Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Spadają koszty morskiej energetyki wiatrowej - KONFERENCJA OFFSHORE, 29-30.09.2014 SŁUPSK

data publikacji: 22.08.2014

W Danii jedna trzecia energii elektrycznej pochodzi z morskich i lądowych farm wiatrowych. Mimo początkowych wyższych kosztów, na etapie eksploatacji jest to najtańsza dostępna obecnie energia.

więcej

ROHLIG SUUS podsumowuje I półrocze

data publikacji: 22.08.2014

ROHLIG SUUS Logistics zamknął I półrocze 2014 r. sprzedażą na poziomie ponad 268 mln zł. Jest ona o kilka punktów procentowych wyższa od prognozowanej. Pozytywny trend wzrostu potwierdza także nowy rekord miesięcznej sprzedaży, która w lipcu przekroczyła 51 mln zł.

więcej

Konferencja naukowa podsumowująca projekt Generation BALT

data publikacji: 22.08.2014

Konferencję naukową podsumowującą projekt Generation BALT  9 października br. o godz. 10.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

więcej

Litwa podpisała kontrakt na dostawy gazu z Norwegii

data publikacji: 22.08.2014

Litewska państwowa spółka LitGas podpisała z norweskim Statoilem kontrakt na dostawy gazu skroplonego (LNG) do terminala w Kłajpedzie, którego budowa jest na ukończeniu. Jak poinformował w czwartek LitGas, umowa opiewa na dostawę 540 mln m sześc. gazu rocznie.

więcej

Maciążek: Czy Holendrzy zamkną Rosjanom naftowe okno na Europę?

data publikacji: 22.08.2014

- Holendrzy chcą zablokować budowę „rosyjskiego” terminala naftowego w Rotterdamie. Wspomniany port to jedno z najważniejszych centrów logistycznych dla firm energetycznych z Rosji, które sprzedają swoje produkty do UE – informuje Piotr Maciążek z Defence24.pl.

więcej

Wypłynął pierwszy tankowiec z terminalu Ras Lanuf w Libii

data publikacji: 22.08.2014

Libijski terminal naftowy Ras Lanuf wznowił transport po tym jak rok temu został oblężony przez rebeliantów.

więcej

Chiny wzbogacą się o flotę tankowców

data publikacji: 22.08.2014

Chiny rzuciły poważne wyzwanie światowemu rynkowi przewozów zbiornikowych. Do 30 września dwie największe kontrolowane przez państwo kompanie żeglugi stworzą holding, który stanie się podstawą narodowej floty tankowców. Wzmocnienie kontroli nad importem surowców to tylko jeden z celów tego globalnego projektu Chin.

więcej

Zapaść w żegludze śródlądowej. To najsłabiej wykorzystywana gałąź transportu

data publikacji: 21.08.2014

Inicjatywy samorządów, takie jak przekop przez Mierzeję Wiślaną lub port przeładunkowy w Solcu Kujawskim, mogą wzmocnić pozycję żeglugi śródlądowej w Polsce. Obecnie to najsłabiej wykorzystywana gałąź transportu w kraju. Jest jednak szansa na jej ożywienie, bo ekologiczny transport rzekami i kanałami wspiera Unia Europejska. W Polsce brakuje jednak zarówno infrastruktury, jak i floty.

więcej

Duży zysk A.P. Moeller-Maersk

data publikacji: 21.08.2014

Duńska grupa logistyczna oraz poszukiwania i wydobycia ropy naftowej, A.P. Moeller-Maersk, uzyskała w I półroczu blisko 23,7 mld USD przychodów, tj. o 1,6 proc. więcej niż w tym samym okresie ub. roku.

więcej

Texelstroom najbardziej ekologicznym promem pasażerskim na świecie?

data publikacji: 21.08.2014

Corvous Enrgy i La Naval, hiszpańska stocznia, podpisały kontrakt na budowę hybrydowego promu napędzanego CNG (Compressed Natural Gas – sprężony gaz ziemny) magazynującego energię. Ma to być najbardziej ekologiczny prom w Holandii.

więcej

Nieudolne inwestycje rządu

data publikacji: 20.08.2014

Co mają ze sobą wspólnego: Pendolino, zbiornik w Raciborzu, gazoport w Świnoujściu i kanał na Mierzei Wiślanej? Choć projekty te dotyczą całkowicie odmiennych gałęzi infrastruktury, łączy je łańcuchowa nieudolność w planowaniu i realizacji inwestycji za tanie lub darmowe pieniądze” – pisze w felietonie dla portalu „RynekInfrastruktury.pl” Rafał Bałdys, wiceprezes ZBPUI i PZPB oraz członek Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Infrastruktury”.

więcej

Największe porty wspólnie zamawiają prąd

data publikacji: 20.08.2014

Ogłoszony został wspólny dla największych polskich portów przetarg na dostawy energii elektrycznej w 2015 r. Współpraca polskich portów w tym zakresie nie jest nowością.

więcej

Tragiczny wypadek w Stoczni Gryfia

data publikacji: 20.08.2014

Jeden mężczyzna zginął, drugi trafił do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w stoczni Gryfia w Szczecinie.

więcej

Grupa CTL Logistics: wyniki pierwszego półrocza na rynku przewozów bez zaskoczeń

data publikacji: 20.08.2014

Grupa CTL Logistics w pierwszym półroczu br. przewiozła ok. 7 mln ton ładunków, wykonując pracę prawie 1,7 mld tkm. Na terenie Niemiec poprzez spółkę CTL Logistics GmbH osiągnęła wynik na poziomie ok. 1,5 mln ton i ponad 500 mln tkm.

więcej

Paliwo promowe: Perspektywy bunkrowania LNG w europejskich portach

data publikacji: 20.08.2014

W ostatnich latach potwierdzono, że gaz ziemny jest ekologicznym paliwem. Jego zawartość siarki jest prawie zerowa, a stężenie tlenku azotu w gazach wydzielanych w procesie spalania może być zredukowane o 80%.

więcej