• <

ZEA i Indonezja podpisały kontrakty na ponad 20 mld dolarów

mb

13.01.2020 22:23 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska ZEA i Indonezja podpisały kontrakty na ponad 20 mld dolarów

Partnerzy portalu

ZEA i Indonezja podpisały kontrakty na ponad 20 mld dolarów - GospodarkaMorska.pl

Indonezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały siedem kontraktów gospodarczych na łączną kwotę 23 mld dolarów – poinformował w poniedziałek na Twitterze przebywający z wizytą w Abu Zabi indonezyjski prezydent Joko Widodo.

Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) podpisała umowy z indonezyjskimi przedsiębiorstwami: prywatnym PT Chandra Asri Petrochemicals i państwowym PT Pertamina. Na ich podstawie ADNOC ma w tym roku zaopatrzyć Indonezję w 528 tys. ton gazu LPG. Zainwestuje też w rozbudowę rafinerii w Zachodniej Jawie i w przedsięwzięcia budowlane w prowincji Aceh.

Władze Indonezji przekazały, że podczas oficjalnej wizyty Widodo w Abu Zabi dyskutowano także o projekcie utworzenia państwowego funduszu, który miałby zostać wykorzystany do budowy nowej stolicy Indonezji. Miasto ma powstać w prowincji Kalimantan Wschodni na wyspie Borneo.

Minister spraw zagranicznych Indonezji Retno Marsudi poinformowała, że niezależnie od tego podpisano pięć umów międzyrządowych, związanych z rolnictwem, ochroną zdrowia, edukacją i walką z terroryzmem.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.