Wiadomości

Grupa Vistal pozyskuje kolejny kontrakt  na rynku skandynawskim Przemysł, Stocznie, Offshore

Grupa Vistal pozyskuje kolejny kontrakt na rynku skandynawskim

Grupa Vistal, wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, pozyskał kolejny kontrakt na rynku skandynawskim, w Szwecji. Umowa zawarta z HOCHTIEF Infrastructure GmbH z siedzibą w Niemczech Oddział w Szwecji dotyczy wykonania oraz montażu, przez Vistal Gdynia SA,  konstrukcji stalowej obiektów mostowych w Sztokholmie w rejonie Västberga Allé. Wartość umowy to 25,6 mln zł.

opublikowano: 2015-11-27
Paweł Adamowicz: W 2020 r. Port Gdańsk prześcignie Sankt Petersburg Porty, Transport, Logistyka

Paweł Adamowicz: W 2020 r. Port Gdańsk prześcignie Sankt Petersburg

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz wierzy, że za kilka lat port w Gdańsku będzie największym portem kontenerowym na Bałtyku. Chciałby również, żeby zarządzaniem terenami portowymi zajmował się samorząd. - Skarbu państwa albo w ogóle nie ma, albo pełni rolę posiadacza przysłowiowej złotej akcji  - powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl.

opublikowano: 2015-11-27
O rozbudowie portu po kolei Administracja, Prawo, Polityka

O rozbudowie portu po kolei

Na początku sierpnia br. w artykule pt. „Rozbudowa portu a obowiązek dostosowania infrastruktury drogowej” przyjrzeliśmy się bliżej zagadnieniom prawnym towarzyszącym rozbudowie portu, a konkretnie rozbudowie infrastruktury drogowej w obszarze i bezpośrednim sąsiedztwie portów.

opublikowano: 2015-11-27
Polska może stać się silnym graczem na rynku zarządzania statkami Porty, Transport, Logistyka

Polska może stać się silnym graczem na rynku zarządzania statkami

Ship management, czyli zarządzanie statkami, to branża stosunkowo nowa w Polsce, ale dynamicznie rosnąca. Firmy, które się tym zajmują chcą wykorzystać światowy trend zlecania przez armatorów na zewnątrz zadań związanych m.in. z rekrutacją personelu czy zarządzaniem finansami. Polska – ze względu na dostęp do wykwalifikowanych kadr – ma szansę stać się znaczącym graczem w tej branży.

opublikowano: 2015-11-26

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook