• <
instytut_oceanologii_PAN_2023

Maersk przedłuża współpracę z The Ocean Cleanup na kolejne trzy lata

PMK

14.01.2021 15:30 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Maersk przedłuża współpracę z The Ocean Cleanup na kolejne trzy lata

Partnerzy portalu

Maersk przedłuża współpracę z The Ocean Cleanup na kolejne trzy lata - GospodarkaMorska.pl
Maersk

Holenderska organizacja ekologiczna The Ocean Cleanup i duński A.P. Moller-Maersk przedłużyli swoje partnerstwo o kolejne 3 lata. 

OC pracuje nad stworzeniem zaawansowanych technologii do usuwania plastiku z oceanów. Planują to osiągnąć poprzez zablokowanie napływu śmieci ze strony rzek i oczyszczanie oceanów z już istniejących zanieczyszczeń. Ich ostatecznym celem jest 90-procentowa redukcja pływającego plastiku do 2040 roku.

- Jako odpowiedzialny operator morski dokładamy wszelkich starań, aby oceany pozostały czyste dla przyszłych pokoleń. Dlatego cieszymy się, że możemy nie tylko przedłużyć, ale i poszerzyć umowę o partnerstwie zapoczątkowaną w 2018 roku – powiedział Mette Refshauge, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju Maersk.

Oprócz wsparcia Maersk Supply Servic, duński gigant będzie teraz wspierał The Ocean Cleanup kompleksowymi usługami logistycznymi, od wysyłek na całym świecie z różnych lokalizacji po fracht lotniczy, transport kontenerowy i specjalny, odprawę celną i magazyn oraz zarządzanie pamięcią masową.

- W biurze The Ocean Cleanup w Rotterdamie umieścimy naszego menedżera ds. transportu i łańcucha dostaw. Będzie on służył im jako kanał umożliwiający angażowanie się w pełen zakres globalnych usług związanych z łańcuchem dostaw i transportem firmy Maersk oraz pomoże The Ocean Cleanup rozwinąć z czasem własne możliwości zarządzania łańcuchem dostaw - dodaje Refshauge.

- Wsparcie Maerska przez ostatnie trzy lata było nieocenione w realizacji naszej misji. Jesteśmy wdzięczni nie tylko za odnowienie tego partnerstwa, ale także za wzmocnienie go dzięki kompleksowej obsłudze logistycznej. Ten wkład w naszą misję nie tylko pomoże nam oczyścić więcej plastiku z oceanu, ale pomoże nam efektywnie wdrożyć więcej systemów oczyszczania rzek Interceptors - powiedział Lonneke Holierhoek, dyrektor ds. nauki i operacji w The Ocean Cleanup.

W ramach partnerstwa Maersk pomoże Ocean Cleanup we wdrażaniu technologii czujników na pokładzie własnej floty Maersk w celu mapowania plastiku unoszącego się w oceanach i pomocy organizacji w lepszym zrozumieniu wagi problemu, nad którym pracują.

Celem jest pomoc organizacji Ocean Cleanup w mapowaniu stężeń szkodliwego plastiku w oceanach świata, aby lepiej skoncentrować wysiłki organizacji Ocean Cleanup.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.