Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Belgijska spółka Besix zbuduje nowe głębokowodne nabrzeże w DCT

data publikacji: 30.09.2014

Przetarg na projektanta i generalnego wykonawcę nowego głębokowodnego nabrzeża w DCT Gdańsk został rozstrzygnięty. Najlepszą ofertę złożył N.V. BESIX. Koszt inwestycji to miliard złotych.

więcej

Fragment szkieletu wieloryba znaleziony w Kanale Piastowskim

data publikacji: 30.09.2014

Kręg o średnicy metra znaleźli robotnicy podczas modernizacji kanału prowadzącego do Świnoujścia. W opinii biologów mogą to być szczątki Humbaka albo Finwala.

więcej

Kończy się modernizacja toru wodnego Szczecin-Świnoujście

data publikacji: 30.09.2014

Odnowione zostaną brzegi Kanału Piastowskiego i Mielińskiego, które znajdują się pomiędzy Świnoujściem a Zalewem Szczecińskim.

więcej

Katarczycy sprzedali kontrakt na dostawę gazu do Świnoujścia

data publikacji: 30.09.2014

Amerykański gigant finansowy przejął kontrakt na dostawy gazu LNG do Świnoujścia - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

więcej

Balticon zdobył autoryzację Thermo Kinga

data publikacji: 30.09.2014

Balticon S.A. stał się autoryzowanym serwisem i dealerem części i agregatów chłodniczych firmy Thermo King. Umowa została podpisana na okres 3 lat. Tym samym Balticon SA zdobył „komplet” – jest już autoryzowanym dealerem i serwisem czterech największych globalnych producentów agregatów chłodniczych.

więcej

Moskalewicz: PERN bada możliwości importu ropy z USA

data publikacji: 30.09.2014

Chcemy się przekonać, czy nasza technologia umożliwi w przyszłości ewentualny import ropy z USA - powiedział PAP prezes PERN Marcin Moskalewicz po spotkaniu w Nowym Jorku przedstawicieli polskich firm energetycznych z amerykańskimi inwestorami.

więcej

Mniej zgubionych kontenerów, niż szacowano wcześniej

data publikacji: 30.09.2014

Wcześniejsze szacunki wskazywały, że w latach 2008 - 2010 średnio rocznie na morzu ginęło po ok. 10 tys. kontenerów z towarami, nie uwzględniając katastrof morskich.

więcej

Fracht morski najniższy w tym roku

data publikacji: 30.09.2014

Stawki frachtowe przewozu towarów w kontenerach w umowach spotowych w dalszym ciągu malały w minionym tygodniu na głównych szlakach żeglugowych.

więcej

Ugaszony pożar na pokładzie jednostki operatora P&O Ferries

data publikacji: 30.09.2014

Wczoraj rano na pokładzie promu Pride of Canterbury wybuchł pożar. Ugaszono go jeszcze w czasie wchodzenia statku do portu Calais. 

więcej

Spółka Saab otrzymała zamówienie od Szwedzkiej Agencji Zamówień Obronnych (FMV) na przegląd okresowy okrętu podwodnego HMS Halland

data publikacji: 30.09.2014

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie bezpieczeństwa i obronności otrzymała zamówienie od Szwedzkiej Agencji Zamówień Obronnych (FMV) na przegląd okresowy okrętu podwodnego HMS Halland.

więcej

Rozwój regionów nadmorskich – MARS S&O na konferencji w Słupsku

data publikacji: 29.09.2014

W poniedziałek, 29 września w Słupsku rozpoczęła się Konferencja Offshore zatytułowana „Rozwój Regionów Nadmorskich”. Konferencja była kontynuacją spotkań organizowanych przez Polskie Towarzystwo Energetyki Wiatrowej w latach 2012 i 2013. Grupa MARS Shipyards & Offshore była partnerem panelu „Łańcuch dostaw – możliwości i szanse polskiego przemysłu”.

więcej

Co dalej z konwencjami uchwalanymi przez IMO? Ich ratyfikacja to wciąż poważny problem

data publikacji: 29.09.2014

Ze względu na przypadający w ostatnich dniach września Światowy Dzień Morza, który obchodzony jest w wielu krajach, zagadnieniom z zakresu tematyki morskiej poświęca się szczególnie dużo miejsca. Nie inaczej jest w tym roku. Światowa Organizacja Morska (IMO), która odpowiedzialna jest za organizację głównej części uroczystości, szczególną uwagę zwraca w tym roku na problematykę wdrażania nowych konwencji.

więcej

Podpisanie umowy na wykonanie remontu modernizacyjnego kutrów ratowniczych

data publikacji: 29.09.2014

W dniu 15.09.2014 r. została podpisana z Inspektoratem Uzbrojenia umowa na wykonanie „Remontu modernizacyjnego kutrów ratowniczych t. 5002”: ORP „Zbyszko” (R-14) i ORP „Maćko” (R-15).  Prace będą przebiegać  w dwóch zadaniach: zadanie 1 - naprawa główna i dokowa kutrów ratowniczych R-14 i R-15; zadanie 2 - modernizacja kutrów ratowniczych R-14 i R-15. Stocznia Marynarki Wojennej S.A. , działając na podstawie zawartej dla przedmiotowego zamówienia umowy konsorcjum, będzie realizowała prace na R-15.

więcej

Zderzenie kontenerowców na Kanale Sueskim

data publikacji: 29.09.2014

324-metrowy kontenerowiec Colombo Express zderzył się z innym kontenerowcem, 332-metrowym  Maersk Tanjong na wodach Kanału Sueskiego niedaleko egipskiego miasta Port Said. Do wypadku doszło dzisiaj o godzinie 05:33 UTC.

więcej

Lotos z nadzieją patrzy na Bałtyk

data publikacji: 29.09.2014

Grupa Lotos z optymizmem ocenia dotychczasowe wyniki prac poszukiwawczych na Morzu Bałtyckim, choć przed ogłoszeniem sukcesu trzeba jeszcze go potwierdzić przy pomocy dodatkowych odwiertów - mówi w rozmowie z wnp.pl Zbigniew Paszkowicz, wiceprezes Lotosu ds. poszukiwań i wydobycia oraz prezes spółki Lotos Petrobaltic.

więcej