• <

Zmarł Jack Welch - prezes amerykańskiego giganta General Eletrics

mb

02.03.2020 21:58 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Zmarł Jack Welch - prezes amerykańskiego giganta General Eletrics

Partnerzy portalu

Zmarł Jack Welch - prezes amerykańskiego giganta General Eletrics - GospodarkaMorska.pl

W wieku 84 lat zmarł Jack Welch, który przekształcił General Electric w najcenniejszą spółkę publiczną w Stanach Zjednoczonych.

Jak podkreślono, Welch był jednym z najbardziej znanych i cenionych liderów korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W latach 1981- 2001 piastował funkcję prezesa i dyrektora generalnego koncernu General Electric. W latach 80. i 90. XX wieku przekształcił GE w najcenniejszą spółkę publiczną w Stanach Zjednoczonych. Zyskał też przydomek "neutronowego Jacka", bo jako menedżer doprowadził do likwidacji tysięcy miejsc pracy.

Welch, z wykształcenia inżynier chemik, przekształcił GE z firmy produkującej żarówki i urządzenia w potęgę usług przemysłowych i finansowych. "Podczas jego kadencji przychody GE wzrosły prawie pięciokrotnie, a kapitalizacja firmy - 30-krotnie" - wskazała AP.

Śmierć Welcha potwierdziła w poniedziałek firma GE. "Przyczyną śmierci była niewydolność nerek" - wskazała AP, powołując się na wypowiedź Suzy Welch, trzeciej żony legendarnego biznesmana, dla dziennika "New York Times". Kondolencje z powodu śmierci Welcha przekazał rodzinie m.in. prezydent Donald Trump. We wpisie na Twitterze podkreślił, że "nie było drugiego takiego lidera korporacyjnego jak neurtornowy Jack". "Był moim przyjacielem i wsparciem" - podkreślił amerykański przywódca.

 W 1999 r. magazyn "Fortune" przyznał Welcho'wi tytuł menedżera stulecia.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.