• <
gryfia_70lat

Marynarz skazany wskutek tragicznej katastrofy promowej

28.04.2016 06:57 Źródło: promy24.com
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Marynarz skazany wskutek tragicznej katastrofy promowej

Partnerzy portalu

Włoski marynarz, który spowodował śmierć nastoletniego rybaka u wybrzeży Szkocji, został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności.
48-letni oficer Pasquale Miccio dowodził na płynącym z Rosyth do Zeebrugge promie Scottish Viking, który zderzył się z łodzią rybacką w sierpniu 2010 roku.

Daniel McNeil, szesnastolatek z Tynemouth, utonął w wyniku wypadku.

Miccio, pochodzący z Sorrento, wcześniej przyznał się do niezmienienia kursu statku dla uniknięcia kolizji. Wyrok wydano w sądzie w Edynburgu. Skazany podkreślał, że głęboko przeprasza za spowodowanie śmierci nastolatka. Obrońca, Dorothy Bain, wnosiła o uchylenie kary więzienia dla swego klienta.

Maksymalny wymiar kary wynosił 2 lata. Sąd zaznaczył, że błędy i zaniedbania Pasquale Miccio doprowadziły do śmierci młodego chłopca, będącego u progu życia, pozbawiając rodziny McNeil swego kochanego syna. Kara ta nie jest w stanie ukoić cierpień rodziny, ta jednak z zadowoleniem przyjęła werdykt.

Miccio, który był początkowo oskarżony o zabójstwo, przyznał się do naruszenia ustawy Merchant Shipping Act z 1995 roku w Sądzie Najwyższym w Glasgow w zeszłym miesiącu.

Oficer Allan Marsh, który był odpowiedzialny za dochodzenia w sprawie incydentu, opisał go jako jedną z najgorszych kolizji napotkanych w swojej karierze.

Zaznaczył, że statek miał kilka okazji, aby uniknąć kolizji, możliwości te nie zostały jednak wykorzystane. Wszystkie instytucje zaangażowane w dochodzenie twierdzą, że zderzenia można było uniknąć.
 

Źródło:
promy24.com

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.