• <

Schreiber: prawie 2 mln wniosków o wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej

ew

24.04.2020 08:43 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Schreiber: prawie 2 mln wniosków o wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej

Partnerzy portalu

Schreiber: prawie 2 mln wniosków o wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej - GospodarkaMorska.pl

Już prawie 2 mln wniosków od przedsiębiorców wpłynęło o udzielenie wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej – poinformował w piątek przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

"Być może to największy kryzys, który nas czeka od 100 lat i dlatego tak wielka skala pomocy, która zostaje uruchomiona. Dziś najważniejsza jest walka o uratowanie jak największej liczby miejsc pracy, jak największej liczby polskich firm" – powiedział Schreiber w Programie I Polskiego Radia. "Zbliżamy się do 2 mln wniosków od przedsiębiorców o pomoc (w ramach tarczy antykryzysowej – PAP)" – poinformował minister.

Wskazując na raport włoskiego banku Unicredit przypomniał, że spośród państw Europy środkowo-wschodniej, największe rozmiary mają działania podjęte przez rząd Polski. Pakiet pomocowy dla firm szacuje się na 6,7 proc. PKB, skalę bezpośredniego wsparcia na 7,4 proc. PKB, a całość działań związanych z walką z pandemią koronawirusa na 20 proc. PKB.

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów wskazał, że obecnie są przygotowywane rozwiązania, które miałyby zapobiec przejmowaniu polskich przedsiębiorstw przez firmy spoza Unii Europejskiej. "Tu wzorujemy się na niemieckich rozwiązaniach" – wyjaśnił.

"Wierzę w to, że najgorszy moment mamy za sobą. Był to moment, w którym mieliśmy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie zatrzymanie gospodarki, to był najtrudniejszy i najbardziej dramatyczny moment" – ocenił Schreiber. Przyznał, że "skutki tego będziemy odczuwać przez najbliższe miesiące, a najprawdopodobniej i lata".

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.