• <

PFR liczy, że w przyszłym tygodniu będzie można uruchomić wsparcie dla dużych firm

ew

29.04.2020 08:24 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska PFR liczy, że w przyszłym tygodniu będzie można uruchomić wsparcie dla dużych firm

Partnerzy portalu

PFR liczy, że w przyszłym tygodniu będzie można uruchomić wsparcie dla dużych firm - GospodarkaMorska.pl

Liczymy, że wsparcie dla dużych firm, zatrudniających powyżej 250 osób, w ramach Tarczy Finansowej, ruszy w przyszłym tygodniu - powiedział w środę prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"Liczymy na to, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli uruchomić program finansowania dla dużych firm (w ramach Tarczy Finansowej - PAP)" - powiedział Borys, który był gościem Polskiego Radia 24.

Prezes nie sprecyzował dokładnie, kiedy takie wsparcie mogłoby ruszyć i przyznał, że na razie Komisja Europejska wyraziła zgodę na udzielanie dla mikroprzedsiębiorstw oraz firm małych i średnich.

"W polskiej gospodarce największy udział w zatrudnieniu w PKB mają małe i średnie firmy, dlatego bardzo ważne jest to, że możemy dla nich wsparcie uruchomić" - powiedział Borys.

Na początku tego tygodnia Borys poinformował, że Komisja Europejska zgodziła się na wsparcie mikro, małych i średnich firm w kwocie 75 mld zł, które ma ruszyć w najbliższych dniach.

Wcześniej Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia dla mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw o wartości 16,6 mld euro.

Polska zgłosiła wniosek do Komisji o akceptację na podstawie tymczasowych ram prawnych dotyczących pomocy publicznej. W ramach programu wsparcie przyjmie formę zaliczek zwrotnych.

Program Tarczy Finansowej ma na celu zapewnienie przedsiębiorstwom szczególnie dotkniętym pandemią koronawirusa wystarczającej płynności, umożliwiając im kontynuowanie działalności, dokonywanie inwestycji i utrzymanie zatrudnienia podczas epidemii i po niej.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.