PMK
A.P. Moller-Maersk rozważa zatrudnienie pierwszy raz kobiety na stanowiska dyrektora finansowego. Ma to zaradzić coraz większej nierówności płac kobiet i mężczyzn w kadrze zarządzającej tego stuletniego konglomeratu.
Żegluga jest tradycyjnie zdominowaną przez mężczyzn branżą i to wyjaśnia, dlaczego Maersk nadal ma drugi najgorszy wynik równowagi płac wśród dużych korporacji z jednego z najbardziej postępowych zakątków świata.
Jim Hagemann Snabe, który od roku jest prezesem koncernu, stwierdził, że większa różnorodność będzie korzystna dla biznesu największej duńskiej firmy działającej w 130 krajach.
- Jest wielu kandydatów zainteresowanych tą rolą, a wśród nich znajdują się także kobiety - powiedział Snabe w niedawnym wywiadzie. - Mamy wyraźny cel, aby zwiększyć liczbę kobiet w organizacji, a także na czołowych stanowiskach.
Podczas gdy kraj ojczysty Maerska – Dania - znany jest z wysokiego poziomu uczestnictwa kobiet w rynku pracy, nie ma tam wprowadzonego obowiązkowej kwoty płci dla zarządów spółek, podobnie jak w sąsiedniej Norwegii.
- Zauważyłem to w moim życiu zawodowym, na innych stanowiskach kierowniczych, że organizacja, która ma lepszą różnorodność i więcej kobiet na wyższych stanowiskach staje się lepszym biznesem - powiedział Snabe, weteran niemieckiego producenta oprogramowania SAP SE i obecny prezes Siemens AG.
Coraz więcej firm korzystających ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji
Fundacja Klimatyczna Meklemburgii-Pomorza Przedniego otrzymała 200 mln euro od Gazpromu
Rosnieft straszy Niemców rosnącymi cenami paliw
Elektroniczne dokumenty przewozowe (blockchain)
Czarny rynek tankowców
Morawiecki: chcemy odbudowywać przemysł stoczniowy, morski i portowy