• <

Wynik wyszukiwania - "trident" - Wiadomości

Brytyjski pocisk balistyczny Trident wpadł do oceanu zaraz po wystrzeleniu

Przeznaczony do przenoszenia głowic nuklearnych brytyjski pocisk balistyczny Trident II wpadł do oceanu tuż po wystrzeleniu; do tego zdarzenia doszło podczas testu z okrętu podwodnego - ujawnił w środę dziennik "The Sun". Ministerstwo obrony przyznało, że w trakcie testu "wystąpiła anomalia".
21.02.2024

O terminalu zbożowym w Gdyni podczas Komisji Gospodarki Morskiej w Sejmie

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej dyskusja toczyła się głównie wokół przeładunków zbóż. Ważnym elementem spotkania były wątpliwości dotyczące rozstrzygnięcia przetargu na dzierżawę terminala zbożowego w Porcie Gdynia.
08.02.2024

W Gdyni powołano Polską Izbę Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW)

11 stycznia w Gdyni odbyło się Walne Zgromadzenie Założycielskie Polskiej Izby Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW). Statut nowopowstającego organu samorządu gospodarczego sygnowało 127 przedstawicieli przedsiębiorstw prowadzących lub planujących działalność w zakresie produkcji komponentów, świadczenia usług, handlu lub budownictwa dla sektora morskiej energetyki wiatrowej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Nowo powołana Izba będzie pierwszym w Polsce samorządem gospodarczym dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.
15.01.2024

Czarter na czas – „off-hire”

W naszych opracowaniach „Czarter na czas – klauzula „Off-hire” (Czarter na czas - klauzula "off-hire" Część I, Czarter na czas - klauzula Off-hire. Część II, Czarter na czas - klauzula "off-hire". Część III) dokonaliśmy szczegółowej analizy klauzul wyłączających czasowo obowiązek zapłaty przez czarterujących opłaty czarterowej („hire”). Wobec wielu pytań i komentarzy, które wywołały przedmiotowe opracowania, pozwolimy sobie na zbiorcze podsumowanie tego niezwykle istotnego zagadnienia kontraktowego.
01.12.2023

Szczecin Bulk Terminal zwycięzcą przetargu na Terminal Zbożowy w Porcie Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia wybrał najlepszą ofertę w przetargu na dzierżawę Terminala Zbożowego. Zwycięzcą zostało konsorcjum Szczecin Bulk Terminal i firm doradczych Tapini i Ribera.
15.11.2023

Wielki, czarny worek skrywa pierwszą sekcję atomowego okrętu podwodnego nowej generacji dla Royal Navy

Element przyszłego HMS Dreadnought przetransportowano ulicami miasta z zakładu produkcyjnego BAE Systems do hali dokowej Devonshire. To element wielkiego przedsięwzięcia, związanego z budową nowych okrętów zdolnych do odstraszania nuklearnego, chroniących Wielką Brytanię.
19.10.2023

Austal rozpoczyna budowę nowego okrętu dla US Navy i realizuje zlecenie na rzecz atomowego okrętu podwodnego

Kolejno 3 i 4 października br. w amerykańskiej stoczni należącej do australijskiego koncernu Austal miały miejsce dwie kluczowe inwestycje związane z branżą okrętową. Dotyczyły one budowy ostatniego z zaplanowanych szybkich transportowców typu Spearhead, a także wyposażenia dla atomowego okrętu podwodnego.
05.10.2023

Czterech chętnych na terminal zbożowy w Porcie Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia poinformował, że wpłynęły cztery ostateczne oferty na dzierżawę terminala zbożowego w porcie i realizację operacji przeładunkowych. Swoje propozycje złożyły te same podmioty, które zimą złożyły wstępne oferty.
22.09.2023

Niczym potwór z Loch Ness. Nuklearny okręt podwodny budzi podziw i przeraża swoim wyglądem

Z udziałem najwyższych władz państwowych powitano powracający z długotrwałego patrolu atomowy okręt podwodny typu Vanguard, zdolny do wystrzeliwania pocisków balistycznych. Tego rodzaju jednostki stanowią główną broń odstraszania i jedną z najpotężniejszych broni w arsenale Royal Navy.
18.09.2023

Grecki Klaster Żeglugowy płynie cała naprzód. Światowa potęga w masowcach i zbiornikowcach ropy i gazu

Grecki Klaster Morski płynie cała naprzód. Jego fundamentem są armatorzy. Grecy stawiają na statki nowoczesne i coraz większej nośności. Wybrali rynek masowców i zbiornikowców, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki wejściu na rynki o dużej rentowności możliwe są inwestycje tonażowe i dominacja w wybranych sektorach.
15.08.2023

PTMEW Offshore Wind Energy Cup 2023

21 i 22 maja odbyły się tegoroczne regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup w Sopocie. Celem imprezy, poza zmaganiami o charakterze sportowym, jest integracja branży morskiej energetyki wiatrowej i to właśnie zespoły związane z firmami z tego sektora biorą udział w imprezie.
29.05.2023

Czarter na czas "hire" - wybrane zagadnienia

W kontynuacji naszych opracowań dotyczących czarteru na czas powracamy do jednej z kluczowych kwestii – warunków płatności opłaty czarterowej – „hire”. Standardową praktyką czarterów tego typu, jest ustalenie płatności „z góry”(„in advance”) dokonywanej w okresach „miesięcznych” („per calendar month in advance” – Kl. 9, linia 109 SHELLTIME 4), „półmiesięcznych” („semi-monthly in advance” – Kl 5, linia 58 NYPE 1946), czy „15-dniowych” („15 days in advance” - Kl. 11, linia 147 NYPE 93).
24.04.2023

Pożar kutra rybackiego w Tacomie

Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych, Agencja Ochrony Środowiska (EPA) oraz Straż Pożarna w Tacoma kontynuują działania związane z pożarem, który wybuchł na statku rybackim Kodiak Enterprise, podczas gdy był on zacumowany w Trident Seafoods na szlaku wodnym Hylebos w Tacomie, w stanie Washington.
11.04.2023

Ceremonia cięcia blach pod budowę trzeciego, podwodnego drednota

W zakładach stoczniowych BAE Systems w Barrow-in-Furness odbyło się rozpoczęcie prac nad budową trzeciego okrętu podwodnego typu Dreadnought z pociskami balistycznymi (SSBN), przyszłego HMS Warspite.
10.02.2023

BAE Systems zwiększa swój udział w powstawaniu nowych okrętów podwodnych US Navy

Spółka wygrała przetarg o wartości 71 milionów dolarów na produkcję i dostawę komponentów do okrętów podwodnych typu Columbia. Jest to drugi kontrakt otrzymany przez BAE Systems na prace związane z tym kluczowym morskim środkiem odstraszania nuklearnego Marynarki Wojennej USA.
27.01.2023

General Dynamics otrzymał dodatkowe miliardy na budowę podwodnych kolosów

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przyznała blisko 5,1 miliarda dolarów w ramach kontraktu na budowę okrętów podwodnych typu Columbia, które mają być podstawą podwodnych sił nowej generacji.
26.12.2022

Podwodny, nuklearny drednot nabiera kształtów

Korporacja BAE Systems poinformowała, że w jej stoczni w Anglii wykonano 16 grudnia pierwszy element przyszłego kadłuba okrętu podwodnego z napędem jądrowym HMS Dreadnought, który znajdzie się w wyposażeniu brytyjskiej Marynarki Wojennej.
16.12.2022

[WIDEO] Posidonia 2022. Polska branża morska prezentuje swoje możliwości

Drugi dzień targów Posidonia 2022 w Grecji był ważnym momentem dla polskiej delegacji. Tego dnia odbyło się seminarium o możliwościach polskiego przemysłu morskiego.
09.06.2022

[WIDEO] Posidonia 2022. Polska branża morska zameldowała się na targach

W poniedziałek rozpoczęły się jedne z największych targów branży morskiej w Europie – grecka Posidonia. Pośród blisko 2 tysięcy firm z 88 krajów świata nie mogło zabraknąć reprezentantów Polski.
07.06.2022

Czy floating offshore zawładnie rynkiem morskiej energetyki? RAPORT GWEC [WIDEO]

Tegoroczna seria wydarzeń związanych z rozwojem pływającej morskiej energetyki wiatrowej sugeruje, że podsektor technologii wiatrowej, który długo pozostawał w cieniu, może wreszcie zacząć się dynamicznie rozwijać i w znaczącym stopniu przyczynić się nie tylko do dekarbonizacji, ale także wzrostu gospodarczego.
04.05.2022

Startup z projektem bezzałogowego, zasilanego wodorem statku dołączył do Brytyjskiej Izby Żeglugi

Morski startup ACUA Ocean, dołączył do Brytyjskiej Izby Żeglugi, stowarzyszenia branżowego brytyjskiego przemysłu żeglugowego, które zrzesza około 200 członków.
12.01.2022

Raport z rynku żeglugowego – czy rynek odbija się od dna? (tydzień 24-25)

Po załamaniu się rynków żeglugowych na skutek kryzysu pandemicznego a także krachu na rynku ropy w ostatnich miesiącach, wiele wskazuje na to, że rynek frachtowy wielu segmentów odbija się od dna. Każde pozytywne informacje cieszą, ale według części międzynarodowych analityków nie będziemy świadkami szybkiego odbicia w kształcie litery „V” a bardziej prawdopodobnie stopniowego długookresowego wzrostu w kształcie litery „U”.
22.06.2020

Lodołamacz Arktyka: Rosyjska polityka bezpieczeństwa na Dalekiej Północy

Arktyka jest jednym z tych obszarów geograficznych, co do których coraz częściej usłyszeć można nośne hasło „obszar (potencjalnej) rywalizacji mocarstw”. Takie ujęcie tematu nie odzwierciedla jednak w pełni miejscowej rzeczywistości. O rywalizacji możemy mówić w sytuacji, gdy kilku aktorów, współuczestników tejże rywalizacji o w miarę równorzędnych potencjałach, prowadzi działania pozostające między sobą we wzajemnym odniesieniu.
15.06.2020

Animacja zderzenia fregaty KNM Helge Ingstad z tankowcem (wideo)

8 listopada ubiegłego roku ok. godz. 4:30 Fregata KNM Helge Ingstad typu F310 zderzyła się z tankowcem Sola TS. Norweska komisja ds. badania wypadków (Accident Investigation Board of Norway) opublikowała wczoraj animację przedstawiającą moment wypadku.
12.11.2019

Maersk stawia na akumulatory elektryczne w swoich kontenerowcach

Duński gigant Maersk zainstaluje system akumulatorów o pojemności 600 kWh na pokładzie kontenerowca Maersk Cape Town w grudniu 2019 roku. Ma to na celu poprawę osiągów statku przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2. Jest to również sprawdzian wydajności tego typu systemu i ocena możliwości w zastosowaniu go w przyszłości na innych jednostkach.
06.11.2019

Prezydent Finlandii o „nowym otwarciu” Europy Płn. w relacjach z Rosją

Prezydent Finlandii Sauli Niinisto mówił w poniedziałek o "otwieraniu się nowej karty" w relacjach Europy Płn. z Rosją, w kontekście zaplanowanego na wtorek spotkania przywódców czterech krajów północnoeuropejskich z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.
09.04.2019

Odtworzona 2. Flota USA poprowadzi ćwiczenie na Bałtyku

Odtworzona w ubiegłym roku 2. Flota USA poprowadzi tegoroczne ćwiczenie Baltops; będą to jej pierwsze działania w Europie – powiedział we wtorek dowódca 2. Floty trzygwiazdkowy admirał Andrew Lewis.
03.04.2019

Zakończyła się operacja podnoszenia norweskiej fregaty KNM Helge Ingstad (wideo)

Zakończyła się operacja podnoszenia zatopionej norweskiej fregaty KNM Helge Ingstad. Okręt w minioną niedzielę został przetransportowany do największej norweskiej bazy morskiej Haakonsvern. Teraz rozpocznie się operacja jego naprawy. Fregata KNM Helge Ingstad, jeden z najnowocześniejszych okrętów Norwegii, zatonęła w listopadzie ubiegłego roku po zderzeniu z tankowcem. Na dnie w okolicach wyspy Hanøytangen spędziła prawie cztery miesiące.
04.03.2019

Rozpoczęła się operacja podnoszenia zatopionej norweskiej fregaty KNM Helge Ingstad (foto, wideo)

Operacja podnoszenia zatopionej norweskiej fregaty KNM Helge Ingstad w toku. Prace rozpoczęły się we wtorek wczesnym rankiem. Zgodnie z planem, potrwają pięć do sześciu dni. Jeden z najnowocześniejszych okrętów Norwegii zatonął w listopadzie ubiegłego roku po zderzeniu z tankowcem.
26.02.2019

Ławrow: Zwiększenie obecności NATO u granic Rosji jest bezprecedensowe

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zarzucił we wtorek Sojuszowi Północnoatlantyckiemu, że zwiększa swój potencjał wojskowy u granic Rosji "wielokrotnie i w sposób bez precedensu". Ławrow mówił m.in. o ćwiczeniach NATO na Morzu Czarnym i Bałtyku.
12.02.2019

Zdetonowano wszystkie torpedy z zatopionej norweskiej fregaty KNM Helge Ingstad (wideo)

Zdetonowano wszystkie torpedy z zatopionej norweskiej fregaty KNM Helge Ingstad. Operacja zakończyła się w miniony piątek. Jeden z najnowocześniejszych okrętów Norwegii zatonął w listopadzie ubiegłego roku po zderzeniu z tankowcem. Jednostka nadal jest pod wodą, trwają przygotowania do jej podniesienia.
06.02.2019

Podwodny okręt atomowy niebezpiecznie zbliżył się do promu Stena Line. Incydent bada specjalna komisja

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w listopadzie na Morzu Irlandzkim. Media ujawniły właśnie kulisy śledztwa dotyczącego incydentu z udziałem należącego do Stena Line promu Stena Superfast VII oraz okrętu podwodnego należącego do marynarki wojennej Wielkiej Brytanii.
23.01.2019

Norweska fregata nadal pod wodą. Sztorm uszkodził mocowanie (wideo)

KNM Helge Ingstad, jedna z najlepszych norweskich fregat, nadal pod wodą. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy okręt zostanie podniesiony. Nie sprzyja także pogoda – w okresie Bożego Narodzenia sztorm uszkodził jedną z lin mocujących, przez co jednostka jeszcze mocniej osiadła na dnie. W listopadzie ubiegłego roku fregata zderzyła się z tankowcem.
03.01.2019

Noworoczne rozprowadzenie do zajęć w 3. FO

Podniesieniem flagi państwowej i bander na okrętach w Porcie Wojennym w Gdyni rozpoczął się kolejny rok szkoleniowy w 3. Flotylli Okrętów. Na uroczystej zbiórce dowódca gdyńskiej flotylli przedstawił najważniejsze zadania dla marynarzy na 2019 rok.
03.01.2019

Pułaski w 2019 r. wzmocni Siły Odpowiedzi NATO

Po ponad dziesięciu latach przerwy wraca do Sił Odpowiedzi NATO. Od nowego roku ORP „Generał Kazimierz Pułaski” pozostanie w pełnej gotowości, aby w lutym dołączy do stałego zespołu okrętów operujących na Morzu Północnym. My tymczasem odwiedziliśmy stacjonujący w Gdyni okręt z kamerą i sprawdziliśmy, czym dysponuje najpotężniejsza polska fregata rakieto
02.01.2019

Okrętu z takim systemem rakietowym jeszcze w Polsce nie było. Weszliśmy na pokład HMS Westminster (foto, wideo)

HMS Westminster od piątku cumuje przy Nabrzeżu Francuskim w Porcie Gdynia. Okręt Royal Navy przebywa w Polsce z wizytą roboczą. Z naszą kamerą weszliśmy na pokład fregaty wyposażonej w najnowocześniejszy morski system rakietowy. Robi wrażenie.
04.12.2018

Wejdź na pokład brytyjskiej fregaty! (foto)

Brytyjska fregata rakietowa HMS Westminster wpłynęła dziś do Gdyni. Okręt zacumuje przy nabrzeżu Francuskim a jego wizyta o charakterze roboczym potrwa pięć dni. Już w niedzielę, 2 grudnia, będzie można wejść na jego pokład bowiem zostanie udostępniony dla zwiedzających!
30.11.2018

Fregata ORP Gen. K. Pułaski wraca do kraju

Rejs nawigacyjno-szkoleniowy, strzelanie rakietowe, szkolenie w ośrodku szkoleniowym FOST oraz udział w międzynarodowym ćwiczeniu TRIDENT JUNCTURE 2018 to przedsięwzięcia, które zrealizowała załoga fregaty rakietowej przez okres trzech miesięcy.
16.11.2018

Tonie jedna z najlepszych norweskich fregat (wideo)

Jedna z najlepszych norweskich fregat tonie. Jak informuje portal thebarentsobserver.com, w nocy z poniedziałku na wtorek zerwało się kilka lin utrzymujących na powierzchni uszkodzony okręt KNM Helge Ingstad. Jednostka niemal w całości znalazła się pod wodą.
13.11.2018

Norwegia: Termin oholowania uszkodzonej w kolizji fregaty na razie nieznany (foto)

Na razie nieznany jest termin ściągnięcia do brzegu norweskiej fregaty wracającej z manewrów NATO, która została poważnie uszkodzona w czwartek na skutek zderzenia z tankowcem u zachodnich wybrzeży Norwegii - poinformowała marynarka wojenna tego kraju.
09.11.2018

Dowódca morskich sił USA w Europie: By odstraszać, musimy być obecni

Odstraszanie wymaga obecności; ćwiczenie Trident Juncture pokazuje zdolności sił NATO, w tym mobilność – powiedział o trwającym w Norwegii ćwiczeniu dowódca amerykańskich sił morskich w Europie adm. James Foggo.
01.11.2018

Finlandia: Międzynarodowe ćwiczenia morskie Northern Coast 18

U południowo-zachodnich wybrzeży Finlandii rozpoczęły się w czwartek dwutygodniowe międzynarodowe ćwiczenia sił morskich Northern Coasts 18. Połączone są z trwającymi równolegle dużymi manewrami NATO - Trident Juncture 18. "To mocny przekaz dla Rosji” - oceniła fińska prasa.
26.10.2018

W Norwegii rozpoczęły się największe od końca zimnej wojny manewry NATO (wideo)

W Norwegii rozpoczęły się w czwartek największe od zakończenia zimnej wojny manewry wojskowe NATO Trident Juncture 2018. Rosja, która dzieli granicę z Norwegią, została poinformowała o ćwiczeniach i zaproszona do ich monitorowania.
25.10.2018

Załoga ORP Pułaski na Trident Juncture 2018

Fregata rakietowa ORP Gen. K Pułaski, uczestniczy w międzynarodowym ćwiczeniu Trident Juncture 2018. Manewry te, to ćwiczebna operacja reagowania kryzysowego prowadzona na lądzie, morzu i w powietrzu.
25.10.2018

Stoltenberg: Ćwiczenia w Norwegii obejmą również cyberprzestrzeń

Ćwiczenia NATO, które rozpoczynają się tym tygodniu w Norwegii obejmą również cyberprzestrzeń - poinformował w środę w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Zapewnił, że NATO nie dąży do konfrontacji.
24.10.2018

W Norwegii rozpoczną się w czwartek zakrojone na dużą skalę manewry NATO

Największe od czasów zimnej wojny manewry NATO rozpoczną się w czwartek w Norwegii z udziałem 50 tysięcy żołnierzy i znaczących środków materialnych. To demonstracja siły, która drażni sąsiednią Rosję - wskazuje agencja AFP.
23.10.2018

General Dynamics z wielomilionowym kontraktem na budowę okrętu podwodnego dla amerykańskiej marynarki

General Dynamics Electric Boat (GDEB) uzyskał kontrakty warty 480,6 mln dolarów na dalszy rozwój okrętu podwodnego wyposażonego w rakiety balistyczne – USS Columbia. Budowa statku ma wystartować na jesień 2020 roku.
18.09.2018

Morskie szkolenie fregaty rakietowej

Rejs nawigacyjno–szkoleniowy, szkolenie w ośrodku szkoleniowym FOST oraz udział w międzynarodowym ćwiczeniu TRIDENT JUNCTURE 2018 to przedsięwzięcia, które będzie realizowała załoga fregaty rakietowej przez najbliższe trzy miesiące.
20.08.2018

NATO: Jesienne ćwiczenia udowodnią, że potrafimy działać w każdych warunkach

Ćwiczenia "Trident Juncture", które odbędą się w listopadzie w Norwegii, mają pokazać, że NATO potrafi działać w każdych warunkach - powiedział w środę naczelny dowódca NATO ds. transformacji generał Denis Mercier po spotkaniu szefów sztabów sojuszu w Brukseli.
17.05.2018

Szef BBN w Norwegii o NATO i współpracy dwustronnej

Wzmacnianie północnych i wschodnich obrzeży NATO, w tym nowe dowództwa Sojuszu, dwustronna współpraca polsko-norweska, a także relacje NATO-UE i europejska polityka obronna były tematami rozmów szefa BBN Pawła Solocha w Norwegii.
22.03.2018

Żołnierze COM-DKM w ćwiczeniu TRIDENT JAVELIN 2017

W kwaterach NATO na terenie całej Europy prowadzone jest obecnie ćwiczenie pod kryptonimem Trident Javelin 2017 z udziałem oficerów i podoficerów COM-DKM.
15.11.2017

NATO i Rosja wymieniają informacje dotyczące przyszłych manewrów

Przed zbliżającymi się dużymi manewrami NATO i Rosja porozumiały się w czwartek w Brukseli w sprawie wcześniejszej wymiany informacji w celu uniknięcia potencjalnego ryzyka związanego z tymi ćwiczeniami wojskowymi.
13.07.2017

Resort obrony Rosji: Wielka Brytania zrobiła przedstawienie z eskortą okrętów

Rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow ocenił, że brytyjski rząd „zrobił przedstawienie”, eskortując rosyjskie okręty, które w środę przepłynęły przez kanał La Manche w drodze powrotnej z operacji w Syrii.
26.01.2017

W Wielkiej Brytanii zainaugurowano program budowy nowych okrętów podwodnych

Wielka Brytania zainaugurowała w środę program budowy nowych atomowych okrętów podwodnych, które mają zastąpić obecne okręty klasy Vanguard w roli nosicieli rakiet balistycznych Trident i utrzymać w ten sposób dotychczasowy potencjał odstraszania nuklearnego.
05.10.2016

Rząd brytyjski zobowiązuje się do przyznania 1,3 mld GBP na projekt okrętów podwodnych typu Successor

BAE Systems z zadowoleniem przyjęło zapowiedź Wielce Szanownego Sir Michaela Fallona, Ministra Obrony Wielkiej Brytanii, o dofinansowaniu kwotą prawie 1,3 mld GBP dla programu Successor. W jego ramach zostaną dostarczone cztery nowe okręty podwodne dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii), które zastąpią używane obecnie okręty typu Vanguard. Pierwszy okręt nowego typu wejdzie do służby na początku 2030 roku.
03.10.2016

Zielona żegluga. Ruszają Targi SMM 2016

Prawie 50-tonowa śruba okrętowa przywita wystawców i odwiedzających hamburskie Targi SMM. Symbolizuje ona motyw przewodni tegorocznej edycji, czyli "zieloną żeglugę". Impreza rusza 6 września. Po jej zakończeniu śruba zostanie zainstalowana na kontenerowcu MSC Lorena.
04.09.2016

Nowoczesny okręt podwodny odwiedził Port Gdynia (foto)

Wczoraj (18.06) do gdyńskiego portu zawitał portugalski okręt podwodny NRP Tridetne. Okręt cumował w porcie wojennym.
19.06.2016

Nowoczesny okręt podwodny odwiedził Port Gdynia (foto)

Wczoraj (18.06) do gdyńskiego portu zawitał portugalski okręt podwodny NRP Tridetne. Okręt cumował w porcie wojennym.
19.06.2016

Libijskie samoloty ostrzelały i zatopiły statek

W niedzielę atak powietrzny libijskiej marynarki zatopił niezidentyfikowany statek w pobliżu miadta Mareesa. Samoloty należały do rządu Nassera al-Hassiego, jedynego uznawanego za legalny przez opinię międzynarodową.
20.07.2015

Dwa tankowce aresztowane w Libii

Dwa tankowce przewożące ropę – Trident Hope oraz Minerva Alexandra zostały wczoraj aresztowane przez libijską armię. Oba statki miały wpłynąć do portu Ras Lanuf w Libii, by załadować paliwo, ale zostały zatrzymane przez Petroleum Facilities Guard – ugrupowania broniącego libijskich obiektów naftowych.
09.07.2015

Skandal w brytyjskiej marynarce

Zdezerterował Brytyjczyk William McNeilly (25 l.), który służył w Royal Navy. Przed swoim zniknięciem opublikował raport, w którym demaskuje luki w zabezpieczeniach okrętów nukleranych. Brytyjska marynarka wojenna wszczęła dochodzenie wobec marynarza. Trwają jego intensywne poszukiwania - donoszą brytyjskie media.
18.05.2015

Trident Alliance o długiej drodze do egzekwowania dyrektywy siarkowej

Przewoźnicy morscy są daleko od przestrzegania w pełni dyrektywy siarkowej - informuje Roger Strevens, Przewodniczący Trident Alliance, nawiązując do raportu opublikowanego przez Niemiecką Federalną Agencję Żeglugi i Hydrografii (The Federal Maritime and Hydrographic Agency of Germany). Podsumowanie niemieckiego raportu można przeczytać tutaj.
02.03.2015

Scandlines przystępuje do Trident Alliance

Scandlines został kolejnym armatorem, który przyłączył się do Trident Alliance – inicjatywy, której celem jest wdrażanie zasad wynikających z obowiązującej od 1 stycznia 2015 r. dyrektywy siarkowej w taki sposób, aby odbywało się to z korzyścią dla środowiska, ale także na zasadzie uczciwej konkurencji.
24.02.2015

Dyrektywa siarkowa: Niemcy wzorem dla reszty Europy

Ralf Nagel, Dyrektor Zarządzający w Niemieckiej Federalnej Agencji Żeglugi i Hydrografii (The Federal Maritime and Hydrographic Agency of Germany) podsumowując raport przeglądu statków pływających w północnej części Łaby pokazuje, że prawie wszyscy przewoźnicy przestrzegają dyrektywy siarkowej.
16.02.2015

Dynamic Bonus 2015

Od 26 do 30 stycznia br. marynarze z COM-DKM brali udział w międzynarodowym ćwiczeniu DYNAMIC BONUS pod Londynem.
04.02.2015

Twarde stanowisko KE w sprawie implementacji dyrektywy siarkowej

Z uwagi na zbliżający się nowy rok, a wraz z nim termin wejścia w życie dyrektywy siarkowej (Dyrektywa PE i Rady 2012/33/UE z dnia 21 listopada 2012 r. zmieniająca dyrektywę Rady 1999/32/WE w zakresie zawartości siarki w paliwach żeglugowych), kwestie związane z implementacją i późniejszym egzekwowaniem nowych przepisów są ostatnio przedmiotem ożywionej dyskusji w środowisku morskim.
14.12.2014

31 armatorów domaga się zdecydowanego egzekwowania dyrektywy siarkowej

Niecałe 30 dni pozostało do wprowadzenia dyrektywy siarkowej: Liczba członów sojuszu Trident Alliance niemal się podwoiła. Strategia odnośnie Europy Północnej pozostaje największą niejasnością.
04.12.2014

Kolejni armatorzy dołączają do Trident Alliance

Następne firmy, które zajmują się transportem promowym, przyłączyły się do inicjatywy Trident Alliance. Zgodnie z założeniami, wszystkie podmioty, które do niej dołączyły, mają mówić jednym głosem w kwestii wchodzących wkrótce w życie przepisów wynikających z dyrektywy niskosiarkowej.
01.12.2014

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • Baltec Marine

    Kowale, ul. Magnacka 4 , tel.: (+48) 58 731 12 59

Dziękujemy za wysłane grafiki.