• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Ochrona infrastruktury krytycznej. Security Forum Szczecin

gm

11.10.2022 12:09
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Ochrona infrastruktury krytycznej. Security Forum Szczecin

Partnerzy portalu

Ochrona infrastruktury krytycznej. Security Forum Szczecin - GospodarkaMorska.pl

Jak chronić strategiczne dla bezpieczeństwa energetycznego Polski obiekty, takie jak niedawno otwarty gazociąg Baltic Pipe? Te pytania zadaje sobie coraz więcej z nas. Już 20 października w Szczecinie omówione zostaną najważniejsze zagadnienia ochrony infrastruktury krytycznej, w tym instalacji energetycznych na Bałtyku.

Morze Bałtyckie jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się akwenów Europy. Na jego obszarze powstaje nowa infrastruktura energetyczna, jak morskie farmy wiatrowe. Polska ma tym rozwoju duży udział. W obliczu wojny w Ukrainie i związanej z nią niedawnymi wydarzeniami – wybuchami w gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2, a także awarii prądu na Bornholmie, temat ochrony infrastruktury krytycznej podnoszony jest szczególnie często.

W czwartek 20 października odbędzie się specjalna edycja konferencji Security Forum Szczecin. Hasło przewodnie brzmi: „Niszczyciele min typu Kormoran, drony, systemy antydronowe dla ochrony infrastruktury krytycznej i farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim”.

Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić niszczyciela typu Kormoran, zacumowanego przy Bulwarze Chrobrego w Szczecinie. Poznają też systemy okrętu wspierające ochronę infrastruktury krytycznej.

Organizatorzy: Nobilis Media, Sejmowa Komisja Obrony Narodowej, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia.

Rejestracja na stronie nobilismedia.pl. Szczegółowy program na stronie wydarzenia na Facebooku.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.