Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Ponad 20 milionów TEU przeładowanych w 5 największych portach kontenerowych Europy w pierwszej połowie 2014 roku

data publikacji: 23.10.2014

W pierwszym półroczu 2014 roku pięć największych portów kontenerowych Europy przeładowało łącznie blisko 20,4 mln TEU. Pierwsze cztery miejsca w rankingu zajmują

więcej

Rząd podjął uchwałę w sprawie przyjęcia projektu Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020

data publikacji: 23.10.2014

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia projektu Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 (PO Ryby 2014-2020), przedłożoną przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

więcej

Założenia nowego prawa wodnego przyjęte przez Radę Ministrów

data publikacji: 23.10.2014

Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy Prawo wodne. Planowana jest zmiana struktury władzy wodnej i gospodarowania wodami, zgodnie z zasadą „jedna rzeka - jeden gospodarz”. Zakłada się rozdzielenie kompetencji w zakresie inwestycji i utrzymania infrastruktury wodnej od funkcji administracyjnych i planistycznych.

więcej

Ćwierć tysiąca stoczniowców z Gryfii trafi do firmy zewnętrznej

data publikacji: 23.10.2014

250 stoczniowców z Gryfii trafi w nowym roku do firmy zewnętrznej.

więcej

Czy pływające terminale zastąpią lądową infrastrukturę LNG?

data publikacji: 23.10.2014

Świetne perspektywy rysują się przed stosunkowo nową specjalnością produkcji stoczniowej, specjalistycznych statków nie tylko do przewozu gazu płynnego (FLNG), ale wykonywania innych usług dla przemysłu petrochemicznego.

więcej

Operacja osłony morskich szlaków komunikacyjnych

data publikacji: 22.10.2014

W poniedziałek, 20 października, na Bałtyku rozpoczęły się cykliczne manewry 3. Flotylli Okrętów. Tym razem w skład grupy zadaniowej prowadzącej operację osłony morskich szlaków komunikacyjnych wchodzi dodatkowo pięć jednostek z Holandii i Litwy. Działania okrętów na morzu wspierane są przez załogi samolotów i śmigłowców Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, holenderski śmigłowiec pokładowy NH90 oraz samoloty MiG-29.

więcej

Pijany sternik lodołamacza zatrzymany na Martwe Wiśle

data publikacji: 22.10.2014

We wtorek 22 października policjanci z referatu wodnego gdańskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego sternika. 57-letni gdańszczanin pływał lodołamaczem po wodach Martwej Wisły mając w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu.

więcej

Porzucone złoże ropy przyniosło wielką niespodziankę

data publikacji: 22.10.2014

Wielkie zaskoczenie przyniosło badanie złoża ropy w okolicach pola naftowego Grane na Morzu Północnym. Okazało się, że w złożu jest nawet 80 mln baryłek doskonałej ropy. Tymczasem, gdy dokonano pierwszego odwiertu przed ponad dwiema dekadami, ilość ropy oszacowano tylko na 2 mln baryłek.

więcej

Shell stara się o licencję na wydobycie ropy w Republice Komi

data publikacji: 22.10.2014

Koncern jest gotowy na eksplorację złoż surowca położonych w rejonie Inta.  Burmistrz miasta Pavel Smirnov przekonuje, że nie ma żadnych zastrzeżen co do planowanych przez Shell inwestycji na polu naftowym Kochmessky, które od 2012 roku jest eksplorowane przez firmę Coyuz.

więcej

Incydent w porcie w Belfaście. Prom Stena Line zaczął oddalać się od nabrzeża

data publikacji: 22.10.2014

Złe warunki atmosferyczne były przyczyną incydentu z udziałem promu Stena Line, do jakiego doszło w porcie w Belfaście. Podczas sztormowej pogody prom Superfast VIII zerwał się z liny cumowniczej i zaczął się oddalać od kei. Natychmiast zarządzona została akcja ratownicza, w którą zaangażowane zostały lokalne służby.

więcej

Przebudowa platformy „Petrobaltic”

data publikacji: 22.10.2014

We wtorek 21 października do Gdyni wpłynęła platforma wiertnicza "Petrobaltic", która zostanie przebudowana przez spółki z Grupy MARS na platformę eksploatacyjną. O kontrakt walczyły dwie trójmiejskie grupy stoczniowe, które coraz częściej pojawiają się w branży jako konkurenci; grupa Remontowa Holding oraz Mars Shipyards & Offshore.

więcej

Maltańska spółka ma wyłączność w negocjacjach na zakup spółki Port Gdański Eksploatacja

data publikacji: 22.10.2014

Mariner Capital Limited Ltd z siedzibą w St. Julianna na Malcie ma wyłączność w negocjacjach w sprawie kupna spółki Port Gdański Eksploatacja poinformował Zarząd Portu Morskiego Gdańsk.

więcej

Dyrektywa siarkowa: Armatorzy apelują o przejrzystość prawną

data publikacji: 22.10.2014

Europejscy armatorzy wystąpili do państw członkowskich UE z apelem o wprowadzenie jasnego, długoterminowego i jednolitego stanowiska w kwestii zrzutów wody powstałej w wyniku stosowania scrubberów (płuczek spalin) w systemie otwartej pętli.

więcej

Rosyjska flota zatopi litewski terminal LNG?

data publikacji: 22.10.2014

Litewskie władze są zaniepokojone sprawą rosyjskiego okrętu podwodnego poszukiwanego przez szwedzką marynarkę wojenną i łączą ją z wpłynięciem na Bałtyk jednostki regazyfikacyjnej "Independence". Ma ona w przyszłym tygodniu zakotwiczyć w porcie w Kłajpedzie i umożliwić Litwie odbiór norweskiego gazu skroplonego.

więcej

Komisja Europejska stworzy wieloletni plan zarządzania zasobami dorsza, śledzia i szprota

data publikacji: 22.10.2014

Po raz pierwszy Komisja Europejska przedstawiła, w ramach nowej wspólnej polityki rybołówstwa, wniosek w sprawie wieloletniego planu zarządzania rybołówstwem na Morzu Bałtyckim. Dotyczy zasobów dorsza, śledzia i szprota.

więcej