Wiadomości

Pracowity sezon „Daru Młodzieży” Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Pracowity sezon „Daru Młodzieży”

„Dar Młodzieży” zakończył już pierwszy miesiąc praktyk. Sztormowy zimowy Bałtyk egzaminował uczniów średnich szkół morskich ze Szczecina i Świnoujścia. Dla jednostki to sezon nietypowy i ciekawy. Realizowany na niej będzie unikatowy projekt szkoleniowy – kształcenie przyszłej załogi,na fregatę „El Mellah”. To budowana w Remontowej Shipbuilding jednostka dla Marynarki Wojennej Algierii.

opublikowano: 2017-03-28
Budowa holowników dla MW. Remontowa Shipbuilding cały czas w grze? Przemysł, Stocznie, Offshore

Budowa holowników dla MW. Remontowa Shipbuilding cały czas w grze?

Inspektorat Uzbrojenia wycofał decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę 6 holowników dla Marynarki Wojennej. Po nagłej zmianie decyzji dotyczącej wyboru wykonawcy w połowie marca wszystko wskazywało na to, że holowniki wybuduje nie wcześniejszy pewniak czyli Remontowa Shipbuilding a Stocznia Remontowa Nauta wraz z Morską Stocznią Remontową Gryfia ze Szczecina. Wygląda jednak na to, że Remontowa Shipbuilding nadal jest w grze.

opublikowano: 2017-03-28
Gigantyczna konstrukcja Mostu Cłowego popłynie z Gdyni do Szczecina Porty, Transport, Logistyka

Gigantyczna konstrukcja Mostu Cłowego popłynie z Gdyni do Szczecina

217 czołgów, czyli ponad 9700 ton – taki ciężar miały wyburzone elementy starego mostu Cłowego. Prace związane z jego remontem idą pełną parą, aby pełną przejezdność osiągnąć w połowie wakacji. W Gdyni powstaje stalowa konstrukcja przęseł. Trwa wytwarzanie 24 segmentów, które będą połączone w Gdyni w dwa o długości 14 × 100 metrów. To właśnie te kolosy przypłyną do Szczecina w najbliższych tygodniach.

opublikowano: 2017-03-28
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook