• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Morskie Muzeum na wakacje 2019

Strona główna Edukacja, praca Morskie Muzeum na wakacje 2019
Morskie Muzeum na wakacje 2019 - GospodarkaMorska.pl

ew/NMM

03.06.2019 Źródło: własne

Latem morze ma wiele odcieni i kolorów. Tak samo różnorodna jest w tym roku nasza oferta edukacyjna na wakacje! Zapraszamy do Gdańska, Tczewa i Kątów Rybackich, jeśli chcecie poznawać świat morskich przygód pod opieką edukatorów. Jeżeli zdecydujecie się na wizytę w innym z naszych oddziałów, także z radością Was powitamy!

Na letnie zajęcia w Gdańsku zapraszamy do: Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, Spichlerzy i na statek muzeum "Sołdek". W Spichlerzach na wyspie Ołowiance na odkrycie czekają ciekawostki podwodnej archeologii, świat zatopionych statków, okrętów i łodzi oraz gra muzealna o przygodach marynarzy rzecznych flotylli. Żuraw będzie "bazą wypadową" podróżników po gdańskich zaułkach, na statku muzeum "Sołdek" przemierzycie metalowe labirynty w poszukiwaniu tajemniczych urządzeń, a w Ośrodku Kultury Morskiej zostaniecie mianowani na odkrywców i ekologów!

W tczewskim Muzeum Wisły rozegracie grę poświęconą największej polskiej rzece, a w Centrum Konserwacji Wraków Statków… pomieszacie wszystkie kolory lata!

Goście Muzeum Zalewu Wiślanego w pięknych Kątach Rybackich dowiedzą się, czym zajmowali się mieszkańcy tych terenów, czyli jak łowiło się ryby i budowało łodzie na początku XX wieku!

WAKACJE W GDAŃSKU

Spichlerze na Ołowiance:

50 lat bałtyckich tajemnic
24 czerwca - 5 lipca
Podczas zajęć poznamy tajemnice wraków statków, które przez setki lat skrywały się na dnie Morza Bałtyckiego. Jaka jest ich historia? Dlaczego zatonęły oraz jak zostały odkryte? Kim byli ludzie, którzy na nich pływali? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy na wakacyjną lekcję muzealną, podczas której staniecie się odkrywcami archeologicznych ciekawostek i poznacie życie codzienne dawnych marynarzy.

Monitorowy zawrót głowy
5 sierpnia - 16 sierpnia
Zapraszamy na wystawę poświęconą formowaniu się Polskiej Marynarki Wojennej u zarania niepodległości. Podczas wakacyjnych zajęć odbędziemy podróż w czasie - wszystko za sprawą gry muzealnej, która zabierze nas 100 lat w przeszłość. Na zakończenie spróbujemy sił w grach planszowych przygotowanych specjalnie z myślą o dawnych marynarzach rzecznych.

Statek muzeum "Sołdek"

Projektujemy ekologiczny plakat
1 lipca – 5 lipca; 26 sierpnia – 30 sierpnia
Zapraszamy na zajęcia o ekologii morza, związane z wystawą czasową "Plastikowe morze". Dowiemy się, jak niewidoczny plastik szkodzi morskim organizmom i czy możemy go całkowicie usunąć z mórz i oceanów. Spróbujemy oczyścić wydmę i posegregować znalezione na niej śmieci. Zaprojektujemy także ekologiczny plakat z plastikowych kubków, kartonowych pudełek, słomek i innych materiałów.

Zagadki węglem i parą pisane
22 lipca – 2 sierpnia
Zapraszamy na aktywne zwiedzanie statku muzeum "Sołdek", w czasie którego poznamy zakamarki starego parowca i rozwiążemy zadania związane z jego konstrukcją. Odszukamy dawne urządzenia, rozpoznamy dziwne dźwięki i dowiemy się m.in. do czego służyła radiostacja, a do czego telegraf maszynowy. Sprawdzimy także, czy koło sterowe obracało się w obie strony i jakimi ścieżkami chodził pan kapitan.

Żuraw:

Żółw i lokomotywa. Pokręć się po Gdańsku!
19 sierpnia – 30 sierpnia
Zapraszamy na wakacyjne spacery po uliczkach starego Gdańska. Naszą przygodę rozpoczniemy spod historycznego Żurawia, "pokręcimy" się i pomyszkujemy po zakątkach naszego miasta, rozpoznając ukryte symbole, tajemnicze ślady, słowem - historie zaklęte w rzeźbach i budynkach. Dowiemy się, jak dawni gdańszczanie spędzali lato, czym pachniał stary Gdańsk i kto należał do orszaku Neptuna. Letnią wędrówkę skończymy także pod Żurawiem, który będzie naszym stałym drogowskazem.

Ośrodek Kultury Morskiej:

Ekolog w podróży
8 lipca – 19 lipca
Jak najszybciej opłynąć świat? Oczywiście odwiedzając wystawę "Łodzie ludów świata"! Z zapamiętanych wypraw do Włoch, Wielkiej Brytanii, Kanady, Peru i innych krajów stworzymy makiety portowych miast, zamków i pałaców. A wszystko z kartonowych, ekologicznych klocków wielokrotnego użytku. Tektura to nie tylko makulatura, a my się przy okazji nauczymy dbać o nasze środowisko.

 

Więcej informacji TUTAJ

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.