• <
urząd_morski_gdynia_2021

Duda: Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu w Pałacu start-upy będą miały nowe kontrakty

pc

04.10.2017 13:01 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Duda: Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu w Pałacu start-upy będą miały nowe kontrakty
Duda: Mam nadzieję, że dzięki spotkaniu w Pałacu start-upy będą miały nowe kontrakty - GospodarkaMorska.pl

Wierzę, że dzisiejsze spotkanie w Pałacu Prezydenckim przyczyni się do zawarcia przez start-upy kolejnych kontraktów - mówił w środę prezydent Andrzej Duda.

Kontrakty, dodał, dzięki którym "młodzi ludzie będą mieli fundusze, by rozwijać swoje pomysły, tworzyć nowe innowacyjne rozwiązania i budować nowe innowacyjne przedsięwzięcia".

Prezydent wziął w środę udział w spotkaniu "Start-upy w Pałacu - Globalnie".

"Niektórzy ekonomiści mówią, że doszliśmy do takiego specyficznego momentu w rozwoju gospodarczym, że rynek pracy zaczyna poszukiwać pracownika, a nie jak do tej pory, że pracownik poszukiwał pracodawcy" - zwracał uwagę.

To jednak będzie powodować, dodał, że "Polska przestaje być państwem taniej siły roboczej", bo "żeby znaleźć pracownika, trzeba będzie mu lepiej zapłacić".

"A to oznacza dla nas jedno - albo wybijemy się technologicznie i będziemy realizowali rzeczywiście nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, która jest innowacyjna na świecie, albo popadniemy w stagnacje gospodarczą" - powiedział prezydent. "Ja sobie tego scenariusza w ogóle nie wyobrażam" - podkreślił.

Dlatego, jak dodał, tak ważna dla niego jest obecność w Pałacu Prezydenckim "i młodzieży, i przedstawicieli funduszy".

Prezydent mówił także, że chciałby ułatwić młodym przedsiębiorcom kontakty międzynarodowe, także kontakty z międzynarodowym światem startu-upów.

"Dlatego też jednym z pomysłów związanych ze +Start-upami w Pałacu+ była idea paszportów prezydenckich, czyli w zasadzie można powiedzieć, biletów do prezydenckiego samolotu na wyjazdy ze mną w różne części świata" - mówił prezydent.

Przypomniał, że przedstawiciele start-upów towarzyszyli mu w kilku wizytach zagranicznych. Zapowiedział, że kolejne 10 start-upów, które zaprezentowały się podczas marcowego spotkania w Pałacu Prezydenckim, udadzą się z nim w najbliższym czasie do Finlandii.

"Gdzie, jak państwo wiecie, ta dziedzina gospodarki, ten rodzaj działalności, rozwija się w sposób niesłychanie dynamiczny" - zaznaczył Duda.

Prezydent podkreślał również, że wsparcie dla młodych, którzy tworzą start-upy, to jego "wielka ambicja". "Żeby stworzyć taką specyficzną, dodatkową, oprócz innych istniejących, płaszczyznę porozumienia pomiędzy inwestorami, pomiędzy wielkim biznesem, a tymi młodymi ludźmi, którzy mają unikatowy pomysł" - uzasadniał.

Stąd umożliwia w Pałacu Prezydenckim kontakty młodych firm z tymi największymi, które na tym także korzystają, z takimi jak Azoty czy PKN Orlen. Np. Azoty, przypomniał Andrzej Duda, w wyniku takich kontraktów stosują opracowane przez start-upy technologie.

Dzięki temu, dodał prezydent, duże i małe podmioty wspólnie "będą mogły nie tylko budować Polską gospodarkę, ale i rozsławiać Polskę na świecie, jako państwo ludzi inteligentnych, w którym powstają innowacyjne pomysły".

Prezydent zaznaczył, nasze start-upy "czują się już gotowe do globalnej ekspansji".

"Startupy w Pałacu" to inicjatywa, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm, poszukujących możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

W ramach spotkań organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital oraz ambasadorami innych państw. Przed środowym spotkaniem "Start-upy w Pałacu Globalnie" odbyły się dwa wydarzenia tego rodzaju: "Startupy w Pałacu" we wrześniu 2016 r. oraz "Startupy w Pałacu B2B" w marcu 2017 r.

urząd_morski_szczecin_prawo_polityka_lewy_2021
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.