• <

Wynik wyszukiwania - "sopot" - Wiadomości

Pokazy ratownictwa WOPR na plaży w Sopocie - Podsumowanie programu edukacyjnego Aktywni Błękitni

Pokaz symulowanej akcji ratunkowej prowadzony przez ratowników wodnych będzie atrakcją uroczystego podsumowania piątej edycji programu edukacyjnego Wód Polskich „AKTYWNI BŁĘKITNI - Szkoła przyjazna wodzie 2023/24”. Spotkanie będzie połączone z pokazami udzielania pierwszej pomocy i warsztatami o wodzie.
13.06.2024

Święto kobiecego żeglarstwa już w przyszłym tygodniu

Już w przyszły weekend w dniach 14-16 czerwca, nad malowniczą Zatoką Gdańską, przy molo w Sopocie odbędą się długo wyczekiwane Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadzi najlepsze żeglarki z całego kraju, które rywalizować będą o tytuł Mistrzyni Polski. W tym roku, aby zachęcić wszystkie zawodniczki stworzono dodatkową klasyfikację, znaną na świecie jako Corinthians - amatorską.
07.06.2024

Żeglarskie emocje na Bałtyku. Za nami PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

W dniach 19-20 maja 2024 roku w sopockiej marinie odbyły się regaty PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024, zorganizowane przez Polską Izbę Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) oraz firmę Vulcan Training & Consultancy, przy wsparciu Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wydarzenie stało się doskonałą platformą do integracji środowiska, wymiany doświadczeń i promocji sektora energetyki wiatrowej na morzu. Regaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziły przedstawicieli branży offshore wind z całej Polski.
22.05.2024

Prezes Portu Gdańsk Dorota Pyć zaprasza na Kongres Polskie Porty 2030 w Sopocie

W dniach 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji w całości skoncentrowanej na sektorze portów morskich – Kongresu Polskie Porty 2030. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.
06.05.2024

Żegluga Gdańska rozpoczyna nowy sezon nawigacyjny

Żegluga Gdańska Sp. z o.o. poinformowała o rozpoczęciu sezonu nawigacyjnego sezonu 2024 w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Helu, zgodnie z wcześniej ogłoszonym rozkładem przedsezonowym ogłoszonym.
30.04.2024

Morze, wiatr i biznes – ruszyły zapisy na PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

Już po raz czwarty przedstawiciele morskiej energetyki wiatrowej spotkają się na regatach żeglarskich PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 19-20 maja 2024. To wyjątkowa okazja do integracji środowiska, budowania relacji biznesowych oraz wzięcia udziału w aukcji charytatywnej na rzecz podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie.
20.04.2024

Wiceminister Arkadiusz Marchewka zaprasza na Kongres Polskie Porty 2030 w Sopocie

W dniach 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji w całości skoncentrowanej na sektorze portów morskich – Kongres Polskie Porty 2030. Patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Infrastruktury. Pierwsza edycja Kongresu okazała się wielkim sukcesem i jedną z największych imprez gospodarczych w regionie. Zgromadziła ponad 500 uczestników oraz ponad 70 prelegentów. W tym roku zainteresowanie konferencją jest jeszcze większe. Spotkajmy się w Sopocie !
11.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Wyzwania łańcucha dostaw

W poniedziałek w Sopocie rozpoczęła się konferencja Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie. Wydarzenie poświęcone jest w dużej mierze często pomijanemu aspektowi rozwoju branży – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym.
15.03.2024

Startuje MUNIMAP. Projekt ma rozwiązać narastający problem zatopionych w Bałtyku amunicji i broni chemicznej

W Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie odbyło się spotkanie inaugurujące rozpoczęcie projektu „MUNIMAP: Baltic Sea Munitions Remediation Roadmap”. Celem podmiotów zaangażowanych w to przedsięwzięcie jest zainicjowanie dyskusji odnośnie rozpowszechniania wiedzy na temat zagrożeń, jakie stanowi broń chemiczna i amunicja zatopione w Bałtyku. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego, a jego łączny budżet wynosi 3,9 mln euro.
26.02.2024

Łódź rybacka zawrócona z zatoki przez Straż Graniczną

Liczne nieprawidłowości stwierdzili na skontrolowanej na Zatoce Gdańskiej łodzi rybackiej z Sopotu funkcjonariusze grupy kontrolnej z jednostki pływającej SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Nakazali szyprowi natychmiastowy powrót do przystani w Sopocie.
25.02.2024

Druga edycja Konferencji OFFSHORE WIND – ryzyko, bezpieczeństwo, finasowanie już w marcu w Sopocie

W dniach 11-12 marca w Sopocie odbędzie się druga edycja konferencja poświęcona tematyce morskiej energetyki wiatrowej. W jej ramach przedstawiciele branży, a także największych banków, instytucji finansujących, towarzystw ubezpieczeniowych oraz zespołu ekspertów spółek z Grupy MJM Holdings specjalizujących się w ubezpieczeniach dla energetyki odnawialnej, porozmawiają o dotychczasowych osiągnięciach i nadchodzących wyzwaniach sektora MEW.
19.02.2024

W Gdyni przeprowadzono symulację akcji ratunkowej z Titanica

W niedzielę 4 lutego w gdyńskiej marinie przeprowadzona została wyjątkowa akcja, będąca symulacją akcji ratunkowej z Titanica. Pomysłodawcą tego projektu badawczo-naukowego był Valerjan Romanovski - doświadczony mors i naukowiec, który ustanowił rekord Guinnessa jako pierwszy człowiek na świecie, który spędził w lodzie 3 godziny.
05.02.2024

Konferencja Szefów forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego

W dniach od 28 do 30 listopada w Sopocie odbywała się konferencja Szefów forum Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego – BSRBCC (Baltic Sea Region Border Control Cooperation) zorganizowana, w ramach przewodnictwa Straży Granicznej w BSRBCC w 2023 r., we współpracy z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.
01.12.2023

Technologie informatyczne w gospodarce morskiej - konferencja SmartSEA

Trwają zapisy na bezpłatną konferencję SmartSEA 2023, która odbędzie się w dniu 19 października 2023 w Sopocie na terenie Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Tematy przewodnie to: innowacje techniczne, cyberbezpieczeństwo i inteligentne przetwarzanie danych w gospodarce morskiej oraz w badaniach zjawisk i procesów zachodzących w morzach i oceanach. Wyzwania rozwoju kompetencji i technologii informatycznych.
11.10.2023

Sopot. Policja zatrzymała pijanego sternika skutera wodnego

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 40-letni mężczyzna, który pływał skuterem w pobliżu ludzi kąpiących się na sopockiej plaży. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.
21.08.2023

8-letnia dziewczynka przeszła plażą z Sopotu do Gdańska 4 kilometry

Ratownicy z sopockiego WOPR w sobotę poszukiwali 8-letniej dziewczynki. Zaginięcie dziecka po kilku minutach zgłosiła mama. Dziewczynkę odnaleziono po około 1,5 godziny przy jednym z wejść na plażę w Gdańsku, oddalonym od Sopotu o cztery kilometry.
10.07.2023

Na plaży w Sopocie podsumowano kolejną edycję programu Aktywni Błękitni

W miniony wtorek, na plaży w Sopocie miało miejsce huczne podsumowanie czwartej już edycji programu edukacyjnego Wód Polskich Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie w roku szkolnym 2022/2023. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy ratownictwa wodnego, symboliczne wręczenie certyfikatów szkołom wyróżniającym się w programie. Partnerzy programu podsumowali tegoroczne działania, a nauczyciele i uczniowie wzięli udział w warsztatach, animacjach i pokazach bezpiecznego zachowania nad wodą.
16.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030. Rejestracja zamknięta po spektakularnym odzewie

Rejestracja na Kongres Polskie Porty 2030 zakończyła się imponującym sukcesem. Eksplozja zainteresowania udziałem przerosła wszelkie oczekiwania. Swoją obecność w wydarzeniu zgłosiło ponad 500 gości.
31.05.2023

Czas na żeglarskie emocje. Przed nami Żeglarski Puchar Trójmiasta 2023

Żeglarski Puchar Trójmiasta rokrocznie otwiera sezon żeglarski na wodach Zatoki Gdańskiej. Jedna z najbardziej popularnych imprez żeglarskich polskiego wybrzeża w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz.
10.05.2023

Zbliżają się regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup

To już trzecia edycja regat PTMEW Offshore Wind Energy Cup!
19.04.2023

Nadciąga wiatr zmian. Konferencja Offshore wind – ryzyko, bezpieczeństwo, finansowanie [WIDEO]

W ubiegłym tygodniu, 6 i 7 marca, w Sopocie miała miejsce pierwsza w Polsce konferencja poświęcona finansowaniu i zarządzaniu ryzykiem w sektorze morskich farm wiatrowych. Gospodarzem wydarzenia była Grupa MJM Holdings specjalizująca się w ubezpieczeniach dedykowanych branży OZE. Patronat medialny nad eventem objął portal GospodarkaMorska.pl.
13.03.2023

Wiatraki będą budowane bez polskich statków. Nie ma decyzji i narodowego operatora (RELACJA)

Polska ma umiejętności w zakresie projektowania i budowy jednostek dla offshore wind, ale nie ma zdolności do podejmowania decyzji. Wszystko wskazuje, że pierwsza faza będzie realizowana bez polskich jednostek instalacyjnych. Szansą może być druga faza, ale to też nie jest pewne. Opcją są zagraniczne rynki – wynika z dyskusji podjętej podczas „Konferencji Offshore Wind – Ryzyka, Finansowanie, Bezpieczeństwo”, która odbyła się 6-7 marca 2023 r. Patronem medialnym wydarzenia był portal GospodarkaMorska.pl.
08.03.2023

500 ryzyk w offshore wind to 500 szans na wdrożenie innowacji (RELACJA)

Innowacje mogą być szansą na zaangażowanie polskich podmiotów w łańcuch dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, ale też na skok technologiczny do standardów światowych – wynika z dyskusji branżowych poruszonych podczas „Konferencji Offshore Wind – Ryzyka, Finansowanie, Bezpieczeństwo”, która odbyła się w Sopocie 6-7 marca. Patronem medialnym wydarzenia był portal GospodarkaMorska.pl.
08.03.2023

Local content w offshore wind rozczarowuje, ale branża nie chce być bierna (RELACJA)

Zmiana warunków ekonomicznych rozwoju morskich farm wiatrowych wpływa na budowę łańcuchów dostaw. Osiągnięcie wysokiego wskaźnika local content w polskich projektach morskich farm wiatrowych będzie trudne. Udział firm z Polski w projektach offshore wind oraz problemy z tym związane były tematem dyskutowanym przez przedstawicieli branży podczas „Konferencji Offshore Wind – Ryzyko, Bezpieczeństwo, Finansowanie” w Sopocie, która odbyła się 6 marca br. Patronem medialnym wydarzenia był portal GospodarkaMorska.pl.
08.03.2023

Dobry model finansowy daje bezpieczeństwo dla offshore wind (RELACJA)

Pojawiają się pytania i wątpliwości w zakresie finansowania projektów morskich farm wiatrowych w Polsce. Firmy ubezpieczeniowe są w pełni przygotowane do współpracy z bankami i instytucjami finansowymi, ale potrzebna jest kooperacja na linii inwestorzy- instytucje finansowe. Są środki na łańcuchy dostaw, ale polski local content może być mizerny – takie wnioski płyną z panelu dyskusyjnego zorganizowanego w ramach „Konferencji Offshore Wind – Ryzyko, Finansowanie, Bezpieczeństwo”.
08.03.2023

Start międzynarodowej ekspedycji naukowej badającej ekosystemy nadmorskie Europy

Wpływ czynników naturalnych i antropogenicznych, w tym zanieczyszczeń, na ekosystemy przybrzeżne Europy zbada międzynarodowa ekspedycja naukowa TREC – poinformowali jej uczestnicy w środę na konferencji prasowej w siedzibie UNESCO w Paryżu. Ekspedycja odwiedzi m.in. okolice Sopotu.
08.03.2023

FindFISH – aplikacja ukierunkowana na połowy z sukcesem. Do końca marca korzystaj za darmo!

W ostatni piątek lutego w Sopocie odbyła się ekspercka konferencja Ukierunkowany połów danych, podczas której podsumowano wyniki projektu Platforma transferu wiedzy FindFISH.
07.03.2023

Hydronav 2023 zaprasza naukowców i praktyków

23-cia edycja Sympozjum Hydronav odbędzie się w Sopocie 24-26 maja przyszłego roku. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa żeglugi, konstrukcji offshore czy ochrony środowiska.
08.12.2022

17-latek uratował życie kitesurferowi. Otrzymał nagrodę od prezydentów

Olaf Grodzicki, 17-letni licealista z Gdyni, został we wtorek nagrodzony przez prezydentów Sopotu i Gdyni za bohaterską postawę. Młody windsurfer pod koniec września, w trakcie treningu, uratował dryfującego w wodach Zatoki Gdański kitesurfera, który był oplątany linkami latawca i opadł z sił.
11.10.2022

RCB ostrzega przed neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało w niedzielę wiadomość SMS do mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu ostrzegającą przed planowaną na poniedziałek neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.
09.10.2022

W Sopocie trwa "PKO by the Sea" jedno z najważniejszych spotkań dla spółek i inwestorów

W Sopocie trwa konferencja „PKO by the Sea”. 6 i 7 października piętnaście spółek notowanych na GPW spotyka się z ponad czterdziestoma inwestorami instytucjonalnymi z Polski i z zagranicy. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego. Konferencja jest jednym z najważniejszych spotkań dla spółek reprezentujących sektor finansowy, ubezpieczeniowy i E-Commerce.
07.10.2022

EFNI 2022: bałtyckie forum wymiany doświadczeń

Nieczęsto zdarza się okazja, aby w szerokim gronie porozmawiać o sytuacji basenu Morza Bałtyckiego. W burzliwych czasach globalnych napięć sopockie EFNI stanowi forum dyskusyjne dla przedstawicieli władz i świata biznesu, okazję nie tylko do rozmowy, ale także podjęcia zobowiązania współpracy na rzecz rozwoju regionu.
05.09.2022

Forum Operatorów Farm Wiatrowych. Dyskusja wokół ustawy 10H i wyzwań energetyki w Polsce [WIDEO]

Trwające przez dwa dni Forum Operatorów Farm Wiatrowych w Sopocie było okazją do wymiany zdań na temat szans i zagrożeń dla dalszego rozwoju energetyki wiatrowej.
11.03.2022

Kwalifikacje do Polskiej Ligi Żeglarskiej. "14 szczęśliwców, 4 pechowców" [relacja]

W niedzielę (9 maja)w Sopocie zakończyły się eliminacje do 1 Ligi. Wystartowało 18 zespołów klubowych z całej Polski, 4 z nich niestety nie otrzymały prawa startu w sezonie głównym Polskiej Ligi Żeglarskiej.
10.05.2021

Klubowe Mistrzostwa Polski – powiększone obie ligi, nowe jachty i akwen

Ekstraklasa oraz I liga Polskiej Ligi Żeglarskiej liczyć będą po 18, a nie jak ostatnio, 12 teamów. Zawodnicy mają pływać na nowych jachtach i po raz pierwszy zawitają na Zalew Zegrzyński. Inauguracyjne regaty Klubowych Mistrzostw Polski PZŻ zaplanowano w kwietniu w Sopocie.
25.02.2021

Spot promujący Sopot nagrodzony na festiwalu FilmAT (wideo)

W jubileuszowej edycji festiwalu FilmAT, w kategorii Film promujący miasto, spot reklamowy „Sopot naturalnie kulturalny” zdobył nagrodę specjalną.
26.12.2020

Śmieciowe „skarby Bałtyku” na wystawie w nadmorskich kurortach

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką - każdy śmieć znaleziony na plaży może stać się dziełem sztuki. Najciekawsze śmieciowe "skarby Bałtyku" postanowiliśmy pokazać światu na plenerowej wystawie towarzyszącej naszej akcji Bałtycka Odyseja.
10.09.2020

Ekstraklasa koszykarzy wraz z trenerem Trefla Sopot skoczyli z mola do morza

154 osoby, w tym trener koszykarzy występującego w ekstraklasie Trefla, Marcin Stefański, skoczyło w niedzielę z sopockiego mola do morza. Dzięki temu zebrano ponad 10 tysięcy złotych na leczenie Nikoli!
30.08.2020

Charytatywny "Skok z mola do morza"

Już w niedzielę odbędzie się kolejna, już ósma edycja "Skoku z mola do morza". Akcja ma na celu pomoc potrzebującym, a przy okazji to jedyna okazja na dokonanie tego rodzaju wyczynu, który poza wydarzeniem jest prawnie niedozwolony.
27.08.2020

Odnalazła się kobieta poszukiwana po kąpieli przy molo

Dzisiaj około godz. 10 odnalazła się 46-letnia kobieta, której od 4 rano poszukiwano przy sopockim molo. Wcześniej kobieta wraz ze znajomym weszła do wody i zaginęła.
21.08.2020

Kobieta zaginęła pływając przy molo w Sopocie

Strażacy zakończyli akcję poszukiwawczą 46-letniej kobiety, która dzisiaj rano kąpała się w okolicach sopockiego mola. Zaginionej nie udało się odnaleźć.
21.08.2020

Mistrzostwa Polski Katamaranów już od piątku w Sopocie

W dniach 21 -23 sierpnia 2020 w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Organizatorzy liczą na udział 50 dwukadłubowych jednostek – najszybszych jachtów.
19.08.2020

Gliwice i Gdańsk na podium 2 rundy 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej! [foto, wideo]

Sport Vita Ski&Sail Gliwice (SPO) wygrywa rozegraną w Sopocie drugą rundę 1 Polskiej Ligi Żeglarskiej. Pozostałe miejsca na podium zajęły załogi Yacht Clubu Gdańsk (YG2) i KW Garland Gliwice (GAR). Liderem rankingu pozostaje załoga z Gdańska.
11.08.2020

SMT SHIPPING POLAND SPÓŁKA Z O.O.

gdynia,gdańsk,sopot,Agenci okretowi,załogowi,maklerzy morscy,praca na morzu,praca na statkach,crewing,praca dla marynarzy

Kancelaria Radcy Prawnego Arkadiusz Sapała

PROFESJONALNA POMOC PRAWNA
kancelaria Gdynia,kancelaria Sopot,obsługa prawna marynarzy,unikanie podwójnego opodatkowania,ubezpieczenia marynarzy,podatki marynarzy,doradztwo prawne,odszkodowania,prawo cywilne,sprawy o zapłatę,obrót nieruchomościami,prawo gospodarcze,prawo spółek handlowych,prawo administracyjne,prawo zamówień publicznych,prawo ubezpieczeń gospodarczych,prawo wykroczeń,windykacja należności,

PRO MARINA Polska Sp. z o.o. Marina w Sopocie

marina sopot,marina jachtowa,przystań jachtowa,przystań jachtowa w sopocie,marina przy molo,marina przy sopockim molo

Sopot Special Apartments

Apartamenty premium w centrum Sopotu
apartamenty sopot,sopot special apartments

Żeglarskie emocje na Bałtyku. Za nami PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024

W dniach 19-20 maja 2024 roku w sopockiej marinie odbyły się regaty PIMEW Offshore Wind Energy Cup 2024, zorganizowane przez Polską Izbę Morskiej Energetyki Wiatrowej (PIMEW) oraz firmę Vulcan Training & Consultancy, przy wsparciu Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wydarzenie stało się doskonałą platformą do integracji środowiska, wymiany doświadczeń i promocji sektora energetyki wiatrowej na morzu. Regaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziły przedstawicieli branży offshore wind z całej Polski.
22.05.2024

Prezes Portu Gdańsk Dorota Pyć zaprasza na Kongres Polskie Porty 2030 w Sopocie

W dniach 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji w całości skoncentrowanej na sektorze portów morskich – Kongresu Polskie Porty 2030. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.
06.05.2024

Prezes portów Szczecin i Świnoujście Jarosław Siergiej zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030

Jarosław Siergiej, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, zaprasza na II Kongres Polskie Porty 2030, który odbędzie się 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Link do rejestracji online: https://kongrespolskieporty2030.gospodarkamorska.pl/rejestracja
15.04.2024

Wiceminister Arkadiusz Marchewka zaprasza na Kongres Polskie Porty 2030 w Sopocie

W dniach 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbędzie się druga edycja ogólnopolskiej konferencji w całości skoncentrowanej na sektorze portów morskich – Kongres Polskie Porty 2030. Patronem honorowym wydarzenia jest Ministerstwo Infrastruktury. Pierwsza edycja Kongresu okazała się wielkim sukcesem i jedną z największych imprez gospodarczych w regionie. Zgromadziła ponad 500 uczestników oraz ponad 70 prelegentów. W tym roku zainteresowanie konferencją jest jeszcze większe. Spotkajmy się w Sopocie !
12.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0

W poniedziałek w Sopocie rozpoczęła się konferencja Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie. Wydarzenie poświęcone jest w dużej mierze często pomijanemu aspektowi rozwoju branży – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym.
15.03.2024

Startuje MUNIMAP. Projekt ma rozwiązać narastający problem zatopionych w Bałtyku amunicji i broni chemicznej

W Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie odbyło się spotkanie inaugurujące rozpoczęcie projektu „MUNIMAP: Baltic Sea Munitions Remediation Roadmap”. Celem podmiotów zaangażowanych w to przedsięwzięcie jest zainicjowanie dyskusji odnośnie rozpowszechniania wiedzy na temat zagrożeń, jakie stanowi broń chemiczna i amunicja zatopione w Bałtyku. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego, a jego łączny budżet wynosi 3,9 mln euro.
26.02.2024

PTMEW Offshore Wind Energy Cup 2023

21 i 22 maja odbyły się tegoroczne regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup w Sopocie. Celem imprezy, poza zmaganiami o charakterze sportowym, jest integracja branży morskiej energetyki wiatrowej i to właśnie zespoły związane z firmami z tego sektora biorą udział w imprezie.
29.05.2023

Forum Operatorów Farm Wiatrowych. Dyskusja wokół ustawy 10H i wyzwań energetyki w Polsce [WIDEO]

Trwające przez dwa dni Forum Operatorów Farm Wiatrowych w Sopocie było okazją do wymiany zdań na temat szans i zagrożeń dla dalszego rozwoju energetyki wiatrowej. 
11.03.2022

Polacy jedzą za mało ryb. Wolą mięso i boją się ości

Konsumpcja ryb w Polsce jest na stosunkowo niskim poziomie. Cały czas mówimy mniej więcej o 12-13 kg spożywanych ryb – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl na Kongresie Rybnym, który w piątek zakończył się w Sopocie, Grzegorz Mech z GfK Polonia. Tymczasem średnia europejska to 22 kg, a światowa – 24 kg zjadanych ryb rocznie. To źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, białka, witamin i składników mineralnych, dlatego badania wskazują, że na naszych talerzach ryby powinny pojawiać się przynajmniej dwa razy w tygodniu.
16.04.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.