• <

Wynik wyszukiwania - "wulkan" - Wiadomości

Arkadiusz Marchewka: Stocznia Szczecińska "Wulkan" z gigantyczną stratą za ubiegły rok

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Arkadiusz Marchewka przedstawił aktualizację sytuacji w w Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. Wskazał, że spółka zakończyła poprzedni rok ze stratą 150 mln zł.
20.05.2024

Indonezja. Wybuchł wulkan, możliwe tsunami

Po erupcji wulkanu na wyspie Ruang w indonezyjskiej prowincji Północne Sulawesi ewakuowano ponad 12 tys. osób – powiadomiła we wtorek agencja Reuters. Służby ostrzegają przed możliwym wystąpieniem tsunami.
30.04.2024

XI Seminarium Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego w Kołobrzegu już za nami

W dniach 4-6 kwietnia 2024 roku w Seaside Park Hotel w Kołobrzegu odbyło się XI Seminarium Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego. W trakcie wydarzenia odbyły się debata z udziałem ekspertów oraz wykłady prelegentów. Była to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz rozwijania współpracy w branży morskiej.
08.04.2024

Stocznia Szczecińska "Wulkan" ma nowego prezesa

Dziś rano Stocznia Szczecińska "Wulkan" poinformowała o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa ds. operacyjnych.
27.03.2024

Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" sp. z o.o. ogłasza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu

Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie ogłasza postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa zarządu oraz wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w siedzibie zarządu spółki do 20 marca 2024 r.
04.03.2024

„Miecznik” i offshore kluczami do uzdrowienia branży stoczniowej. Zebranie Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zebrała się, aby omówić temat realizacji programu „Miecznik” ze szczególnym uwzględnieniem dostosowania infrastruktury stoczniowej do budowy okrętów dla marynarki wojennej w ramach tego programu. Zajęto się także tematem polityki rządu w stosunku do sektora stoczniowego.
22.02.2024

Odwołanie zarządu i prezesa Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

Jak poinformował sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, wiceminister Arkadiusz Marchewka, został odwołany zarząd Stoczni Szczecińskiej "Wulkan" Sp. z o.o. Zapowiedział, że odbędzie się tam audyt i kontrola wszystkich działań, które wcześniej były w niej podejmowane.
22.02.2024

Nowy skład rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

Na stronie Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” sp. z o.o. opublikowano informacje o nowym składzie rady nadzorczej.
16.02.2024

Fundusz Rozwoju Spółek z nowym szefostwem. W Szczecinie ruszyła wymiana kierownictwa ważnych dla branży spółek

W Szczecinie rozpoczęły się zmiany na najwyższych szczeblach ważnych dla branży morskiej spółek. Nowy rząd wymienia rady nadzorcze, które z kolei zmienią zarządy. Zebrania rad zaplanowały także państwowe spółki z Trójmiasta, wśród nich porty.
18.01.2024

Stocznia Szczecińska „Wulkan” będzie zaangażowana w budowę należącej do RWE morskiej farmy wiatrowej Thor o mocy 1000 MW

Stocznia Szczecińska „Wulkan” ogłasza swoje zaangażowanie w budowę morskiej farmy wiatrowej Thor o mocy 1000 MW należącej do RWE. Na podstawie niedawno podpisanej umowy z Dajin Offshore, Stocznia „Wulkan” odpowiedzialna jest za dostawę pakietów platform wewnętrznych.
19.09.2023

Pierwsza część doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia jeszcze w tym roku

Do końca tego roku planowane jest ukończenie pierwszej części doku pływającego, który jest obecnie budowany przez Stocznię Szczecińską Wulkan dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Ta część będzie stanowiła jedną trzecią całego doku. Pozostałe dwa bloki również znajdują się w fazie budowy.
04.08.2023

Współpraca Stoczni Szczecińskiej Wulkan z firmą Meyer Werft

Stocznia Szczecińska Wulkan poinformowała, że rozpoczęła ramową współpracę z firmą Meyer Werft w zakresie budowy statków i konstrukcji stalowych.
25.07.2023

Budowa nowego doku dla „Gryfii” dokapitalizowana przez rząd

Wiceminister Infrastruktury Marek Gróbarczyk ogłosił, że budowa nowego doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” ze Szczecina została dokapitalizowana kwotą 180 mln zł.
25.05.2023

Nowy patrolowiec w trakcie budowy w stoczni Wulkan

Stocznia Szczecińska Wulkan realizuje obecnie projekt budowy patrolowca we współpracy z firmą G+K Steelcon. Nowy statek będzie mierzył 64 m długości.
14.05.2023

Nowe możliwości dla offshore wind w Stoczni Szczecińskiej "Wulkan"

Polska branża stoczniowa coraz mocniej przygotowuje się do uczestnictwa w sektorze offshore. Ważną inwestycję w tym kontekście realizuje Stocznia Szczecińska "Wulkan".
12.04.2023

Morze zawrzało! Erupcja wulkanu Stromboli [WIDEO]

Niedzielna erupcja wywołała falę tsunami o wysokości ok. 1,5 m – informuje włoska agencja ANSA.
06.12.2022

[WIDEO] Posidonia 2022. Polska branża morska prezentuje swoje możliwości

Drugi dzień targów Posidonia 2022 w Grecji był ważnym momentem dla polskiej delegacji. Tego dnia odbyło się seminarium o możliwościach polskiego przemysłu morskiego.
09.06.2022

Dok nr 8 dla Gryfii z pozwoleniem na budowę

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wydał pozwolenie na budowę infrastruktury dla doku numer 8, który stanie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
26.04.2022

Linie kontenerowe Matson ruszają z pomocą na Tonga

Amerykańskie linie kontenerowe Matson ogłosiły, że będą modyfikować trasy swoich statków, by te docierały z pomocą do Tonga. Firma przeznaczy także część swoich zysków na pomoc wyspiarskiemu państwu.
29.01.2022

Konferencja „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” - relacja [WIDEO]

W poniedziałek 24 stycznia w Szczecinie na konferencji „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” zebrali się reprezentanci gospodarki morskiej, szczególnie Pomorza Zachodniego. Ważnym tematem podczas dyskusji były kwestie dotyczące nowych promów dla polskich armatorów.
25.01.2022

Wybuch wulkanu zerwał podwodny kabel, odcinając Tonga od świata; naprawa potrwa 4 tygodnie

Sobotni wybuch wulkanu w pobliżu archipelagu Tonga na Pacyfiku przerwał jedyny podwodny kabel telekomunikacyjny, łączący ten kraj ze światem. MSZ Nowej Zelandii oceniło w środę, że jego naprawa potrwa co najmniej cztery tygodnie.
19.01.2022

Nowa Zelandia wysłała dwa okręty wojenne z pomocą do Królestwa Tonga

Władze Nowej Zelandii poinformowały w środę o wysłaniu do dotkniętego erupcją wulkanu Hunga Tonga Hunga Ha'apai królestwa Tonga dwóch okrętów wojennych z pomocą humanitarną. Jednostki te mają przybyć do w rejon katastrofy w piątek.
19.01.2022

Trzy ofiary śmiertelne tsunami na Tonga; wszystkie domy na wyspie Mango zniszczone

Władze królestwa Tonga przekazały we wtorek, że potwierdzono trzy ofiary tsunami, a wszystkie domy na wyspie Mango są zniszczone. Poinformowano też o rozległych zniszczeniach na wyspie Nomuka. Australia czeka z wysłaniem pomocy na oczyszczenie lotniska z popiołu wulkanicznego.
18.01.2022

Po wybuchu wulkanu na Tonga wzrósł poziom wód u wybrzeży Portugalii i Hiszpanii

Poziom wód u wybrzeży Hiszpanii i Portugalii podniósł się w niektórych miejscach nawet o 50 cm z powodu sobotniej erupcji podwodnego wulkanu w pobliżu pacyficznego państwa Tonga. To skutek tzw. meteotsunami, które dało o sobie znać nawet na Balearach na Morzu Śródziemnym.
18.01.2022

Stocznia "Wulkan" kupiła automatyczną linię do montażu i spawania ram

Szczecińska stocznia "Wulkan" kupiła automatyczną linię do montażu i spawania ram.
16.12.2021

Szczeciński "Wulkan" inwestuje w zautomatyzowane ciągi produkcyjne

Zakup zautomatyzowanej linii cięcia profili stalowych jest kolejną inwestycją Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”.
26.11.2021

Dryfujący wulkaniczny pumeks zbliża się do Tokio, zagraża ekosystemowi i rybołówstwu

Olbrzymie ilości pumeksu z erupcji podwodnego wulkanu unoszą się na powierzchni morza i zbliżają do okolic Tokio. Warstwa pumeksowych kamieni blokuje światło, zagraża morskim zwierzętom, zakłóca rybołówstwo i turystykę – podała we wtorek agencja Kyodo.
17.11.2021

W pobliżu Okinawy dryfują olbrzymie ilości wulkanicznego pumeksu

Olbrzymie ilości pumeksu z wybuchu podwodnego wulkanu dryfują na morzu w pobliżu wyspy Okinawa w Japonii, poważnie zakłócając lokalne rybołówstwo i turystykę – podał w czwartek portal Japan News, określając to jako „nowy rodzaj katastrofy wulkanicznej”.
04.11.2021

Erupcja wulkanu Cumbre Vieja może spowodować wysokie fale na Atlantyku

Hiszpańscy wulkanolodzy przestrzegli w piątek przed zwiększeniem aktywności sejsmicznej w rejonie wulkanu Cumbre Vieja na kanaryjskiej wyspie La Palma. Znajdujący się od września w fazie erupcji wulkan może ich zdaniem doprowadzić do pojawienia się wysokich fal na Atlantyku w rezultacie złamania i osunięcia się części terenu tworzonego na oceanie przez zastygającą lawę.
08.10.2021

Ruszyła budowa doku dla Gryfii

Stocznia Szczecińska Wulkan rozpoczęła cięcie blach do budowy doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
23.09.2021

Japonia. Straż przybrzeżna odkryła nową wyspę

Po erupcji podwodnego wulkanu około 1,2 tys. kilometrów na południe od Tokio pojawiła się nowa wyspa.
17.08.2021

Posidonia 2022. Polska branża morska prezentuje swoje możliwości

Drugi dzień targów Posidonia 2022 w Grecji był ważnym momentem dla polskiej delegacji. Tego dnia odbyło się seminarium o możliwościach polskiego przemysłu morskiego.
09.06.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.