• <

Morawiecki na Światowym Forum Ekonomicznym

gm

17.05.2022 11:58 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Morawiecki na Światowym Forum Ekonomicznym - GospodarkaMorska.pl

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że w trakcie rozpoczynającego się w niedzielę forum w Davos spotka się m.in. z liderami największych światowych korporacji i będzie z nimi rozmawiał o przyciągnięciu do Polski zaawansowanych inwestycji.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Morawiecki był pytany m.in. o zbliżające się Światowe Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos.

„Co do spotkań w Davos, na forum międzynarodowym spotkam się tam z liderami największych światowych korporacji, między innymi Intela, Google. Będziemy rozmawiali o tym, w jaki sposób przyciągnąć do Polski kolejne wysoko zaawansowane inwestycje:, powiedział premier Morawiecki.

"Będziemy także rozmawiali o tym, jak złagodzić wielkie napięcia inflacyjne wywołane przez Putina" - dodał.

Tegoroczny szczyt w Davos odbędzie się w dniach 22-26 maja. Planowane na styczeń obrady Światowego Forum Ekonomicznego przeniesiono w grudniu na nieokreślony termin z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń wariantem koronawirusa Omikron.

Spotkania światowych przywódców i liderów biznesu odbywają się w szwajcarskim kurorcie od 1971 roku. W styczniu 2020 roku Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się w Davos po raz 50.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.