• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczyna współpracę z Pocztą Polską

15.09.2020 13:52 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczyna współpracę z Pocztą Polską

Partnerzy portalu

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczyna współpracę z Pocztą Polską - GospodarkaMorska.pl
fot. AMW

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni i Poczta Polska podpisały porozumienie o współpracy, której celem będzie doskonalenie pocztowców w kwestii zarządzania kryzysowego, logistyki, cyberbezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych.

Napisano, że uczelnia przygotuje dedykowaną pocztowcom ofertę edukacyjną, która uwzględni specyficzne potrzeby spółki. Planowana jest wspólna organizacja szkoleń, konferencji oraz warsztatów, a także udział w przedsięwzięciach organizowanych przez operatora i uczelnię.

­"Podpisane dziś porozumienie, to pierwsza tego typu zinstytucjonalizowana współpraca naszej firmy z uznanym ośrodkiem akademickim - powiedział cytowany w informacji prezes Poczty Tomasz Zdzikot. Zaznaczył, że rola Poczty Polskiej jako komunikacyjnego krwioobiegu państwa, operatora pocztowego, logistycznego, a wkrótce narodowego operatora cyfrowego wymusza stały rozwój, innowacyjność i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, o które dużo łatwiej w synergii z nauką.

"Znam potencjał Akademii i cieszę się, że będziemy mogli jego część wykorzystać na rzecz kadr Poczty. W dobie skokowej cyfryzacji niemal wszystkich sfer życia szczególnie ważny jest rozwój zasobów związanych z informatyką, teleinformatyką i cyberbezpieczeństwem - wskazał Zdzikot. Dodał, że te obszary, wraz z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, zarządzaniem, logistyką, automatyką i nowoczesnymi technologiami będą stanowiły oś współpracy.

Napisano, że Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oferuje studia wojskowe i cywilne na kilkunastu kierunkach, w tym w zakresie informatyki, systemów informacyjnych w bezpieczeństwie, mechaniki i budowy maszyn, automatyki i robotyki, mechatroniki, bezpieczeństwa narodowego, czy stosunków międzynarodowych, a także studia podyplomowe na kilkunastu kierunkach, w tym związanych z cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym, zarządzaniem logistyką, czy ochroną danych osobowych. Ponadto prowadzi badania naukowe i dysponuje kadrami eksperckimi zdolnymi do opracowywania analiz, opinii i ekspertyz w rozległym zakresie. Uczelnia posiada status uczelni akademickiej i prawo do nadawania stopnia naukowego doktora.

"Współpraca Poczty z naszą Akademią daje największej w Polsce spółce infrastrukturalnej i logistycznej, dostęp do najnowszej wiedzy i technologii w wielu sferach, w tym w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Ten obszar szczególnie mocno rozwijamy - powiedział kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht. Wskazał, że we wrześniu tego roku w strukturze Akademii utworzone zostało Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa, które w sposób ciągły będzie realizować szereg zadań eksperckich, warsztatowych i szkoleniowych. "Pracownicy naukowi Akademii, swoją wiedzą i doświadczeniem będą wspierać pocztowców uwzględniając rozbudowane i specyficzne potrzeby operatora będącego jednym z kluczowych elementów systemu bezpieczeństwa państwa" – dodał kontradmirał.(PAP)

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.