• <

Fińskie MSZ: Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w drodze na wakacje

gm

08.08.2022 15:27 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Fińskie MSZ: Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w drodze na wakacje

Partnerzy portalu

Fińskie MSZ: Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w drodze na wakacje - GospodarkaMorska.pl

Fińskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w celu podróży wakacyjnych do innych państw – podał w poniedziałek publiczny nadawca Yle.

Po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu związanych z pandemią Covid-19 ruch na granicy rosyjsko-fińskiej wzrósł od 10 do 30 proc. w porównaniu do wiosny ubiegłego roku – poinformował Jussi Tanner, Dyrektor Generalny Służby Konsularnej w fińskim MSZ, cytowany przez Yle.

W przyszłości fińskie służby mogą nie wydawać wiz Rosjanom, jeśli wcześniejsza wiza była wykorzystana wyłącznie w celu podróży do innego kraju.

Porozumienie wizowe pomiędzy Unią Europejską a Rosją wciąż obowiązuje, pomimo tego, że niektóre kraje zawiesiły wydawanie wiz Rosjanom. Na przykład 5 sierpnia ambasada Łotwy w Rosji poinformowała o wstrzymaniu na czas nieokreślony wydawania wiz rosyjskim obywatelom. Jedyny wyjątek to wyjazd w związku z pogrzebem bliskiej osoby.

Kwestia wiz dla Rosjan ma być omawiana na nieformalnych spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej 31 sierpnia.|

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.