• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Najwyższy poziom szkoleń w Kongsberg Maritime Training Center Poland (wywiad)

ew

03.10.2019 12:46 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Najwyższy poziom szkoleń w Kongsberg Maritime Training Center Poland (wywiad)
Najwyższy poziom szkoleń w Kongsberg Maritime Training Center Poland (wywiad) - GospodarkaMorska.pl

Kongsberg Maritime Poland należy do światowej sieci oddziałów Kongsberg Maritime. Specjalizuje się w obsłudze serwisowej urządzeń elektroniki okrętowej, lokalnym projektowaniu zintegrowane systemy automatyki, a jego pracownicy są postrzegani jako specjaliści w dziedzinie technologii informatycznych. Stabilny szkielet przedsiębiorstwa jest oparty na głębokiej wierze w poświęcenie ciężkiej pracy i odpowiedzialności za nią. Cel firmy to doskonałość w obsłudze klientów, którym proponowane są usługi na najwyższym poziomie i o nieskazitelnej jakości.

Od początku 2019 roku zostało utworzone centrum szkoleniowe w szczecińskim biurze firmy oferujące szkolenia techniczne z zakresu obsługi i utrzymania sprzętu firmy Kongsberg. Na kilka ważnych pytań odnośnie szkoleń odpowiedział Wojciech Hierowski, który jest technicznym instruktorem zarówno w Polsce jak i w siedzibie głównej w Norwegii.

Jaka jest oferta szkoleń?

W tym momencie specjalizujemy się w kursach dotyczących systemu Dynamicznego Pozycjonowania (DP), tj. oferujemy znany w sektorze offshore kurs „K-Pos Maintenance”.

Dla kogo jest przeznaczony kurs?

Według wymagań stawianych w „The Training and Experience of Key DP Personnel”, które zostały stworzone przez INTERNATIONAL MARINE CONTRACTORS ASSOCIATION (IMCA), personel techniczny pracujący na statku dynamicznie pozycjonowanym (DP vessel) powinien obligatoryjnie odbyć kurs techniczny z utrzymania sprzętu DP danego producenta.

Kto zalicza się do tego „kluczowego” personelu DP?

Chief Engineer, Electronics Technician, Electrical Technician, którzy chcą być zatrudnieni na statkach DP w sektorze Offshore.

Czy po ukończeniu w Państwa Centrum Szkoleniowym kursu technicznego z utrzymania systemu DP, Klient może pracować na wszystkich rodzajach systemów dynamicznego pozycjonowania, włączając w to innych producentów?

Według wymagań stawianych przez IMCA personel techniczny może pracować tylko z systemem DP, do którego ma kwalifikacje tzn. odbył dedykowany kurs techniczny oferowany przez samego producenta sprzętu lub autoryzowane przez producenta centrum szkoleniowe. W tym przypadku chodzi o kurs K-Pos Maintenance. Jednakże pragnę zauważyć, że marka Kongsberg jest najbardziej rozpoznawalnym producentem systemów Dynamicznego Pozycjonowania, co za tym idzie firma posiada znaczną większość rynku w sektorze Offshore, co czyni nasz kurs jako tzw. „must have”.

Co jaki czas trzeba odnawiać ten kurs?

Ten kurs jest dożywotni i nie ma potrzeby jego odnawiania.

Dodatkowo posiadamy w naszej ofercie kurs typu „DP Maintenance Refresher”, który może być również użyty jako uaktualnienie do kursów technicznych z poprzedniej generacji Systemu DP firmy Kongsberg, tj. SDP system.

Czy certyfikat otrzymany w polskiej placówce szkoleniowej jest honorowany w sektorze offshore?

Oczywiście. Jesteśmy autoryzowaną placówką szkoleniową zarządzaną przez centralne biuro norweskie, jak i również jesteśmy jedyni w tej części Europy.

Jak można zapisać się na kurs?

Główna strona Kongsberg Maritime Customer Training: www.training.km.kongsberg.com lub przez główną stronę Kongsberg Maritime AS: www.kongsberg.com/maritime/ w zakładce „Services”

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34937,00 $ tona 1,67% 16 wrz
 Cynk 3063,00 $ tona 0,39% 16 wrz
 Aluminium 2868,00 $ tona 0,03% 16 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.