Wiadomości

Pierwszy załadunek fundamentów na projekt Race Bank Przemysł, Stocznie, Offshore

Pierwszy załadunek fundamentów na projekt Race Bank

Bilfinger Mars Offshore zakończył pierwszy załadunek platform pośrednich na morską farmę wiatrową u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Specjalna barka wyruszy z czterema platformami na pokładzie. Do transportu TP (ang. transition pieces) przewidziano trzy ‎barki przygotowane specjalnie do tego typu transportów (wymiary 100x32 m).

opublikowano: 2016-06-25
Co Brexit oznacza dla brytyjskiej gospodarki morskiej? Administracja, Prawo, Polityka

Co Brexit oznacza dla brytyjskiej gospodarki morskiej?

Gospodarka morska Wielkiej Brytanii ucierpi, jeżeli dojdzie do wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej - twierdzi Wall Street Journal. W oparciu o dane firmy Pwc, dziennikarze z WSJ podają, że branża morska odpowiada za 6,5 mld dolarów rocznie wpływów - to aż 80 proc. przychodów brytyjskiej gospodarki z zagranicy.

opublikowano: 2016-06-24
Antwerpia: zmiana dyrektora portu Porty, Transport, Logistyka

Antwerpia: zmiana dyrektora portu

Jacques Vandermeiren został mianowany dyrektorem generalnym portu w Antwerpii. Funkcję tę obejmie wraz z początkiem stycznia 2017 roku i zastąpi tym samym Eddy'ego Bruyninckxa, który po 25 latach, w dniu 31 grudnia 2016 roku, przejdzie na emerytuję.

opublikowano: 2016-06-24
Energa Sailing Gdańsk: dzień otwarty Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Energa Sailing Gdańsk: dzień otwarty

W najbliższą sobotę (25.06) na przystani Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego Galion w Górkach Zachodnich, przy ulicy Stogi 20, na najmłodszych poszukiwaczy przygód czekać będą wodne atrakcje przygotowane przez Gdański Klub Żeglarski w ramach Dnia Otwartego Programu Energa Sailing.

opublikowano: 2016-06-24
Odwiedzając gdańskie plaże nie będziemy się nudzić

Odwiedzając gdańskie plaże nie będziemy się nudzić

Błogie lenistwo i kąpiele morskie lub słoneczne, aktywny wypoczynek, sporty plażowe czy nawet biblioteki plażowe – to wszystko czekać będzie na spragnionych wakacji na kąpieliskach w Gdańsku.

opublikowano: 2016-06-24
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook