• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

400 tys. zł na ratownictwo wodne w sezonie letnim

ew

15.05.2020 10:39 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo 400 tys. zł na ratownictwo wodne w sezonie letnim

Partnerzy portalu

400 tys. zł na ratownictwo wodne w sezonie letnim - GospodarkaMorska.pl

Umowy na dofinansowanie gotowości i prowadzenie działań ratownictwa wodnego na Pomorzu Zachodnim podpisał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc z czterema organizacjami pozarządowymi - poinformowało w piątek Centrum Prasowe Wojewody. Do beneficjentów trafi łącznie 400 tys. zł.

Dotację, w ramach podpisanych umów, otrzymają cztery organizacje pozarządowe na zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa nad wodą w sezonie letnim na Pomorzu Zachodnim.

Jak podało Centrum Prasowe Wojewody, 241 tys. zł zostanie przekazane Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, Środkowopomorskie Regionalne WOPR w Koszalinie otrzyma 64,5 tys. zł. Z kolei Akademia Ratownictwa w Kołobrzegu dostanie 61 tys. zł, a OSP w Bielkowie uzyska 33,5 tys. zł. Dotacja w łącznej kwocie 400 tys. zł pozwoli na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratownictwa wodnego.

"Tegoroczny sezon letni, z uwagi na epidemię, z pewnością będzie różnił się od dotychczasowych, wciąż jednak najważniejsze będzie bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą" - powiedział cytowany w komunikacie wojewoda zachodniopomorski.

Uzyskana dotacja wesprze WOPR Województwa Zachodniopomorskiego w prowadzeniu Wojewódzkiego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego. Organizacja kupi także m.in. kamerę termowizyjną do drona, łódź ratowniczą oraz silnik do łodzi ratowniczej IRB.

Natomiast Środkowopomorski WOPR, jak podały służby wojewody, ma zorganizować Regionalne Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego dla jeziora Jamno. Będzie również prowadził działania ratownicze na kąpieliskach powiatu koszalińskiego oraz utrzymywał w gotowości sprzęt do ratownictwa wodnego. Kupi łódź ratowniczą z wyposażeniem. Na te same działania, tyle że na kąpieliskach powiatu kołobrzeskiego, dotację przeznaczy Akademia Ratownictwa z Kołobrzegu. Podobnie zrobi OSP w Bielkowie. Te pieniądze z dotacji przeznaczy na organizację RCKRW dla jeziora Miedwie i kupno wyposażenia do łodzi ratowniczej.

Organizacjom pozarządowym przyznano dotacje w ramach programu "Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa zachodniopomorskiego 2020".

Jak poinformowały służby prasowe wojewody, w 2020 r. ze względu na utrzymujący się stan epidemii, nie przewiduje się dofinansowania i organizacji szkoleń specjalistycznych dla ratowników wodnych oraz zajęć profilaktyczno-szkoleniowych na kąpieliskach.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.