• <
CHIPOLBROK_TOP

Maersk przedłuża współpracę z The Ocean Cleanup na kolejne trzy lata

PMK

14.01.2021 15:30 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Maersk przedłuża współpracę z The Ocean Cleanup na kolejne trzy lata
Maersk przedłuża współpracę z The Ocean Cleanup na kolejne trzy lata - GospodarkaMorska.pl
Maersk

Holenderska organizacja ekologiczna The Ocean Cleanup i duński A.P. Moller-Maersk przedłużyli swoje partnerstwo o kolejne 3 lata. 

OC pracuje nad stworzeniem zaawansowanych technologii do usuwania plastiku z oceanów. Planują to osiągnąć poprzez zablokowanie napływu śmieci ze strony rzek i oczyszczanie oceanów z już istniejących zanieczyszczeń. Ich ostatecznym celem jest 90-procentowa redukcja pływającego plastiku do 2040 roku.

- Jako odpowiedzialny operator morski dokładamy wszelkich starań, aby oceany pozostały czyste dla przyszłych pokoleń. Dlatego cieszymy się, że możemy nie tylko przedłużyć, ale i poszerzyć umowę o partnerstwie zapoczątkowaną w 2018 roku – powiedział Mette Refshauge, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju Maersk.

Oprócz wsparcia Maersk Supply Servic, duński gigant będzie teraz wspierał The Ocean Cleanup kompleksowymi usługami logistycznymi, od wysyłek na całym świecie z różnych lokalizacji po fracht lotniczy, transport kontenerowy i specjalny, odprawę celną i magazyn oraz zarządzanie pamięcią masową.

- W biurze The Ocean Cleanup w Rotterdamie umieścimy naszego menedżera ds. transportu i łańcucha dostaw. Będzie on służył im jako kanał umożliwiający angażowanie się w pełen zakres globalnych usług związanych z łańcuchem dostaw i transportem firmy Maersk oraz pomoże The Ocean Cleanup rozwinąć z czasem własne możliwości zarządzania łańcuchem dostaw - dodaje Refshauge.

- Wsparcie Maerska przez ostatnie trzy lata było nieocenione w realizacji naszej misji. Jesteśmy wdzięczni nie tylko za odnowienie tego partnerstwa, ale także za wzmocnienie go dzięki kompleksowej obsłudze logistycznej. Ten wkład w naszą misję nie tylko pomoże nam oczyścić więcej plastiku z oceanu, ale pomoże nam efektywnie wdrożyć więcej systemów oczyszczania rzek Interceptors - powiedział Lonneke Holierhoek, dyrektor ds. nauki i operacji w The Ocean Cleanup.

W ramach partnerstwa Maersk pomoże Ocean Cleanup we wdrażaniu technologii czujników na pokładzie własnej floty Maersk w celu mapowania plastiku unoszącego się w oceanach i pomocy organizacji w lepszym zrozumieniu wagi problemu, nad którym pracują.

Celem jest pomoc organizacji Ocean Cleanup w mapowaniu stężeń szkodliwego plastiku w oceanach świata, aby lepiej skoncentrować wysiłki organizacji Ocean Cleanup.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.