• <
urząd_morski_gdynia_2021

Merytoryczne spotkanie o przyszłości gospodarki. Północna Izba Gospodarcza w kolegium przy Wicepremierze Gowinie

23.11.2020 08:55 Źródło: Północna Izba Gospodarcza
Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Merytoryczne spotkanie o przyszłości gospodarki. Północna Izba Gospodarcza w kolegium przy Wicepremierze Gowinie
Merytoryczne spotkanie o przyszłości gospodarki. Północna Izba Gospodarcza w kolegium przy Wicepremierze Gowinie - GospodarkaMorska.pl
fot. Północna Izba Gospodarcza

Północna Izba Gospodarcza w ostatnim czasie, wspólnie ze współpracującymi z nami podmiotami, przygotowała kilkanaście dokumentów, które przesłane zostały do Premiera Mateusza Morawieckiego lub przedstawicieli Rządu i samorządu.

Ta niezwykła aktywność to odpowiedź na rosnące potrzeby naszych przedsiębiorców, którzy widzą w naszym zrzeszeniu partnera do dyskusji i podmiot, który profesjonalnie i odpowiedzialnie zabiega o realizację ich interesów. Czas pandemii koronawirusa wymaga od nas solidarności, ale i aktywności. – Pracowity czas Izby przynosi konkretne efekty. Głos zachodniopomorskich przedsiębiorców jest słyszany jak nigdy wcześniej – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Problemów przedsiębiorcy mają mnóstwo, oczekujemy więc regularnych spotkań i konkretnych odpowiedzi

XIX Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamie Abramowiczu z udziałem Wicepremiera i Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina odbyło się w piątek w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Było to największe spotkanie Wicepremiera Gowina z przedsiębiorcami w ostatnich miesiącach. Do konsultacji zaproszono kilkadziesiąt zrzeszeń pracowniczych i branżowych, które przygotowały szereg pytań, które kolejno zadawane były premierowi Gowinowi. Minister zapowiedział regularne spotkania z przedsiębiorcami oraz aktywniejsze działanie w tematach zgłaszanych przez przedsiębiorców. W spotkaniu z ramienia Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie wzięli udział: Prezes Hanna Mojsiuk oraz dyrektor Izby dr Piotr Wolny.

- Spotkanie było bardzo merytoryczne. Pan Premier Gowin mile nas zaskoczył tym, że pozytywnie odniósł się do formuły częstszych spotkań w takim składzie, a tematy, które zostały przedstawione nie zostały zignorowane tylko konkretnie omówione. Była możliwość bezpośredniego zadawania pytań i na wiele z nich uzyskaliśmy odpowiedź. Oczywiście nie we wszystkich sprawach mieliśmy wspólne stanowisko, ale można odnieść wrażenie, że jest tutaj pewna nić porozumienia, która powoduje, że Pan Premier Gowin jest świadomy sytuacji przedsiębiorców i tego jak ważni są oni w budowaniu całej gospodarki. Chcielibyśmy stworzyć dobrą platformę do współpracy i omawiania bieżących problemów przedsiębiorców i gospodarki – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej Hanna Mojsiuk

Jakie tematy zostały poruszone podczas spotkania? O co pytali przedstawiciele Izby?

Spotkanie miało przede wszystkim charakter konsultacji z przedsiębiorcami i ich przedstawicielami przyjętej kolejnej zmiany ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

- Poruszaliśmy m.in. kwestię rezygnacji z podziału wsparcia w ramach Tarczy 6.0 według kodów PKD lub znacznego rozszerzenia katalogu kodów. Zgłaszaliśmy wiele uwag do przyjętej kolejnej wersji ustawy. Poruszaliśmy problemy branż, które nie działają i nie mają żadnej pomocy np. części  branży transportowej. Zwracaliśmy uwagę na konieczność ratowania branż z sektora HoReCa.  Mówiliśmy także o naszym stanowisku odnośnie innych projektów tj.  opodatkowania CIT spółek komandytowych, czy konfiskacie prewencyjnej. Premier Gowin do części postulatów odnosił się pozytywnie i zadeklarował chęć dalszych konsultacji. Ustalono, że takie odbywać się będą cyklicznie, a Rada Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP będzie stanowiła ważny element wsparcia doradczo-konsultacyjnego Ministerstwa Rozwoju – dodaje dr Piotr Wolny, dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.


legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35760,00 $ tona 0,25% 27 lip
 Cynk 2948,00 $ tona 0,07% 27 lip
 Aluminium 2497,00 $ tona -0,08% 27 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.