• <

Kredyt na zakup nieruchomości dla marynarza - który wybrać?

ew

02.03.2020 13:16 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kredyt na zakup nieruchomości dla marynarza - który wybrać?

Partnerzy portalu

Kredyt na zakup nieruchomości dla marynarza - który wybrać? - GospodarkaMorska.pl

Co jest korzystniejsze przy zakupie nieruchomości? Kredyt hipoteczny walutowy dla marynarzy i innych osób zarabiających w obcej walucie czy kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń?

Obecna sytuacja na rynku kredytów hipotecznych walutowych, w której praktycznie nie mamy wyboru banku, który pomoże nam zrealizować cel mieszkaniowy, skłania do szukania alternatywnych rozwiązań.

Obecnie na rynku są tylko 2 banki udzielające kredytów w USD, EUR, GBP, SEK, NOK. Kredytu gotówkowego natomiast udzielają wszystkie banki znajdujące się na krajowym rynku. Jakie są korzyści przemawiające za finansowaniem zakupu nieruchomości w przypadku kredytu hipotecznego i kredytu gotówkowego, jakie przewagi ma jeden kredyt w stosunku do drugiego? Na kolejne pytania związane z kredytami odpowiada ekspert, doświadczony pracownik wielu banków - Andrzej Bobrowski. Jak informuje: ""Aby porównanie było czytelne zapraszam do przesłania zapytanie o konkretną kwotę – w odpowiedzi prześlę Państwu przeliczenie na żądaną kwotę w formie tabeli. Przedstawię porównanie kosztów dla kredytu hipotecznego w porównaniu do kredytu gotówkowego".

Porównując kredyt gotówkowy do kredytu hipotecznego trzeba zwrócić uwagę między innymi na :

1. Swoboda dysponowania nieruchomością – np. sprzedaży nieruchomości w każdej chwili.

Przy kredycie hipotecznym, aby sprzedać nieruchomość musimy spłacić kredyt tak, żeby Bank zwolnił hipotekę nieruchomości. Kredyt gotówkowy nie jest związany z nieruchomością (przy tym kredycie nie ma żadnego zabezpieczenia)- dlatego sprzedaży nieruchomości możemy dokonać w każdej chwili.

2. Czas uzyskania - kredytu got. = 1-2 dni ; kredytu hipotecznego 30 dni.
3. Ilość dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku – przy kredycie gotówkowym wypełniamy tylko wniosek kredytowy i drukujemy wyciąg z konta, przy kredycie hipotecznym oprócz druków bankowych są potrzebne dokumenty dochodowe oraz związane z nieruchomością.
4. Wkład własny - finansując zakup kredytem hipotecznym, np. działki budowlanej, nie będzie ona brana pod uwagę jako wkład własny przy ubieganiu się o kredyt na budowę domu.
5. Koszty - przy kredycie gotówkowym składają się na nie jedynieo oprocentowanie i prowizja. Przy kredycie hipotecznym musimy dodatkowo ponieść koszty :

- Ubezpieczenie niskiego wkładu     
- Ubezpieczenie kredytu do czasu wpisu hipoteki (na 1-3 m-cy)
- Ubezpieczenie na życie
- Ubezpieczenie nieruchomości
- Wycena nieruchomości
- Warunki oferty np. posiadanie konta i obowiązek wpłacania okreslonej kwoty na rachunek.

6. Wcześniejszą spłatę   - bez opłat w przypadku kredytu gotówkowego  / przy kredycie hipotecznym do 3 lat prowizja wynosi 3 %.

Dlatego – rozpatrując powyższe warto zastanowić się nad przewagami przemawiającymi za kredytem gotówkowym lub kredytem hipotecznym walutowym.  

I. Wybór kredytu gotówkowego jest korzystny dla osób, które:

1. Chcą i będą spłacać kredyt bez zabezpieczeń – szybciej, niż to wynika z harmonogramu spłat;
2. Potrzebują gotówki w krótkim czasie lub chcą szybko zrealizować swój zamiar lub chcą skorzystać z pojawiającej się okazji;
3. Kwota potrzebna na realizację dowolnego celu nie przekracza 300.000,- PLN;
4. Kupują działkę pod budowę domu lub nieruchomość, która nie spełnia warunków banku udzielającego kredytu hipotecznego walutowego.
5. Chcą spłacać kredyt w PLN;
6. Chcą zrealizować przy okazji zakupu nieruchomości spłatę innych kredytów niezabezpieczonych;
7. Potrzebują zbyt wysokiej kwoty na wkład własny.

II. Za wyborem kredytu hipotecznego walutowego przemawiają takie względy jak:

1. Realizacja wyłącznie celu mieszkaniowego;
2. Planujemy spłatę kredytu w dłuższym terminie;
3. Chcemy mieć maksymalnie niską ratę ( kredyt może być udzielony na 15 lub 20 lat);
4. Mamy czas na zrealizowanie np. zakupu nieruchomości – około 30 dni lub więcej;
5. Kwota kredytu jest  większa niż 300.000,- PLN;
6. Kupujemy nieruchomość od deweloperam która jest w trakcie budowy i zależy nam na kontrolowaniu trancakcji przez bank.


Pan Andrzej Bobrowski proponuje ze swej strony pełen profesjonalizm wynikający z doświadczenia zawodowego, który nie pozwala na narażanie Klientów na zbędą stratę czasu. Co więcej, od każdy może zadać pytanie związane z kredytami. W tym celu, można skontaktować się bezpośrednio z panem Bobrowskim telefonicznie (601 860 370 ) lub poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej https://all-kredyty.pl/ 

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.