Wiadomości

Coraz więcej morskich farm wiatrowych w Europie. Obecnie produkują już ponad 10 GW energii Przemysł, Stocznie, Offshore

Coraz więcej morskich farm wiatrowych w Europie. Obecnie produkują już ponad 10 GW energii

Tylko w pierwszej połowie obecnego roku w Europie powstały morskie farmy wiatrowe o mocy łącznej ponad 2342,9 MW. To najlepszy wynik w historii, aż dwukrotnie lepszy niż w I półroczu 2014 roku. Obecnie aż 10393,6 MW energii jest produkowana przez morskie farmy wiatrowe – donoszą eksperci z Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (EWEA).

opublikowano: 2015-07-31
MSR Gryfia z koncesją na produkcję specjalną Przemysł, Stocznie, Offshore

MSR Gryfia z koncesją na produkcję specjalną

Morska Stocznia Remontowa Gryfia uzyskała koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, uprawniającą do produkcji na potrzeby polskiej Marynarki Wojennej. Tym samym stocznia potwierdza swoja gotowość do udziału w realizacji projektów związanych z modernizacją i rozbudową polskiej floty.

opublikowano: 2015-07-30
Już oficjalnie: OT Logistics współwłaścicielem portu w Rijece Porty, Transport, Logistyka

Już oficjalnie: OT Logistics współwłaścicielem portu w Rijece

OT LOGISTICS S.A. zakupił za kwotę 61,2 mln zł 2 805 232 akcji nowej emisji spółki Luka Rijeka d.d., zarządzającej największym portem morskim w Chorwacji. OT LOGISTICS S.A. jest jedynym istotnym inwestorem branżowym w spółce i po zarejestrowaniu emisji, kontrolując 20,81 proc. akcji,  stanie się jej drugim co do wielkości – po Chorwackim Państwie – udziałowcem. Ponadto, OT LOGISTICS zamierza podjąć rozmowy na temat ścisłej współpracy zarówno na poziomie inwestycyjnym, jak i operacyjnym.

opublikowano: 2015-07-30
Komisja Europejska ponownie analizuje liczebność stada dorszy bałtyckich Rybołówstwo, Ekologia

Komisja Europejska ponownie analizuje liczebność stada dorszy bałtyckich

Sekretarz stanu Kazimierz Plocke, odnosząc się do niedawno opublikowanego doradztwa naukowego Międzynarodowej Rady ds. Badań Morza (ICES) na rok 2016, w specjalnym liście skierowanym do komisarza ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa Komisji Europejskiej Karmenu Velli zwrócił uwagę na kwestie dotyczące raportów ICES dla stada wschodniego i stada zachodniego dorsza bałtyckiego

opublikowano: 2015-07-30

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook