• <

ECSA: Potrzeba specjalnego planu antykryzysowego dla gospodarki morskiej

Strona główna Prawo, polityka ECSA: Potrzeba specjalnego planu antykryzysowego dla gospodarki morskiej
ECSA: Potrzeba specjalnego planu antykryzysowego dla gospodarki morskiej - GospodarkaMorska.pl

PMK

05.04.2020 Źródło: własne

Europejski Związek Armatorów (ECSA) z zadowoleniem przyjął dotychczasowe starania Unii Europejskiej mające na celu wsparcie przemysłu żeglugowego w radzeniu sobie z pandemią COVID-19, ale podkreślił, że potrzebne są bardziej specyficzne działania sektorowe, aby uratować sektor.

Zdaniem ECSA, aby europejski przemysł morski przetrwał kryzys, konieczne będą bardziej skoordynowane i ukierunkowane działania. Dlatego stowarzyszenie handlowe wezwało wszystkie instytucje europejskie do szybkiego przyjęcia ukierunkowanego planu ratunkowego i odbudowy sektora morskiego.

Obecnie europejski przemysł żeglugowy ciężko pracuje, aby towary, zapasy i sprzęt medyczny nadal docierały do i z Europy. Jednak firmy żeglugowe napotykają coraz większe przeszkody w utrzymaniu się na powierzchni, między innymi z powodu problemów z płynnością i zmniejszających się źródeł finansowania. Ponieważ największą część przemysłu stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa, będą one potrzebowały wsparcia rządów krajowych i UE, aby złagodzić wszelkie długoterminowe skutki pandemii.

- Europejska żegluga osiągnęła punkt krytyczny - powiedziała Claes Berglund, prezes ECSA. - Na pierwszy rzut oka handel wciąż idzie sprawnie, ale po głębszym przyjrzeniu się zobaczymy wiele wyzwań, przed którymi stoją załogi. Ponadto konieczne jest, aby przedsiębiorstwa żeglugowe miały dostępne środki finansowe, aby mogły poradzić sobie z bezpośrednimi problemami z płynnością. Bez działań władz i banków wiele firm nie przetrwa kryzysu, a udział Europy w światowej żegludze zanotuje duży spadek - dodał Berglund.

Jak wyjaśniono, jednym z najbardziej dotkniętych segmentów jest transport pasażerski, który ma zasadnicze znaczenie dla Europejczyków mieszkających na wyspach. Ponieważ wiele firm transportowych redukuje obecnie swoją działalność, te podstawowe usługi mogą zniknąć, jeśli nic nie zostanie zrobione, aby je uratować.

ECSA będzie nadal współpracować ze swoim partnerem Europejską Federacją Pracowników Transportu (ETF), starając się uzyskać wsparcie państw członkowskich na przyjęcie wspólnego, skoordynowanego podejścia, tak aby zasady i wymagania były takie same dla wszystkich firm a pracownicy mieli zapewnioną niezbędną ochronę.

Ponadto zarząd z zadowoleniem przyjął wsparcie, jakie przemysł morski otrzymał od Parlamentu Europejskiego. Z zadowoleniem przyjął w szczególności propozycję organziacji Renew Europe dotyczącą dedykowanego planu ratowania i odbudowy dla sektora morskiego, aby wspierać różnych graczy w europejskim klastrze morskim.

Źródło:
własne
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 56,19 $ baryłka  0,00% 23:56
 Cyna 21600,00 $ tona -0,94% 19 sty
 Cynk 2652,00 $ tona -0,45% 19 sty
 Aluminium 1951,00 $ tona -1,41% 19 sty
 Pallad 2373,75 $ uncja  0,22% 00:53
 Platyna 1135,80 $ uncja  -0,08% 00:53
 Srebro 26,03 $ uncja  0,12% 00:54
 Złoto 1869,80 $ uncja  -0,01% 00:53

Dziękujemy za wysłane grafiki.