• <
siemens_gamesa_2022

Chińskie i rosyjskie okręty przepłynęły przez japońską cieśninę

jm

24.10.2021 11:12
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Chińskie i rosyjskie okręty przepłynęły przez japońską cieśninę

Partnerzy portalu

Chińskie i rosyjskie okręty przepłynęły przez japońską cieśninę - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Chińskie i rosyjskie okręty wojenne przepłynęły razem przez japońską cieśninę w archipelagu wysp Osumi w południowo-zachodniej prefekturze Kagoszima - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony w Japonii.

Resort zakomunikował, że flotylla chińskich i rosyjskich okrętów po raz pierwszy w historii przepłynęła razem przez cieśninę, znajdującą się między wyspami Osumi a wyspą Tanegaszima.

Władze wojskowe w Tokio podały także, iż przed przejściem przez cieśninę flotylla zatoczyła krąg wokół archipelagu wysp Osumi, co zmusiło ministerstwo obrony do "zachowania czujności wobec niezwykłej aktywności okrętów z Rosji i Chin".

Według ministerstwa po przejściu przez cieśninę okręty wpłynęły na Morze Wschodniochińskie. Władze w Tokio twierdzą, że wcześniej jednostki te brały udział we wspólnych ćwiczeniach morskich w tamtym rejonie, które Rosja i Chiny przeprowadziły w połowie października.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.