Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Kontenerowiec stał się pływającym dziełem sztuki (wideo)

data publikacji: 25.07.2014

Sztuka w przestrzeni publicznej zapędza się coraz dalej. Tym razem 365 - metrowy kontenerowiec CMA CGM MAGELLAN przekształcony w dzieło, wyruszył w rejs z francuskiego portu w Le Havre do Azji przez Morze Śródziemne. Autorem pomysłu jest tajemniczy paryski artysta JR.

więcej

Litewski pływający terminal LNG dotarł do Zatoki Perskiej

data publikacji: 25.07.2014

Pływający terminal LNG, który ma zakotwiczyć w litewskim porcie w Kłajpedzie i uniezależnić ten kraj od dostaw gazu z Rosji, dopłynął do Zatoki Perskiej. Zostanie tam wypełniony gazem LNG i popłynie na Morze Bałtyckie - poinformował portal Natural Gas Europe.

więcej

Związkowcy chcą wyjaśnień. Skarb Państwa stracił na sprzedaży portowych nieruchomości?

data publikacji: 25.07.2014

Związkowcy żądają wyjaśnień od Ministerstwa Skarbu w sprawie zakupu przez byłego senatora Jana Olecha dwóch elewatorów i nabrzeża w szczecińskim porcie. Pismo w tej sprawie trafiło już do resortu.

więcej

Wchodzi w życie nowelizacja przepisów dotyczących terminalu gazowego w Świnoujściu

data publikacji: 25.07.2014

Nowelizacja m.in. upraszcza procedury związane z uzyskiwaniem zezwoleń administracyjnych oraz ułatwia wywłaszczanie gruntów niezbędnych do budowy gazoportu. Dzięki temu możliwa będzie szybsza budowa terminalu.

więcej

Zielone światło dla dużych statków w szczecińskim porcie

data publikacji: 25.07.2014

Jest porozumienie ze spółkami portowymi - statki o dużych rozmiarach będą mogły wpływać do Szczecina - informuje Urząd Morski.

więcej

Opłaty portowe wciąż wielką niewiadomą

data publikacji: 25.07.2014

Nadal nie wiadomo jak długo firmy portowe ze Szczecina i Świnoujścia będą płacić 10 razy wyższe podatki niż spółki z Trójmiasta.

więcej

Uroczyste otwarcie nowego placu składowego firmy Balticon w Gdańsku (wideo)

data publikacji: 25.07.2014

W piątek 18.07.2014 r. w Gdańsku przy ulicy Sucharskiego 7 odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu składowego firmy Balticon SA. Nowy plac powiększy powierzchnię użytkową depot kontenerowego na terenach gdańskiego portu do 50 tys mkw.

więcej

Początek prac nad zagospodarowaniem Bałtyku. Zainaugurowano konsultacje społeczne

data publikacji: 24.07.2014

Nie tylko ropę naftową, elektrownie wiatrowe czy kruszywo możemy mieć z naszego Bałtyku. Korzyści są znacznie większe - wynika z tylko bardzo pobieżnego rozpoznania. Żeby po nie sięgać, trzeba to robić zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

więcej

Włoski wykonawca Gazoportu grozi opuszczeniem budowy

data publikacji: 24.07.2014

Zagrożona budowa Gazoportu w Świnoujściu. Jak ustaliła radiowa Jedynka, włoski wykonawca inwestycji zażądał kolejnego aneksu do umowy i większych pieniędzy za swoją pracę. W razie odmowy Saipem grozi zerwaniem kontraktu.

więcej

Wrak Costa Concordii w drodze do Genui

data publikacji: 24.07.2014

W środę 23 lipca wrak wycieczkowca Costa Concordia opuścił skaliste wybrzeże toskańskiej wyspy Giglio o które rozbił się ponad 30 miesięcy temu. Wyruszył w ostatni rejs do portu w Genui, gdzie zostanie zdemontowany. Do celu ma dotrzeć w niedzielę.

więcej

Chiny przyspieszyły rozwój gospodarki morskiej

data publikacji: 24.07.2014

Chiny przyspieszyły rozwój gospodarki morskiej i jej wkład we wsparcie całej gospodarki oraz poprawę warunków życia mieszkańców.

więcej

Wykładowcy i studenci Akademii Pomorskiej badali właściwości wód Bałtyku

data publikacji: 24.07.2014

Wykładowcy i studenci Akademii Pomorskiej w czasie krótkiego rejsu przeprowadzili badania, które mają pomóc zrozumieć nasze morze.

więcej

Dwa statki, które w przyszłym roku dołączą do floty niemieckiego armatora, znajdują się już w stoczni Fayard

data publikacji: 24.07.2014

Do duńskiej stoczni dotarł dziś drugi z promów, który od 2015 roku będzie eksploatowany przez Scandlines. Niemiecki armator odkupił ten statek w ubiegłym roku od P+S Werften. Teraz pracownicy stoczni Fayard, na mocy podpisanej umowy, mogą rozpocząć prace wykończeniowe na jednostce.

więcej

Jakie są główne zalety żeglugi śródlądowej?

data publikacji: 24.07.2014

Żegluga śródlądowa należy do najtańszych sposobów transportowania ładunków. Przewożąc taką samą ilość towarów statkami śródlądowymi drogami wodnymi zużywa się prawie 10 razy mniej energii niż transportując je samochodami.

więcej

ICS: Dyrektywa siarkowa wymaga kontroli portowych

data publikacji: 24.07.2014

Do wprowadzenia nowych przepisów dotyczących emisji siarki pozostało już mniej niż sześć miesięcy. Według Międzynarodowej Izby Żeglugi (ICS), jest to najwyższy czas aby określić rozporządzenia dotyczące inspekcji portowych.

więcej