ew
W II kwartale 2020 r. Polską gospodarkę czeka głęboki spadek na poziomie 17,5 proc. rdr - prognozują w poniedziałkowym komentarzu analitycy Pekao. W ich ocenie w całym 2020 r. gospodarka skurczy się prawdopodobnie o 4,4 proc.
"Kryzys gospodarczy przyniesie szeroko zakrojone cięcia zatrudnienia, co może wywindować stopę bezrobocia w okolice 13 proc. na koniec 2020 roku" - ocenili eksperci Pekao.
Według ich szacunków w II kwartale tego roku nasz kraj czeka głęboka recesja (-17,5 proc. rdr). "W 2020 r. gospodarka skurczy się prawdopodobnie o 4,4 proc." - ocenili.
Zdaniem analityków banku Rada Polityki Pieniężnej może jeszcze w tym tygodniu powstrzymać się przed obniżką stóp procentowych. "Kolejne, po marcowym, cięcie o 50 pb możliwe w maju" - wskazali.
Złoty, jak zaznaczyli, pozostaje pod presją rozchwianej sytuacji na globalnym rynku walutowym. "W niepewnym otoczeniu nie można wykluczyć krótkoterminowego osłabienia kursu powyżej 4,65/EUR" - podkreślili.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
Nie będzie elektrowni jądrowej nad Zatoką Botnicką. Finowie wypowiedzieli umowę Rosjanom
Nowe stanowisko organów podatkowych w kwestii eksploatacji w transporcie międzynarodowym statków z sektora offshore
Co z tą „Orką”? Poselska interpelacja prezentuje wątpliwości wokół transparentności wyboru oferenta
Czarter na podróż – przewóz ładunku do portu przeznaczenia
Zmiany w Zarządzie Energi S.A. Magdalena Kamińska będzie pełnić obowiązki prezesa
MSC przerejestruje statki pod indyjską flagę
Konosament – „Bailment” – jako tajna broń systemu common law
Gospodarka morska ważnym tematem w programach największych partii politycznych