• <

Nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

13.10.2020 10:32 Źródło: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Partnerzy portalu

Nowe inwestycje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  - GospodarkaMorska.pl
źródło: strefa.gda.pl

Inwestorzy chętnie korzystają z ulgi podatkowej udzielanej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 24 decyzje o wsparciu, 493 mln zł deklarowanych nakładów inwestycyjnych, 3110 deklarowanych i utrzymanych miejsc pracy to efekt dotychczasowych działań Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pandemicznym 2020 roku.

Podczas pandemii COVID-19 przedsiębiorcy szukają instrumentów wsparcia, które zapewnią im realizację planów rozwoju. Takim instrumentem jest Polska Strefa Inwestycji, która oferuje szereg zachęt począwszy od ulgi podatkowej po doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pomimo obecnej sytuacji nie może narzekać na brak zainteresowania wsparciem. Przedsiębiorcy nadal chcą inwestować, a co ważne zwiększa się liczba inwestycji realizowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

- W bieżącym roku wydaliśmy już 24 decyzje o wsparciu, w tym 10 dla dużych przedsiębiorców oraz 14 dla MŚP. Zauważamy coraz większe zainteresowanie mikro i małych przedsiębiorców, którzy mają świadomość, że bez inwestowania tracą konkurencyjność na rynku. Cieszę się, że udaje nam się wygrywać ze stereotypem, że wsparcie dedykowane jest jedynie dużym przedsiębiorcom, ponieważ nic bardziej mylnego to właśnie dla MŚP mamy największe ulgi – mówi Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Pomimo trudnej sytuacji Strefa nieustannie wydaje decyzje o wsparciu i pomaga inwestorom poprzez doradztwo inwestycyjne.

- Zespół zadziałał szybko i skutecznie, dostosowując wewnętrzne procesy i wydając kolejne decyzje o wsparciu. Przedsiębiorcy uzyskują wsparcie bez konieczności bezpośredniego kontaktu z pracownikami Strefy. Decyzje wydajemy w trybie online, natomiast organizowane wraz z BGK seminaria realizujemy w formie webinarów – dodaje Prezes Sztandera.

Strefa rozwija rejon województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego nie tylko dzięki pozyskiwaniu nowych przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy. Inwestuje także m.in. w infrastrukturę drogową, która przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności terenów inwestycyjnych. Przykładem jest ulica w Grudziądzu prowadząca do terenów inwestycyjnych. To także pierwsza w kraju ulica o nazwie „Polskiej Strefy Inwestycji”.

- Nowe drogi to ważne inicjatywy otwierające możliwości terenów inwestycyjnych. Ulica Polskiej Strefy Inwestycji w Grudziądzu odblokowała teren o powierzchni 27 ha. Takie działania prowadzą do zwiększania atrakcyjności, pozyskiwania nowych firm, a co za tym idzie tworzenia nowych, nowoczesnych miejsc pracy – mówi Przemysław Sztandera.

Działania Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na tym się nie kończą, Spółka nieustannie wspiera inwestorów, a co za tym idzie gospodarkę regionu. Jak podkreśla Prezes Sztandera plany Spółki w są konsekwentnie wdrażane, zmieniły się jedynie narzędzia do ich realizacji.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.