• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Ośrodek Szkoleniowy Exerters wychodzi naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku LNG w Polsce

ew

08.08.2019 09:30 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Ośrodek Szkoleniowy Exerters wychodzi naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku LNG w Polsce
Ośrodek Szkoleniowy Exerters wychodzi naprzeciw potrzebom rozwijającego się rynku LNG w Polsce - GospodarkaMorska.pl

Z początkiem sierpnia Exerters uruchomiło nową witrynę internetową https://www.exelng.pl przedstawiając tym samym największe spektrum szkoleń o tematyce ściśle powiązanej ze skroplonym gazem ziemnym w Polsce.


Kadra w ExeLNG jest tak samo silna i profesjonalna, jak w przypadku Exerters. Szkolenia prowadzą osoby z ogromnym zapleczem teoretycznym oraz praktycznym - oficerowie pracujący na gazowcach, kapitan z wieloletnim doświadczeniem na tego typu jednostkach oraz oficerowie pracujący na pierwszych na świecie bunkierkach LNG.


W odpowiedzi na potrzeby rozwoju rynku LNG w Polsce ExeLNG oferuje szkolenia:

    1. bunkrowanie w relacji cysterna- statek
    2. bunkrowanie w relacji bunkierka- statek
    3. szkolenie podstawowe dla personelu pomocniczego
    4. obsługa instalacji stacji regazyfikacji LNG
    5. tankowanie pojazdów skroplonym gazem ziemnym
    6. szkolenie na nalewaki LNG (UNO LNG)
    7. eksploatacja pojazdu zasilanego LNG
    8. przygotowanie przed wyjazdem na statek służący do przewozu LNG


Dydaktycy z Exerters po raz kolejny udowadniają, że są otwarci na zróżnicowanie tematyki oferowanych kursów. Jako jedyny ośrodek z tak szeroką ofertą szkoleń LNG na polskim rynku swoją ofertę kierują zarówno do marynarzy (profesjonalne przygotowanie przez wejściem na statek), jak i osób pracujących w branży LNG na lądzie.

Ośrodek Szkoleniowy Exerters jest obecny na polskim rynku od 2016 roku. Pracownicy przez trzy lata działalności stali się rozpoznawalni zarówno w Polsce, jak i za granicą dzięki bogatej ofercie szkoleniowej, uczestnictwu oraz wystąpieniach na wielu konferencjach naukowych.
Mając na uwadze fakt, że rynek LNG w Polsce z każdym dniem rośnie w siłę, dydaktycy z ExeLNG postanowili pokazać w jaki sposób postępować z LNG, by praca była efektywna i przede wszystkim bezpieczna.

Kadra Exerters już niejednokrotnie udowodniła, że są pasjonatami swojej pracy. Również w ExeLNG pragną pokazać to, co uważają za istotne i ciekawe w pracy ze skroplonym gazem ziemnym. Czerpiąc z instalacji LNG funkcjonujących przez dekady na świecie, a z którymi mieli przyjemność pracować, przenoszą wiedzę oraz doświadczenie do Polski.

Szkolenia dla transportu drogowego

ExeLNG zwraca uwagę na fakt, że praca z gazem już dawno wykroczyła poza morze. W Polsce rośnie liczba ciężarówek zasilanych LNG, firmy spedycyjne inwestują w tabor, mając świadomość niskich kosztów eksploatacji i odpowiedzialnie podchodząc do tematu dbania o środowisko naturalne.

Między innymi do takich firm skierowane są szkolenia oferowane przez ExeLNG. W trakcie szkoleń pozyskujemy informacje o tym jak postępować ze skroplonym gazem ziemnym, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą nieznajomość produktu, jak reagować w przypadku wystąpienia sytuacji zagrażającej życiu. Szereg informacji krok po kroku w przystępnej formie po to, by kursanci otrzymali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Polskie przepisy nakazują jasno: każdy pracownik w punkcie NO (punkt napełniania-opróżniania zbiorników transportowych) musi posiadać odpowiednie kwalifikacje zatwierdzone przez Transportowy Dozór Techniczny. Uzyskanie kwalifikacji wymaga przedłożenia kompletnej dokumentacji oraz przystąpienia do egzaminu przez Państwową Komisją Egzaminacyjną Terenowego Oddziału Transportowego Dozoru Technicznego w terminie wyznaczonym przez TDT.

ExeLNG wychodzi naprzeciw potrzebom uzyskania państwowych kwalifikacji oferując szkolenie na tzw. „nalewaki” zatwierdzone przez TDT. Program kursu zapewnia pełne przeszkolenie pracowników odpowiedzialnych za przeładunek skroplonego gazu ziemnego z wykorzystaniem urządzeń do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych LNG (pojazdy komunikacji miejskiej, ciężarówki zasilane LNG, cysterny transportujące skroplony gaz ziemny). Szkolenie w ExeLNG gwarantuje kompleksowe przygotowanie do egzaminu państwowego i podniesienie kwalifikacji personelu zaangażowanego w operacje napełniania zbiorników LNG.

Szkolenia dla stacji regazyfikacji LNG

ExeLNG oferuje również szkolenia dla firm zajmujących się sprzedażą instalacji regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego wykorzystywanych do zasilania miast, fabryk i  osiedli mieszkaniowych. Pierwszą z propozycji ExeLNG jest szkolenie podstawowe skierowane do działów handlowych i marketingu. Program szkolenia podstawowego zapewnia pozyskanie wszelkich informacji niezbędnych do profesjonalnego przekazania informacji o oferowanej usłudze. Szkolenie podstawowe zapewnia wyraźne podniesienie kwalifikacji i efektywności pracowników.
Drugą z propozycji oferowanych przez ExeLNG jest szkolenie na poziomie zaawansowanym skierowane do personelu odpowiedzialnego za bezpieczną eksploatację stacji regazyfikacji LNG. Program szkolenia zapewnia pozyskanie specjalistycznej wiedzy niezbędnej dla pracowników odpowiedzialnych za eksploatację i nadzór nad funkcjonowaniem instalacji LNG.
   
Zlecenia personalizowane

ExeLNG oferuje również szkolenia zamknięte, gdzie program dostosowany jest do zapotrzebowania określonego przez przedsiębiorstwa. Miejsce oraz czas kursu są do uzgodnienia- dydaktycy z ExeLNG przeprowadzają szkolenia także w siedzibie wskazanej przez klienta.

Wpływ na społeczeństwo

Podczas ostatniego spotkania Polskiej Platformy LNG mającej miejsce w siedzibie DNV GL,  Ośrodek Szkoleniowy Exerters przedstawił wyniki sondy przeprowadzonej wśród społeczności lokalnej w Trójmieście. Świadomość społeczeństwa na temat charakterystyki i możliwości wynikających z zastosowania skroplonego gazu ziemnego okazało się znikome. Wychodząc z założenia „boimy się tego czego nie znamy” i uwzględniając rozwój branży LNG w Polsce ExeLNG rozpoczyna akcję edukacyjną o tematyce związanej z LNG. Co kilka dni w mediach społecznościowych i na kanale YouTube firmy zamieszczane są filmy instruktażowe. Publikowane materiały w przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z tematyką LNG takie jak właściwości gazu czy bezpieczeństwo personelu i otoczenia w pracy z kriogenicznym ładunkiem. Działania ExeLNG pozwalają na zapoznanie się z coraz bardziej popularnym paliwem i wpływają na promocję ekologicznych rozwiązań w Polsce.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 37500,00 $ tona 2,53% 24 wrz
 Cynk 3109,00 $ tona 2,17% 24 wrz
 Aluminium 2905,00 $ tona -1,06% 24 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.