Na łamach Radia Szczecin, nowy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk, przedstawił swój plan na Polską Grupę Promową. Jego zdaniem powinien powstać holding polegający na wspólnym działaniu osobnych spółek.
Gróbarczyk uznał za błąd wcześniejsze pomysły rządu, czyli połączenie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej z częścią promową Polskiej Żeglugi Morskiej. Przeciw takiemu rozwiązania protestowała też załoga armatora ze Szczecina. Pracownicy obawiali się, że nowy zarząd będzie wybierany z klucza politycznego.
Nowy minister ma własny pomysł na rozwiązanie tego problemu.
- To musi być rozwiązanie holdingowe, czyli wspólne interesy, ale oddzielne organizmy rynkowe, które muszą ze sobą współpracować poprzez wspólne rozwiązania. Oczywiście całe zaplecze wspólne, minimalizacja kosztów, podniesienie efektywności i stworzenie grupy konkurencyjnej – zapowiadał na łamach Radia Szczecin przyszły minister.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni