Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Remontowa Shipbuilding zwoduje kolejną jednostkę PSV

data publikacji: 16.09.2014

W dniu dzisiejszym (wtorek, 16 września)  o godzinie 11.00 w stoczni  REMONTOWA SHIPBUILDING odbędzie się wodowanie  specjalistycznego statku przeznaczonego do zaopatrywania platform wiertniczych i wydobywczych. Statek budowany jest  dla jednego z największych, norweskich operatorów floty offshore. Statek został już zakontraktowany do pracy na Morzu Północnym przy obsłudze pola naftowego eksploatowanego przez koncern Shell.

więcej

Morskie farmy wiatrowe uniezależnią nas energetycznie od Rosji?

data publikacji: 16.09.2014

Zmniejszenie przez Rosję dostaw gazu do Polski pod koniec ubiegłego tygodnia wywołało obawy o bezpieczeństwo energetyczne kraju. Choć rząd uspokaja, że Polska jest bezpieczna energetycznie, to zdaniem ekspertów powinniśmy przyspieszyć rządowe prace nad wprowadzeniem rozwiązań uniezależniających nas od rosyjskiej gazu.

więcej

Port Gdańsk szykuje się do przebudowy dwóch nabrzeży

data publikacji: 16.09.2014

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił przetarg, którego zwycięzca przygotuje dokumentację dla rozbudowy dwóch nabrzeży: Zbożowego i Wisłoujście. To przedsięwzięcie jest elementem większego projektu inwestycyjnego planowanego w gdańskim porcie.

więcej

Aker Wayfarer będzie pracował dla Petrobras.

data publikacji: 16.09.2014

Aker Oilfield Services (AKOFS), jednostka zależna od Aker Solutions, wygrała przetarg zorganizowany przez  Petrobras o łącznej wartości 464 milionów dolarów na świadczenie podwodnych usług interwencyjnych na wodach  przybrzeżnych Brazylii za pomocą statku Aker Wayfarer. Kontrakt wejdzie w życie podczas czwartego kwartału 2016 roku  wraz z mozliwościa przedłużenia o 5 lat.

więcej

ABB wygrała przetarg o wartości 800 mln USD na realizację podwodnego łącza energetycznego Caithness-Moray w Szkocji

data publikacji: 16.09.2014

Połączenie wysokonapięciowe prądu stałego wykonane w technologii HVDC Light umożliwi włączenie do sieci energii ze źródeł odnawialnych o mocy 1200 MW.

więcej

Sztokholm testuje elektryczne promy

data publikacji: 16.09.2014

Przedstawiciele stoczni uważają, że sprzedaż elektrycznych jednostek dla Sztokholmu pozwoli na stworzenie perspektywy budowy wszystkich promów pasażerskich z napędem elektrycznym.

więcej

Statoil uruchamia wydobycie z dwóch pól naftowych Morza Północnego

data publikacji: 16.09.2014

Statoil, norweska firma wydobywająca ropę naftową i gaz, zaczęła produkcję na swoich polach naftowych Fram H-North i Svalin C na Morzu Północnym.

więcej

Koper będzie hubem?

data publikacji: 16.09.2014

Główny port handlowy w Słowenii, Koper, planuje wydać w nadchodzących latach na modernizację 240 mln euro (311 mln USD).

więcej

Okresowy spadek frachtu oceanicznego

data publikacji: 16.09.2014

W minionym tygodniu staniały stawki przewozu towarów w kontenerach morzem na wszystkich głównych liniach świata.

więcej

Prezes Maersk Line w Polsce: zakładamy wzrost przeładunków w Gdańsku

data publikacji: 15.09.2014

Nasze stałe połączenie oceaniczne Azja - Europa jest potrzebne, służy nie tylko obsłudze polskiego handlu zagranicznego, ale i innych krajów nadbałtyckich, a prognozy rozwoju przewozów na tej linii są obiecujące. Bardzo dużo zależy jednak od dobrego połączenia portu z lądem, bo rozszerza to możliwości operacyjne, nasze i terminala - mówi Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard, prezes Maersk Line w Polsce.

więcej

Nauta zainstaluje scrubbery na 6 jednostkach Finnlines

data publikacji: 15.09.2014

FINNLINES Plc zawarł kontrakt ze STOCZNIĄ REMONTOWĄ NAUTA  na montaż urządzeń do odsiarczania spalin na  6 jednostkach typu RoRo. W trakcie procesu instalacji jednostki będą przechodziły również remont w zakresach niekolidujących z montażem odsiarczaczy. Prace odbędą się pod nadzorem fińskiej firmy SYNKRONEX Oy, która znaczną część prac zrealizuje przy udziale NAUTY. Wejście pierwszej jednostki do stoczni planowane jest na  listopad 2014 a ostatnia opuści stocznię na koniec lutego 2015. Producentem scrubberów jest lider technologii odsiarczania, fińska Wärtsilä.

więcej

Maersk Line dzieli się wiedzą ze spedytorami w DCT Gdańsk

data publikacji: 15.09.2014

11 września w Gdańsku odbyło się trzecie seminarium dla klientów, organizowane pod patronatem merytorycznym Maersk Line. Tym razem, spotkanie, skierowane dla grupy niemal 100 przedstawicieli rynku spedytorskiego, miało miejsce w wyjątkowej lokalizacji – na terenie terminalu DCT Gdańsk. Uczestnicy wydarzenia poznali najnowsze trendy z zakresu logistyki kontenerowej, a także plany biznesowe Maersk Line i pozostałych partnerów seminarium – terminalu DCT Gdańsk, firmy Balticon S.A i banku Citi Handlowy.

więcej

Prawo gospodarcze - prawne pułapki obrotu z zagranicą.

data publikacji: 15.09.2014

Przedsiębiorcy operujący w branży morskiej regularnie mają do czynienia z zagranicznymi kontrahentami - warto zatem pamiętać, że w przypadku zawarcia umowy z takim zagranicznym podmiotem zastosowanie może znaleźć obce prawo, a w przypadku ewentualnego sporu, proces toczyć się może przed obcym sądem czy arbitrażem.

więcej

Smart Port and City Cluster Inteligentna specjalizacja albo w poszukiwaniu ziarnka ryżu

data publikacji: 15.09.2014

Do końca roku w kraju i województwach powinniśmy ustalić inteligentne specjalizacje. W Polsce inteligentną specjalizację musi ustalić wicepremier ds. gospodarki i ponieść pełne konsekwencje dobrego i lub złego wyboru. W województwie  inteligentną specjalizację powinien określić marszałek województwa mając świadomość konsekwencji tej decyzji dla długofalowego rozwoju swego regionu w warunkach globalnej konkurencji.

więcej

Dar Pomorza – 80 rocznica rejsu dookoła świata

data publikacji: 15.09.2014

13 września Polskie Towarzystwo Nautologiczne zorganizowała obchody, z okazji  80-lecia rejsu Daru Młodzieży dookoła świata. Inicjatorem i animatorem przedsięwzięcia był prof. Daniel Duda, prezes Towarzystwa.

więcej