Wiadomości

Ekspert: sprawa związana z PGNiG nie służy polskim negocjacjom z Rosją i państwami skandynawskimi Porty, Transport, Logistyka

Ekspert: sprawa związana z PGNiG nie służy polskim negocjacjom z Rosją i państwami skandynawskimi

Sprawa związana z nagrodami w EuRoPol Gazie, którego współwłaścicielem jest PGNiG, nie służy prowadzonym przez Polskę negocjacjom z państwami skandynawskimi ws. budowy gazociągu Baltic Pipe i negocjacjom z Rosją ws. ceny gazu w kontrakcie z Gazpromem - mówi ekspert ds. energetycznych Instytutu Jagiellońskiego Wojciech Jakóbik.

opublikowano: 2016-09-27
FNEZ: Polska gotowa na morską farmę wiatrową Przemysł, Stocznie, Offshore

FNEZ: Polska gotowa na morską farmę wiatrową

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej walcząca o wpisanie rozwoju morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego do rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, podkreśla duży poziom gotowości polskich firm do realizacji projektów i inwestycji energetycznych na naszych obszarach morskich.

opublikowano: 2016-09-27
Wyniki przewozowe Grupy PKP CARGO w sierpniu – dane GUS Porty, Transport, Logistyka

Wyniki przewozowe Grupy PKP CARGO w sierpniu – dane GUS

Grupa PKP CARGO po ośmiu miesiącach 2016 roku miała 51,2 proc. udziału w rynku pod względem pracy przewozowej i 43,6 proc. pod względem masy – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W sierpniu 2016 roku operatorzy kolejowi przetransportowali w Polsce łącznie 19,2 mln  ton, o 2,4 proc. więcej niż przed rokiem.

opublikowano: 2016-09-27
W przyszłym roku Gdańsk będzie gościł ponad 700 najlepszych europejskich żeglarzy Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

W przyszłym roku Gdańsk będzie gościł ponad 700 najlepszych europejskich żeglarzy

Dziesięć miesięcy pozostało do wielkiego sportowego wydarzenia międzynarodowej rangi - European Championship ORC Gdańsk 2017. To właśnie Polska, pokonując wiele żeglarskich potęg, została wybrana na organizatora jubileuszowych, dziesiątych Żeglarskich Mistrzostw Europy ORC. Szacuje się, że weźmie w nich udział ponad 70 międzynarodowych załóg.

opublikowano: 2016-09-27

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook