• <
SAR_2022

Dwa statki na mieliźnie w Cieśninie Singapurskiej

ew/Offshore-Energy

14.05.2020 10:29 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Dwa statki na mieliźnie w Cieśninie Singapurskiej

Partnerzy portalu

Dwa statki na mieliźnie w Cieśninie Singapurskiej - GospodarkaMorska.pl

Kontenerowiec Shahraz i masowiec Samudra Sakti I osiadły na mieliźnie w Batu Berhanti, na indonezyjskich wodach terytorialnych. Incydent miał miejsce w poniedziałek, 11 maja.

Statki osiadły na mieliźnie w bliskiej odległości, co mogło wskazywać, że albo próbowały uniknąć potencjalnej kolizji ze sobą, albo z trzecią jednostką. Przyczyna wypadku nie została jeszcze oficjalnie ustalona.

Urząd Morski i Portowy Singapuru (MPA) poinformowały, że przed zdarzeniem, oba statki zostały ostrzeżone przez Centrum Kontroli Operacji Portowych (POCC) MPA o ryzyku wejścia na mieliznę. Jak powiedział rzecznik MPA Singapore: "Nie było żadnych doniesień o pokrzywdzonych bądź zanieczyszczeniu powstałym wskutek wypadku".

Ruch żeglugowy w rejonie Cieśniny Singapurskiej nie został zakłócony. Jako środek zapobiegawczy, wydano komunikat, aby statki znajdujące się w pobliżu zachowały szczególną ostrożność.

Według aktualizacji indonezyjskiej Dyrekcji Generalnej Transportu Morskiego, oddziału Ministerstwa Transportu tego kraju, kontenerowiec doznał znacznych uszkodzeń w strukturze kadłuba w rejonie śródokręcia. Sytuację utrudnia fakt, że statek jest załadowany konteneram. 

W lepszej kondycji znajdował się masowiec Samudra Sakti I. Udało się ściągnąć jednostkę z mielizny i zakotwiczyć na wodach Batam celem przeprowadzenia dalszej inspekcji.


 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.