• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zmienia się elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Rozpoczął się montaż siatki

AK

30.09.2021 13:37 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Zmienia się elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Rozpoczął się montaż siatki

Partnerzy portalu

Zmienia się elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Rozpoczął się montaż siatki - GospodarkaMorska.pl
Fot. MCN

Na budynku MCN rozpoczęto montaż tzw. siatki cięto–ciągnionej, która stanowi zewnętrzną warstwę elewacji. W założeniu architekta inż. Piotra Płaskowickiego autora projektu z warszawskiej firmy PPA, bryła budynku inaczej będzie wyglądać z daleka, inaczej z bliska, w zależności od położenia obserwatora.

- Efekt  ten możliwy będzie poprzez konstrukcję siatki, której „oczka” mają wymiary 270 na 100 mm, a szerokość tzw. mostka siatki to 30 mm. Pochylenie powierzchni siatki powoduje, że im bliżej znajdziemy się ścian budynku, tym bardziej widoczne będą barwne płyty elewacyjne - tłumaczy Jarosław Dobrzyński, rzecznik Morskiego Centrum Nauki.

Oddalając się od ścian tych szczegółów dostrzeżemy coraz mniej. Siatka nie przykryje tych otworów okiennych, które zgodnie z przepisami muszą pozostać odsłonięte.

- Siatka montowana jest w miejscach, gdzie zainstalowano już LED – owe oprawy oświetleniowe, z których składać się będzie iluminacja. Sterowany elektronicznie system oświetlenia umożliwi wykorzystanie wielu efektów świetlnych, zsynchronizowanych np. z ilustracją muzyczną - dodaje rzecznik. 

Powierzchnia ścian pokrytych siatką wynosić będzie 4260 metrów kwadratowych. Technologię wykonania elewacji z użyciem siatki cięto-ciągnionej zastosowano m. innymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.