• <

Konkurs na członków zarządu PGNiG zakończony bez rozstrzygnięcia

ew

27.11.2019 14:46 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Konkurs na członków zarządu PGNiG zakończony bez rozstrzygnięcia

Partnerzy portalu

Konkurs na członków zarządu PGNiG zakończony bez rozstrzygnięcia - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza PGNiG poinformowała w środę o zakończeniu bez rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i czterech wiceprezesów zarządu spółki. Trzyletnia kadencja obecnego zarządu kończy się 31 grudnia 2019 r.

Jak podała Rada Nadzorcza PGNiG, na podstawie przepisów statutu spółki oraz ogłoszenia o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego podjęła w środę uchwałę o jego zakończeniu bez rozstrzygnięcia.

Konkurs został ogłoszony 14 listopada. Termin przyjmowania zgłoszeń wyznaczono na 29 listopada na godz. 15, otwarcie zgłoszeń na 5 grudnia, a rozmowy kwalifikacyjne planowano na 16-20 grudnia.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

71,88 proc. akcji należy do Skarbu Państwa, pozostałe 28,12 proc. do innych akcjonariuszy. Kapitalizacja przekracza 27 mld zł.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.