• <

Holandia. Aresztowano kapitana i pierwszego oficera statku za opuszczenie jednostki po zderzeniu z tankowcem

AK

02.02.2022 12:16
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Holandia. Aresztowano kapitana i pierwszego oficera statku za opuszczenie jednostki po zderzeniu z tankowcem

Partnerzy portalu

Holandia. Aresztowano kapitana i pierwszego oficera statku za opuszczenie jednostki po zderzeniu z tankowcem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Isidoro Hernandez/vesselfinder.com

Policja w Holandii aresztowała we wtorek kapitana i pierwszego oficera niemieckiego statku, który został uszkodzony w poniedziałek w wyniku zderzenia z tankowcem. Prokuratura podejrzewa, że przedwcześnie opuścili uszkodzoną jednostkę. Obaj są narodowości rosyjskiej.

We wtorek holenderskim służbom udało się odholować dryfujący statek do portu w Rotterdamie.

W poniedziałek doszło do zderzenia pełnomorskiego statku Julietta D. z tankowcem u wybrzeży Ijmuiden niedaleko Amsterdamu. Na pokład jednostki wdarła się woda i konieczna była akcja ratunkowa.

Holenderskim służbom udało się uratować wszystkich członków załogi, jednak pusty statek dryfował od tego czasu na farmie wiatrowej Hollandse Kust Zuid, około 18 km od wybrzeża między Hagą a Zandvoort.

Zobacz: Trwa akcja ratunkowa opuszczonego masowca u wybrzeży Holandii [WIDEO]

Ze względów atmosferycznych dopiero we wtorek udało się odholować jednostkę do portu w Rotterdamie. Tego samego dnia prokuratura poinformowała, że zatrzymano kapitana i pierwszego oficera Julietty D., obu narodowości rosyjskiej. Śledczy podejrzewają, że zbyt szybko opuścili oni statek i wszczęto w tej sprawie dochodzenie.

Źródło: PAP

Dziękujemy za wysłane grafiki.