Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Z Wiatrem i Wodą w Gdyni

data publikacji: 30.07.2014

Od trzydziestego pierwszego lipca do trzeciego sierpnia w Gdyni odbywać się będą 9. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - na wodzie. Tym razem najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

więcej

Nie ma szans na powrót statków pod polską banderę

data publikacji: 30.07.2014

Państwo nie dołoży do ubezpieczeń marynarzy - tak wynika z przyjętych przez rząd założeń do ustawy o pracy na statkach morskich. To oznacza, że nie ma szans na ich powrót pod polską banderę.

więcej

Dyrektywa siarkowa: Przygotowania przewoźnika Color Line

data publikacji: 30.07.2014

Color Line zdecydował się na scrubbers (płuczki), co oznacza zainwestowanie prawie 40,7 mln dolarów.

więcej

Nietypowe zdarzenie w porcie. Zerwała się lina cumownicza i prom z 200 osobami zaczął się oddalać

data publikacji: 30.07.2014

Do niecodziennego incydentu doszło w Sztokholmie. Lina cumownicza, za pomocą której statek należący do Viking Line był zamocowany do nabrzeża, uległa zerwaniu.

więcej

Finnlines - najlepsze wyniki kwartalne od 8 lat

data publikacji: 30.07.2014

Wyniki drugiego kwartału sięgnęły 14,7 mln euro, co stanowi najlepszy kwartalny wynik finansowy przewoźnika w ciągu ostatnich ośmiu lat – poinformował Emanuele Grimaldi dyrektor zarządzający Finnlines.

więcej

Te promy oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa

data publikacji: 30.07.2014

ADAC ogłosił zwycięzców tegorocznych testów bezpieczeństwa. Zwycięzcą okazał się prom Color Magic należący do Color Line. Bardzo wysoko oceniono też standard jednostki Mega Express II, pływającej w barwach armatora Corsica Ferries - Sardinia Ferries.

więcej

Wąskie gardła w porcie Rotterdam, ale nie tylko

data publikacji: 30.07.2014

Contargo, niemiecki operator przewozów barkami towarów w kontenerach i Team Lines Deutschland, operator morskich przewozów kontenerów z hubów do mniejszych portów (usługa feeder’owa), wprowadziły dodatkowe opłaty za obsługę towarów odbieranych lub nadawanych w Rotterdamie.

więcej

Katar staje się potęgą kontenerową

data publikacji: 30.07.2014

Amerykańska Federalna Komisja Morska (FMC) poinformowała, że największy na świecie eksporter skroplonego gazu ziemnego, Katar, przejął 51,3 proc. udziałów armatora kontenerowego United Arab Shipping Co.

więcej

NIK: wyniki kontroli budowy terminalu LNG jesienią

data publikacji: 30.07.2014

Kontrola budowy terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu trwa. Jesienią tego roku będą znane jej wyniki - poinformował PAP we wtorek wydział prasowy Najwyższej Izby Kontroli.

więcej

PEP: na 1,2 GW na Bałtyku potrzeba ok. 4,81 mld euro

data publikacji: 30.07.2014

Polish Energy Partners przewiduje, że uruchomienie morskich farm wiatrowych o mocy około 1,2 GW będzie wymagało nakładów inwestycyjnych w wysokości około 4,81 mld euro.

więcej

Nie dopilnowano portowych nieruchomości?

data publikacji: 29.07.2014

Związki zawodowe działające na terenie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście mają wątpliwości dotyczące transakcji sprzed dwóch lat. Chodzi o sprzedaż akcji Szczecińskich Zakładów Zbożowo-Młynarskich PZZ przez Skarb Państwa. Zdaniem związków, były prezes ZMPSiŚ nie dopełnił obowiązków i port stracił cenne nieruchomości – nabrzeże oraz dwa elewatory.

więcej

Duże spóźnienia kontenerowców

data publikacji: 29.07.2014

Piąty kwartał z rzędu pogorszyła się niezawodność usług przewozów oceanicznych ładunków w kontenerach co świadczy, że armatorzy "niepokojąco zaniedbują" swój produkt.

więcej

Turystyczna szansa Portu Gdańsk [foto]

data publikacji: 29.07.2014

28 lipca, w Porcie Gdańsk zacumował piękny żaglowy wycieczkowiec "Club Med 2", ustępując część Nabrzeża Obrońców Westerplatte mniejszej "Serenissimie". Tym razem celem wizyt było nie tylko odwiedzenie hanzeatyckiego Gdańska. Bałtycka marszruta "Club Med 2" przewidywała również zakończenie w naszym porcie jednego turnusu wycieczkowego i rozpoczęcie kolejnego, po dokonaniu wymiany znacznej części pasażerów.

więcej

Antwerpia planuje zbudowanie stałej stacji bunkrowania LNG

data publikacji: 29.07.2014

Wejście w życie dyrektyw siarkowej z dniem 1 stycznia 2015 roku spowodowało poszukiwanie przez operatorów promowych rozwiązań alternatywnych dla oleju napędowego. Jednym z tych rozwiązań jest LNG. Barierą jego wejścia na rynek jest między innymi fakt, iż obecnie nie istnieje jeszcze w 100% niezawodny łańcuch dostaw LNG.

więcej

Zagrożenie atakiem terrorystycznym w Norwegii. Armatorzy stosują wzmożone kontrole

data publikacji: 29.07.2014

Norweskie służby bezpieczeństwa już od kilku dni informują o zwiększonym zagrożeniu terrorystycznym. Niektórzy operatorzy promowi, mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, postanowili w związku z tym zaostrzyć kontrole.

więcej