• <
BOTA_2023

Tak się kończy wypicie pół butelki rumu na służbie (wideo)

20.11.2015 14:02 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Tak się kończy wypicie pół butelki rumu na służbie (wideo)

Partnerzy portalu

Tak się kończy wypicie pół butelki rumu na służbie (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Znamy przyczynę wypadku statku Lysblink Seaways, pływającego pod brytyjską banderą. W czwartek został opublikowany raport z prowadzonego śledztwa w tej sprawie. Okazuje się, że bezpośrednią przyczyną było pijaństwo oficera, który zasnął na służbie.

Stężenie alkoholu w krwi 36-letniego oficera wachtowego przekraczała osiem razy dozwoloną dawkę. W wydychanym powietrzu miał 2,71 mg/l (dopuszczalny poziom to 0,35 mg /l). Marynarz wypił pół butelki rumu. DFDS, właściciel statku został zobowiązany do osunięcia wszystkich sklepów sprzedających alkohol ze swoich jednostek. Śledztwo wykazało również kilka technicznych problemów, z którymi borykano się na pokładzie.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległa część kadłuba, naruszone też zostało podwójne dno. Uszkodzeniu uległo również kilka zbiorników z paliwem, w wyniku czego 25 ton oleju napędowego dostało się do morza. Lysblink Seaways został zezłomowany.

Przypomnijmy, że do zdarzenia z udziałem jednostki doszło w lutym tego roku. Incydent miał miejsce w momencie, gdy jednostka znajdowała się na wysokości Ardnamurchan Point położonego na zachodnim krańcu półwyspu Ardnamurchan (Szkocja). Podczas przypływu statek został zniesiony na mieliznę. Jednostka utknęła i kontynuacja rejsu nie była możliwa.

Statek płynął z ładunkiem 50 ton papieru z Belfast do Skogn w Norwegii.

Lysblink Seaways w liczbach

rok budowy - 2000 r.
długość - 129 metrów
pojemność brutto (GT) - 7 409 ton
ładowność - 160 TEU

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.