Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Francji prof. Zbigniew Rau oraz Jean-Yves Le Drain rozmawiali dzisiaj telefonicznie na temat spotkania w formacie Trójkąta Weimarskiego.
Ministrowie spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Polski spotkają się we Francji w formacie Trójkąta Weimarskiego – poinformowało polskie ministerstwo spraw zagranicznych, powołując się na ustalenia ministrów spraw zagranicznych Polski i Francji dokonane podczas rozmowy telefonicznej w poniedziałek. Spotkanie odbędzie się w październiku, data jest ustalana.
Organizatorem i gospodarzem spotkania będzie Francja. Ministrowie Le Drain i Rau omówili kwestie dotyczące relacji polsko-francuskich oraz agendy międzynarodowej – poinformowało MSZ na Twitterze.
W poniedziałek doszło również w Warszawie do pierwszego spotkania polsko-francuskiego Komitetu ds. Energetyki Jądrowej pod przewodnictwem wiceministra Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego w ministerstwie klimatu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ministerstw klimatu oraz francuskiego koncernu EDF – poinformował francuski ambasador w Polsce Frederic Billet.
„Spotkanie jest przykładem europejskiej współpracy w kwestiach nuklearnych na rzecz transformacji” – napisał Billet na Twitterze. Z Paryża Katarzyna Stańko(PAP)
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
Nie będzie elektrowni jądrowej nad Zatoką Botnicką. Finowie wypowiedzieli umowę Rosjanom
Co z tą „Orką”? Poselska interpelacja prezentuje wątpliwości wokół transparentności wyboru oferenta
Czarter na podróż – przewóz ładunku do portu przeznaczenia
Zmiany w Zarządzie Energi S.A. Magdalena Kamińska będzie pełnić obowiązki prezesa
MSC przerejestruje statki pod indyjską flagę
Konosament – „Bailment” – jako tajna broń systemu common law
Gospodarka morska ważnym tematem w programach największych partii politycznych