Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Obama odwiedzi Estonię. Utrudniania dla podróżujących

data publikacji: 02.09.2014

Już w środę z wizytą do Estonii przyjedzie prezydent Stanów Zjednoczonych. W związku z tym podjęta została decyzja o wznowieniu kontroli granicznych. O procedurach oraz dokumentach, jakie należy posiadać, wybierając się do tego nadbałtyckiego kraju, informują operatorzy promowi, w tym Talliink Silja.

więcej

„Tom Sawyer”, nowy prom kursujący między Świnoujściem a Trelleborgiem

data publikacji: 02.09.2014

Może zabierać na swój pokład jednorazowo 120 samochodów ciężarowych oraz 400 pasażerów.

więcej

DAR MŁODZIEŻY na czele

data publikacji: 02.09.2014

Fregata Akademii Morskiej w Gdyni przewodzi stawce żaglowców klasy A na trasie wyścigu Falmouth - Royal Greenwich Tall Ships Regatta 2014. Na pokładzie praktykę morską przechodzi 124 studentów wydziałów Mechanicznego i Elektrycznego AMG.

więcej

Wzrost ruchu promowego w porcie w Kilonii

data publikacji: 02.09.2014

W pierwszej połowie bieżącego roku, ilość przeładunków portowych w Kilonii stale rosła.

więcej

Vistal - infrastruktura i offshore coraz mocniejsze

data publikacji: 02.09.2014

W pierwszych 6 miesiącach tego roku wzrósł udział segmentów Infrastruktura oraz Marine & Offshore w przychodach grupy. Przychody wzrosły o 14 proc., natomiast zysk netto o 23 proc.

więcej

Color Line przedstawił wyniki za pierwsze półrocze 2014 r.

data publikacji: 02.09.2014

Nieco słabsze od ubiegłorocznych, ale dające nadzieję na dalszy, stabilny rozwój. Operator promowy Color Line zaprezentował wyniki za pierwsze półrocze 2014 r.

więcej

Walczyli o stypendia i nowy sprzęt. Finał Energa Sailing Cup na Zatoce Gdańskiej

data publikacji: 02.09.2014

Trzy dni, 40 młodych zawodników, a wokół nich gwiazdy żeglarstwa. Od piątku do niedzieli w Sopocie trwał wielki finał Energa Sailing Cup. To cykl zawodów, w których młodzi adepci żeglarstwa walczą o stypendia i pieniądze na nowy sprzęt.

więcej

Nowi oficerowie Wojska Polskiego

data publikacji: 02.09.2014

W piątek, 29 sierpnia, Wojsko Polskie stało się bogatsze o 39 nowych oficerów. To absolwenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy  zostali promowani na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”. Zgodnie z ceremoniałem, pierwszy oficerskie szlify otrzymał prymus, którym w tym roku został bosman podchorąży Radosław Kiciński. Aktu mianowania dokonał szef Sztabu Generalnego WP generał broni Mieczysław Gocuł.

więcej

Uroczyste przekazanie armatorowi jednostki B69/2 Artic Fjell

data publikacji: 01.09.2014

1 września w Stoczni Crist w Gdyni odbyło się uroczyste przekazanie jednostki B69/2 Artic Fjell norweskiemu armatorowi Artic Shipping.

więcej

ECS zwodowane!

data publikacji: 01.09.2014

- Płyń po morzach i oceanach – wypowiadając tę tradycyjną formułę i rozbijając butelkę z cydrem o „burtę” budynku zgromadzeni na Placu Solidarności gdańszczanie wspólnie „zwodowali” nową siedzibę Europejskiego Centrum Solidarności. Potem przez historyczną bramę nr 2 uczestnicy uroczystości przeszli do wnętrza budynku.

więcej

Donald Tusk został wybrany nowym przewodniczącym Rady Europejskiej. Obejmie stanowisko 1. grudnia.

data publikacji: 01.09.2014

„Polskie dziedzictwo, jego doświadczenie, mogą stać się bardzo istotnym źródłem energii, której UE potrzebuje i będzie potrzebowała w przyszłości bardziej niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział premier Donald Tusk po wyborze na nowego przewodniczącego Rady Europejskiej.

więcej

Kiedy doczekamy się promów zasilanych wyłącznie energią elektryczną?

data publikacji: 01.09.2014

Na początku września w Danii zostanie zaprezentowana dokumentacja projektowa ekologicznego promu, wyposażonego w silnik elektryczny. Realizacja jest częścią inicjatywy Green Ferry Vision, w ramach której badane są możliwości zastąpienia konwencjonalnych napędów w promach silnikami elektrycznymi.

więcej

Pomorze ma najlepsze warunki dla rozwoju OZE

data publikacji: 01.09.2014

- Gminy takie jak Kobylnica w woj. Pomorskim to najlepszy przykład mądrej polityki samorządu, która w zrównoważony sposób rozwija OZE w tym energetykę wiatrowa, z korzyścią dla społeczności lokalnej – przekonuje wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dr Arkadiusz Sekściński. O energetyce wiatrowej oraz rozwoju OZE i efektywności energetycznej dyskutować będą eksperci i politycy już 8 września podczas Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

więcej

Rozporządzenie w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej

data publikacji: 01.09.2014

W dniu 25 sierpnia 2014 r. ogłoszone zostało w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 sierpnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej (Dz. U. poz. 1123).

więcej

Polsko-rosyjska „Szkoła pod Żaglami” już na morzu

data publikacji: 01.09.2014

Na dwumiesięczny rejs po Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym i Oceanie Atlantyckim młodzież ze Smoleńszczyzny wypłynęła razem z polskimi uczestnikami „Szkoły pod Żaglami”. Inicjatywę wspiera Agencja Konsularna RP w Smoleńsku.

więcej