• <

Maersk rozważa zatrudnienia pierwszej kobiety jako dyrektora finansowego

PMK

10.04.2018 17:40 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Maersk rozważa zatrudnienia pierwszej kobiety jako dyrektora finansowego

Partnerzy portalu

Maersk rozważa zatrudnienia pierwszej kobiety jako dyrektora finansowego - GospodarkaMorska.pl

A.P. Moller-Maersk rozważa zatrudnienie pierwszy raz kobiety na stanowiska dyrektora finansowego. Ma to zaradzić coraz większej nierówności płac kobiet i mężczyzn w kadrze zarządzającej tego stuletniego konglomeratu.

Żegluga jest tradycyjnie zdominowaną przez mężczyzn branżą i to wyjaśnia, dlaczego Maersk nadal ma drugi najgorszy wynik równowagi płac wśród dużych korporacji z jednego z najbardziej postępowych zakątków świata.

Jim Hagemann Snabe, który od roku jest prezesem koncernu, stwierdził, że większa różnorodność będzie korzystna dla biznesu największej duńskiej firmy działającej w 130 krajach.

- Jest wielu kandydatów zainteresowanych tą rolą, a wśród nich znajdują się także kobiety - powiedział Snabe w niedawnym wywiadzie. - Mamy wyraźny cel, aby zwiększyć liczbę kobiet w organizacji, a także na czołowych stanowiskach.

Podczas gdy kraj ojczysty Maerska – Dania - znany jest z wysokiego poziomu uczestnictwa kobiet w rynku pracy, nie ma tam wprowadzonego obowiązkowej kwoty płci dla zarządów spółek, podobnie jak w sąsiedniej Norwegii.

- Zauważyłem to w moim życiu zawodowym, na innych stanowiskach kierowniczych, że organizacja, która ma lepszą różnorodność i więcej kobiet na wyższych stanowiskach staje się lepszym biznesem - powiedział Snabe, weteran niemieckiego producenta oprogramowania SAP SE i obecny prezes Siemens AG.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.