-techniczna mają przyczynić się do dobrego rozwoju całego świata. Powinny na tym zyskać również małe i średnie przedsiębiorstwa - powiedział Ma Xianqui z ministerstwa przemysłu Chin w środę w Katowicach.

Dyrektor biura ds. małych i średnich przedsiębiorstw w Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informatycznych Chińskiej Republiki Ludowej wystąpił podczas sesji plenarnej rozpoczętego tego dnia 7. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Ma akcentując, że MŚP są wielką siłą, w której drzemie moc przedsiębiorczości ocenił, że trwający dialog Polski i Chin w zakresie małych i średnich przedsiębiorstw przyczynił się do bardzo dobrego klimatu i otoczenia dla prowadzenia rozmów w tym kontekście.

"Bardzo cieszymy się, że powstał fundament, na którym możemy budować dalszy rozwój naszych relacji” - zadeklarował.

Odwołał się do jednego z wystąpień prezydenta Xi Jinpinga, który wśród postulowanych kierunków rozwoju świata wymieniał otwartość gospodarki światowej, brak wykluczenia, włączenie wszystkich partnerów. „Małe i średnie przedsiębiorstwa są właśnie siłą, która pozwala zrealizować to włączenie wszystkich – to siła, która pomaga uporać się z wieloma wyzwaniami współczesnego świata” - wskazał.

„Jak mówi prezydent Xi Jinping, najważniejsza jest pokojowa współpraca, wykorzystywanie wzajemnej komplementarności. Budowa nowego Jedwabnego Szlaku, pokojowa współpraca naukowo-techniczna mają przyczynić się do dobrego rozwoju całego świata. Powinny na tym zyskać również małe i średnie przedsiębiorstwa” - dodał.

Ma postulował przy tym wykorzystanie szans płynących z innowacji oraz współpracę w tym zakresie. Zaznaczył, że chińskie firmy współpracują w tym zakresie w sposób komplementarny m.in. z firmami niemieckimi. Zaakcentował również potrzebę pragmatycznego wymiaru współpracy w dziedzinie małych i średnich przedsiębiorstw. „Powinniśmy budować platformy współpracy, zachęcać małe i średnie przedsiębiorstwa do niej i ułatwiać im ją” - wskazał.

Ważnym etapem wzajemnych uzgodnień w zakresie MSP było podpisanie w kwietniu w 2012 r. w Warszawie (podczas wizyty ówczesnego premiera ChRL Wena Jiabao) polsko-chińskiego memorandum w sprawie promocji wymiany i współpracy małych i średnich przedsiębiorstw.

Umowa z 2012 r. zakłada współdziałanie w zakresie przepływu informacji, wymiany doświadczeń, prowadzenia szkoleń oraz oferowania wsparcia mającego na celu rozwój dwustronnego obrotu gospodarczego; działania takie mogą obejmować m.in. organizację misji gospodarczych, udział w targach, forach i konferencjach.

urząd_morski_szczecin_prawo_polityka_lewy_2021
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.