• <
gryfia_70lat

Wycieczkowce zostaną na sznurku do jesieni. Princess Cruises przedłuża zawieszenie rejsów

PMK

07.05.2020 20:19 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wycieczkowce zostaną na sznurku do jesieni. Princess Cruises przedłuża zawieszenie rejsów

Partnerzy portalu

Wycieczkowce zostaną na sznurku do jesieni. Princess Cruises przedłuża zawieszenie rejsów - GospodarkaMorska.pl

Linia wycieczkowa Princess Cruises, należąca do Carnival Corp, poinformowała w środę, że podróże pozostaną zawieszone do końca lata, ponieważ ograniczenie lotów i blokady na całym świecie doprowadziły do wirtualnego zatrzymania branży.

Holland America Line, kolejna jednostka Carnival, poinformowała, że odwołała wszystkie rejsy do Alaski, Europy, Kanady i Nowej Anglii na rok, a także zatrzymała swój statek w Amsterdamie, który miał wypłynąć w październiku do Bostonu na Fort Lauderdale na Florydzie.

- W tych niespotykanych i trudnych czasach najlepszą decyzją jest przedłużenie przerwy w rejsach wycieczkowych do jesieni - powiedział prezes Holland America Line, Orlando Ashford.

Seabourn, kolejna jednostka Carnivala, również zapowiedziała, że odwoła rejsy pięciu statków wycieczkowych, niektóre z nich do listopada.

Pandemia COVID-19, która zabiła ponad ćwierć miliona ludzi na całym świecie, odbiła się na operatorach statków wycieczkowych, ponieważ ograniczenia podróży i obawa przed rozprzestrzenianiem się wirusa doprowadziły do wielu rozszerzeń zawieszenia podróży.

Co najmniej trzy jednostki Princess Cruises stały się siedliskiem infekcji koronawirusa. Jedna z nich, Ruby Princess, stała się częścią śledztwa w sprawie zabójstwa w Australii jako najbardziej śmiercionośne źródło infekcji wirusowych w tym kraju.

Na początku tego tygodnia Carnival poinformował, że planuje wznowić rejsy ośmioma statkami z Miami, Port Canaveral i Galveston 1 sierpnia.

Tymczasem jego konkurent Norwegian Cruise Line Holdings Ltd zebrał ponad 2,2 miliarda dolarów dzięki ofertom zadłużenia i akcji, dając operatorowi rejsowemu bez środków pieniężnych bardzo potrzebne fundusze na przetrwanie przedłużonych zawieszeń podróży z powodu pandemii COVID-19.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.