• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Morskie Centrum Nauki. Spotkanie Rady Programowej

AK

06.09.2021 13:54 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Morskie Centrum Nauki. Spotkanie Rady Programowej

Partnerzy portalu

Morskie Centrum Nauki. Spotkanie Rady Programowej - GospodarkaMorska.pl
Fot. MCN

W poniedziałek, 6 września w Morskim Centrum Nauki odbyło się spotkanie Rady Programowej MCN z udziałem prof. Pawła Zalewskiego – przewodniczącego rady, dr Haliny Stelmach - żony prof. Jerzego Stelmacha - patrona MCN, prof. Piotra Masojcia z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz prof. Radosława Skryckiego z Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Rada zapoznała się z informacjami dotyczącymi stanu budowy powstającego na Łasztowni budynku MCN, prac przy montażu iluminacji oraz elementów, które w efekcie zmienią wygląd elewacji. Poinformowano ją również o pracach nad tworzeniem ponad 200 eksponatów interaktywnych wystawy stałej przez firmę TRIAS oraz o wyniku przetargu na wyposażenie planetarium - informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik MCN.

CZYTAJ też: Siedmiotonowy silnik parowy z lat 50. XX wieku już w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Dodajmy, że umowa z firmą Mikro AB z Warszawy (partnerem francuskiego RSA Cosmos) podpisana będzie 8 września w pomieszczeniach planetarium powstającego w MCN.

Rada Programowa jest społecznym organem doradczym, wspierającym działania MCN, powołanym 3 października 2018 roku przez Olgierda Geblewicza marszałka województwa zachodniopomorskiego i dyrektora MCN Witolda Jabłońskiego.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.